#


رنگ سال

18 ژانویه 2019 بدون نظر 1511 بازدید

رنگ سال

رنگ سال چیست و انتخابش چگونه است؟

هرساله مردم زیادی منتظر مشخص شدن رنگ سال هستند .رنگ سال با فرارسیدن عید یا همان سال نو مشخص می شود و با استفاده از ان می توانیم استایل خود را بسازیم. به صورت کلی رنگ ها تاثیر زیادی روی زندگی افراد می گذارند و د ردرمان بیماری افسردگی نیز موثراند زیرا باعث تغییر روحیه انسان می شوند.

رنگ ها قابلیت این را دارند که روی احساسات،عواطف ،ذهن و … تاثیر بگذارد .حتی به طور کلی می توانیم بگوییم رنگ ها حامل های انرژی اند که می توانند به انسان روحیه و انرژی بدهند.برای مثال خودتان فکر کنید اگر اتاقی داشته باشید که تمام اجزای ان را رنگ های تیره تشکیل داده باشد در صورات این که خودتان هم افسرده نباشید رنگ ها شما را افسرده خواهند کرد اما برعکس اگر اتاقی داشته باشید که رنگ های ارامش بخش و شادتری باب میل تان داشته باشد حتی اگر روحیه ضعیفی داشته باشدی در جهت بهتر شدن به شما کمک خواهند کرد.

انتخاب رنگ سال توسط افرادی متخصص صورت می گیرد این افراد شامل روان شناسان،بازیگران ،طراحان مد و… می شود که هر کدام یکی از جنبه های رنگ پیشنهادی را مورد بررسی قرار می دهند.انتخاب رنگ سال مقوله مهمی است و اهمیت زیادی دارد زیرا نه تنها روی یک فرد بلکه روی روحیه افراد یک جامعه تاثیر گذار خواهد بود.

انتخاب رنگ در هر سال برای مردم بسیار بااهمیت است .مقصود از مردم ،مردم تمام جهان است و منظور ملت و قوم خاصی نیست. ان ها بر این باورند که با انتخاب یک رنگ سال جدید همان طور که رنگ سال گذشته تغییر می کند اتقاقات بدی که سال گذشته برای ان ها افتاده نیز در سال نو از ان ها دور خواهد شد و سالی سراسر خوشی خواهند داشت.

رنگ سال

بعضی معتقدند انتخاب رنگ سال رسم و رسومی اشتباه است و نباید ان را ترویج کرد اما این رسم و سنت به خصوص در ایام عید تمامی مراکز خرید از جمله کیف،کفش،لباس و … را مورد تاثیر قرار می دهد .

طریقه انتخاب رنگ سال

انتخاب رنگ برای هرسال ان قدرها هم که فکر می کنید کار راحتی نیست بلکه یک پروسه پیچیده دارد و تنها براسا سلیقه افراد معین نمی شود.از ملاک های انتخاب رنگ سال اتفاقاتی است که در سال گذشته رخ داده است و تاثیرات زیادی روی مردم گذاشته است .حال شاید با خود بگویید منظور از اتفاق چیست و چه اتفاقاتی تاثیراتی را روی رنگ سال می گذارند ؟باید بدانید اتفاقات می تواند سیل یا زلزله و… باشد .این اتقاقات تاثیرات مستقیمی روی انتخاب رنگ سال دارد زیرا کارشناسان می خواهندبا انتخاب این رنگ از لحاظ روحی مردم دنیا را تامین کنند و به ان ها روحیه ای برای سال جدید بدهند.

موسسه ای به نام پانتون وجود دارد که هرساله رنگ ها را انتخاب می کند.رنگ انتخابی ان ها بیان کننده تمام اتفاقاتی است که در سال گذشته جهان از ان متاثر شده است.خود مردم نیز به رنگ انتخاب شده در هر سال احساسات خاصی دارند ان ها فکر می کنند با استفاده از این رنگ ها می توانند خلاهای عاطفی و روحی خود را برطرف کنند.

چندسالی است که رنگ های سال را بیش تر از رنگ های گرم انتخاب می کنند ،این سخن را نمی توان به سال های اینده نیز تعمیم داد و گفت رنگ سال همیشه رنگی گرم خواهد بود بلکه کارشناسان باید رنگی را انتخاب کنند که بیش ترین تاثیر را داشته باشد این تاثیرات شامل تاثر در سبک زندگی مردم،تاثیرات اقتصادی و سیاسی ، تاثیر در سینمای سال اینده و حتی شمال فرهنگ مردم باشد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *