#


ده طراح لباس مشهور در دنیا

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ بدون نظر 117 بازدید

ده طراح لباس مشهور در دنیا

نوع لباس پوشیدن هر فرد نشان دهنده شخصیت هر فرد است . از زمان گذشته طراح لباس زیادی وجود داشته اند که در زمینه انتخاب لباس ها به ما کمک می کنند و درنهایت نیز سال های زیادی مد های مختلف و لباس های زیادی با طراحی مختلف وارد بازار می شوند در این مطلب به معرفی ده تن از طراحان لباس دنیا می پردازیم .

ده طراح لباس بزرگ دنیا

۱-مارک جاکوبز: او طراحی لباس در زمینه پوشاک زنانه است و دقیقا از آن چه که خانم ها می پسندند آگاه است.وی در سال ۱۹۶۸ مجموعه مارک جاکوبز را راه اندازی کرده است .

طراح لباس

۲-دومنیکو دولچه و استفانو گابانا : در دنیای مد ایتالیا این دو طراح لباس بسیار شناخته شده اند و بخشی از بازار دنیا را در همین عرصه در دست دارند.

۳-الکساندر مک کوئین : او پسر یک راننده است و اما توانسته ایت به یک طراح لباس بزرگ تبدیل شود و این جامعه را تحت تاثیر خود قرار دهد. در ابتدا وی در یک خیاطی به عنوان شاگرد فعالیت داشته است . شواهد نشان گر این موضوع است که وی در سن ۴۰ سالگی خودکشی کرده است .

۴-تام فورد :طراحی های بسیار خاصی را داشته است و توجه زنان را در دنیای مد به خود جذب کرده است . محل تولد وی در تگزاس بوده است و وی در ابتدا می خواسته است هنرپیشه شود زیرا چهره ای زیبا داشته است اما بعدها خلاقیت خود را در دنیای مد به کار می برد.

۵-والنتینو گاراوانی : او عضوی از خانواده سلطنتی بوده است و در پاریس به خاطر طراحی لباس مورد تشویق قرار گرفته است . نام برند وی Valentino بوده است و اما لباس های شب را بیش ترطراحی کرده است .

۶-دوناتلا و جیانی ورساچه : سلیقه های این دو درباره طراحی لباس و مد بسیار متفاوت بوده است و تفاوت های سنی و عقایدی بسیار زیادی داشته اند با این وجود تنها برند خود به نام ورساچه را از راه مجله ها و آگهی های مجلل به دنیا عرضه می کردند.

۷-استلا مک لارتی : وی در زمینه خیاطی استعدادی بی نظیر داشته است و از جمله کارگردانان بسیار خوب خلاقیت است .

۸-جان گالیانو : از وی به عنوان قهرمان مد بریتانیا یاد می شود او در سال ۱۹۶۰ به دنیا آمده است و خیاطی های بسیار خوب وی در دهه ۵۰ باعث شد تا وی به یک مدیر بسیار خلاق تبدیل شود . وی توانسته است جایزه سال طراحی لباس را نیز از آن خود کند.

۹-رالف لورن : وی تنها در زمینه طراحی لباس فعالیت نمی کرده است بلکه در زیمینه طراحی مبل ها و لوازم تزئینی نیز فعال بوده است . او تقدیر نامه های زیادی را در زمینه طراحی لباس های زنانه و مردانه دریافت کرده است .

۱۰-کوکو شنل : طرح های ککوکو شنل پیرو تجملات است و اما او اصلا در دوران زندگی خود تجملات را تجربه نکرد است زیرا وی در پرورشگاه بزرگ شده است . برند او افسانه ای در دنیای مد است.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *