#


کاغذ هوشمند

26 بهمن 1397 بدون نظر 212 بازدید

کاغذ هوشمند

کاغذ هوشمند مسلما برای انسان و طبیعت بسیار مفید است از جمله این کاغذها می توان به کاغذ هوشمند سونی اشاره کرد.کاغذ هوشمند معرفی شده می تواند نوشته های شما را ذخیره هم بکند وحتی نوشته های اماده را هم به ما پیشنهاد می دهد.

شاید با خود بگوییم که این کاغذ شاید چیزی مانند مانیتور کامپیوتر باشد در این صورت نگاه کردن طولانی به ان موجب اسیب به چشمان مان خواهد شد.اما باید بدانید این کاغذها فاقد نور در پس زمینه خود هستندو همین ویژگی ان ها نیز باعث می شود تا بتوانیم مدت طولانی از ان ها استفاده کنیم بدون این که خسته شویم.

در این کاغذ هوشمند رنگی که با ان می نویسید تنها خاکستری است و رنگی که در پس زمینه وجود دارد نیز سفید است شما می توانید با برداشتن قلم روی این کاغذ هوشمند بنویسید و سپس هم نوشته های خود را ذخیره کنید.

نگران حافظه کاغذ هم نباشید در این دستگاه به اندازه کافی حافظه برای ذخیره سازی وجود دارد حافظه داخلی ان  ۴ گیگابایت است این کاغذ هوشمند قابلیت این را دارد که خودتان هم به ان یک کارت حافظه اضافه کنید.

کاغذ هوشمند

وزن این کاغذ هوشمند ۳۸۰ گرم است که وزن مناسبی دارد .قیمت این محصول ۱۱۰۰ دلار است که قیمت ان برای عموم مردم زیاد است با کاهش این قیمت مردم بیش تری از ان استفاده خواهند کرد و در مصرف کاغذ به این ترتیب صرفه جویی خواهد شد.

به تازگی سونی کاغذ هوشمند جدید دیگری را معرفی کرده که از نمونه قبلی کوچکتر است و نمایشگری ۱۰.۳ اینچی دارد  و وزن ان ۲۲۵ گرم است و DPT-CP1 نام دارد.سونی درباره یان کاغذ هوشمند ادعا می کند که می تواند با یک بار شارژ شدن تا یک ماه کار کند.حافظه داخل یان هم از نمونه قبلی بیش تر شده است و به ۱۶ گیگا بایت افزایش یافته است.این کاغذ به قیمت ۶۵۰ دلار در ژاپن به فروش می رسد.

کاغذ هوشمند با قابلیت اتصال به دنیای دیجیتال

دانش مندان موفق به ساخت کاغذ هوشمندی شدند که می تواند به دنیای دیجیتال متصل شود.این محصول قابلیت های دیگری هم دارد.از جمله کاربردهای ان شرکت کردن در نظرسنجی های درسی و یا کم و زیاد کردن صدای موسیقی است.این کاغذ هوشمند از برچسب های کوچکی در سامانه بازنشانی با استفاده از امواج رادیویی ساخته شده است.

هریک از برچسب های به کاررفته در این کاغذها یک شناسه مخصوص به خود را دارند .کاغذ هوشمند نیازی به باتری ندارد و فقط با یک دستگاه ساده باید ان را بازخوانی کرد.دستگاهی که کار بازخوانی را انجام می دهد یک انتن دارد که از طریق امواج رادیویی شناسه خاص هر برچسب را دریافت می کند.

هنگامی که روی این کاغذ می نویسید و یا ان را لمس می کنید سیگنال هایی که بین کاغذ و انتن وجود دارند قطع می شوند. این کاغذهای هوشمند هم چنین می توانند سرعت اشیای در حال حرکت را نیز تشخیص دهد.دراین تکنولوژی می توانیم برای اینکه دستورالعمل های حرکتی را دریافت کنیم از مواردی به جز کاغذ استفاده کنیم.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *