مجله ماشین

بار دیگر فیلم اصغر فراهادی فهرست شانس اصلی اسکار 2017 قرار گرفت

(فروشنده ) اصغر فرهادی در فهرست شانس دریافت جایزه ی اسکار سال 2017 قرار گرفت

اسکات فینبرگ تحلیل گر معروف جوایز سینمایی در اولین پیش بینی خود از جوایز اسکار 2017 از فیلم فروشنده ی اصغر فرهادی نام برد.  این درحالی است که هنوز هیچ فیلم ایرانی به آکادمی معرفی نشده. منتقد نشریه هالیوود ریپورتر در اولین پیش بینی خود در بخش فیلم های خارجی زبان برای هشتاد و نهمین دوره جوایز اسکار 2017 فیلم های زیر را به عنوان شانس های دریافت نام برد.

( تونی اردمن ) به کارگردانی مارن اده از آلمان
( شاد ترین روز زندگی اولی ماکی ) ساخته جوهو کاسمانن از فلاند
( جولیتا ) به کارگردانی پدرو آلمادوار از اسپانیا
( تونینو ) ساخته پائولا فن در اوست از هلند و ناگازاکی
( خاطرت پسرم ) از یوجی یامادا محصول سینمای ژاپن

را به عنوان بهترین شانسها برای دریافت جایزه اسکار نام برد.
در این پیش بینی همچنین فیلم های ( از دور دست ) برنده شیر طلایی و نیز 2015 ونزوئلا ( زندگی من به عنوان یک کدو سبز) از سوئیس، ( استفن زوئینگ : خداحافظی با اروپا ) اتریش و ( تانا ) از استرالیا تهدیدات اصلی برای کسب دریافت جایزه ی اسکار هستند.
اما در میان فیلم های مطرحی که هنوز از سوی کشورهای مربوطه به آکاد اسکار معرفی نشده اند نام فیلم ( فروشنده ) ساخته ی اصغر فرهادی در صدر شانس های اسکار دیده می شود.

این فیلم درصدر فیلم های سینمایی کشور ایران است. این فیلم اولین نمایش جهانی خود را در شصت و هفتمین جشنواره کن تجربه کرد که دو جایزه بهترین بازیگر مرد ( شهاب حسینی ) و بهترین فیلم نامه ( اصغر فرهادی ) را از آن خود کرد.
مراسم اعطای جوایز هشتاد و نهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز 26 فوریه 2017 ( یکشنبه 8 اسفند )در دالبی تئاتر لس آنجلس برگزار می شود.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب از من بپرس فرهنگی