مجله ماشین

جواهرات زیبای هندی

جواهرات زیبای هندی

معروفترین زنان جهان برای استفاده از طلا و زیور آلات زنان هندی هستند . هندی ها علاوه بر طلای 14 عیار و حتی پایین تر از آن از نقره نیز برای ساخت زیور آلاتشان استفاده می کنند . البته می توان گفت کاربرد نقره از طلاهم بیشتر است چون قدرت بیشتر مردم برای خرید آن می رسد .

به هر حال طلا باشد یا نقره سبک طراحی عوض نمی شود ، گوشواره های بزرگ با تزئینات شلوغ و زیاد جزو ویژگی های زیور آلات هندی است .

با ارزشترین مرواریدهای جهان در جواهرات هندیمروارید

مرواریدتنها سنگ جواهری که توسط یک موجود زنده تولید می شود و در تزئین جواهرات به کار می رود مروارید است . مروارید جزو جواهراتی است که از سالیان دور شناخته شده و همیشه متقاضیان فراوانی داشته که خواستار آن هستند .

از آن جا که جواهرات موجب عشق ورزیدن انسان ها می شوند و توجه آ ها را به الماس و سنگ های قیمتی جلب می کنند جواهراتی وجود دارند که انواع نادر وکم یابی از مروارید در ساخت آن ها به کاربرده شده است و قیمت آن ها بالغ بر میلیون دلار است و هر فردی به راحتی قابلیت دسترسی به آن ها را ندارد .

اکنون می خواهیم چند نمونه از این جواهرات را که مروایدهای کمیابی در ساخت آنها به کار رفته است و گران قیمت نیز هستند نام ببریم .

مروارید Beauty of ocean گران ترین مروارید جهان با قیمت هنگفت 139 میلیون دلار

مروارید

مروارید

تقریباً نزدیک به سه سال است که برای استخراج مروارید پرورشی که گران قیمت ترین مروارید جهان است و Beauty of ocean نام دارد زحمت می کشند . رنگ سبزی که این مروارید گران قیمت دارد باعث درخشش آن حتی در تاریکی است . این مروارید باارزش وزنی شش تنی داشته و ارتفاع آن 50 فوت است که در چین قرار داشته و ارزشی بالغ بر 139 میلیون دلار به فروش می رسد .

گردنبند Laperegrina با قیمتی 1108 میلیون دلاری

یکی دیگر از مرواریدهای با ارزش و گران قیمت جهان که در گردنبندی زیبا قرار دارد و داستان های تاریخی هیجان انگیزی پشت دانه های آن وجود دارد و نام این گردنبند Laperegrina است که با قیمت 1108 میلیون دلار به فروش میرسد . داستانی که پشت دانه های این گردنبند نهفته به نیمه قرن شانزدهم باز می گردد .

این مروارید در سواحل سانتامارگاریتا که در مستعمره ی اسپانیا و در خلیج پاناما بود پیدا کردند . این مروارید بابت هدیه ی ازدواج به ملکه ماری اول توسط فیلیپ دوم تقدیم شد و وقتی که ملکه از دنیا رفت مروارید مجدداً به تاج اسپانیا بازگشت . پس از گذشت یک قرن وقتی فرانسویی ها در نبرد ویکتوری ها شکست خوردند جوزف بناپارت برادر ناپلئون مجبورر شد اسپانیا را ترک کند .

او هنگام ترک اسپانیا بعضی از جواهرات را برداشت که مروارید Laoeregrina از جمله آن ها بود . سرانجام این گردنبند گران بها توسط ناپلئون سوم به جیمز همیلتون دوک آبرکورن فروخته شد . این مروارید گران بها پس از دست به دست شدن های فراوان سرانجام در حراجی سال 2011 به قیمت 1108 میلیوون دلار فروخته شد .

  مروارید صورتی بزرگ 407 میلیون دلاری

مروارید

مروارید

مروارید صورتی با وزن 470 قیراطی در سال 1990 میلادی توسط ویسلی رانکین که یک غواص آمریکایی است از اعماق دریا پیدا شد . صدفی که این مروارید از داخل آن استخراج شده است به رنگ صورتی پررنگ و آمیخته ای از نارنجی ، نقره ای ، آبی و سبز است . این مروارید در سال 191 به مبلغ 407 میلیون دلار فروخته شد .

مرواریدی به قیمت 701 میلیون دلار به نام Baroda

مهراجا بارودا مالک این مروارید گران قیمت بود . بارودا دارای 68 مروارید است که با دقت فراوان انتخاب شده اند و از نظر شکل ، رنگ و حجم با یکدیگر تناسب دارند . این گردنبند باارزش در سال 2007 میلادی با قیمت بالای 701 میلیون دلار فروخته شد .

گردنبند دورشته به مبلغ 307 میلیون دلار

این گردنبند که با مهارتفوق العاده ای ساخته شده است دارای 120 دانه مروارید است . اندازه مرواریدهای آن از 605 تا 1207 میلیمتر است و رنگ آن ها بین سفید و کرم رنگ روشن است  که با یک قلاب الماس سه قیراطیزیبایی اش دوچندان شده است .

مروارید  Latzu به قیمت 305 میلیون دلار

یکی از بزرگ ترین مرواریدهایی است که تا به حال کسی توانسته آن را پیدا کند . در مجله تاریخ طبیعی مقاله ای درباره ی این مروارید نوشته شده است که آن را بی همتا و بدون نمونه مشابه توصیف کرده است . برق نزدن این مروارید باعث شده که در زمره مرواریدهای نایاب قرار بگیرد و به قیمت 305 میلیون دلار به فروش برسد .

گردنبند  Cowdray pearcs به مبلغ 503 میلیون دلار

این گردنبند هم جزو گرانترین جواهرات جهان است زیرا مرواریدهای ظریف و نادری در آن به کار گرفته شده است . این گردنبند زیبا در حراج عمومی کریستی لندن در سال 2002 میلادی به قیمت 3میلیون دلار به فروش رسید . این گردنبند بی همتا در سال 1937 هم در حراجی لندن به نمایش در آمده بود و یکبار هم در حراجی هونگ کنگ به قیمت 503 میلیون دلار فروخته شد .

گردنبند پنج رشته مروارید مروارید طبیعی به قیمت 107 میلیون دلار

مروارید

مروارید

این گردنبند که از پنج رشته مروارید طبیعی ساخته شده در یک حراجی عمومی در سال 2012 به نمایش درآمد و به قیمت 107 میلیون دلار به فروش  رسیده است .

گردنبند ماری آنتوانت با قیمت 106 میلیون دلار

ماری آنتوانت همسر لوین شانزدهم پادشاه فرانسه صاحب این گردنبند زیبا بوده است . این گردنبند سرنوشت پیچ در پیچی داشته و به پادشاهان و مشاهیر بسیاری به ارث رسیده است . این گردنبند بی نظیر در سال 1999 میلادی به قیمت 106 میلیون دلار به فروش رسیده است .

گردنبند سه رشته مروارید طبیعی با قیمت 104 میلیون دلار

توسط یک خانواده مد در یک حراج عمومی در نیویورک گردنبندی سه رشته از مروارید طبیعی معرفی گردید . این گردنبند 180  دانه مروارید طبیعی و با مهارت دست چین شده دارد که کنار یکدیگر به زیبایی قرار گرفته اند .

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *