#


استایل مینیمال

12 ژوئن 2019 بدون نظر 74173 بازدید

استایل مینیمال

استایل مینیمال به صورت کلی به معنی استایلی است که در آن همه لباس های غیرضروری حذف می شوند و تنها در آن از لباس هایی استفاده می شود که ضرورت دارند. پس برای داشتن این استایل لازم نیست تا خیلی به خودتان زحمت دهید بلکه اگر با شعار کم خرید کنید و اما خوب خرید کنید پیش بروید این استایل را برای خود رقم خواهید زد. تاکید این استایل روی کم گرایی است و البته با فکرهای مدرن نیز در این زمینه همسواست و فرم واقعی را فرد بدون هیچ حرف اضافه ای به نمایش می گذارد.

این استایل از پرکاربردترین و مشهورترین سبک ها در پوشش بوده است . برای داشتن یک استایل مینیمال باید ویژگی های آن ها را بدانید تا بفهمید که چطور از این سبک استفاده کنید . در این نوع استایل حرف اول را سادگی می زند . اگر به استایل افراد مشهور دقت کنید همه آن ها بیش تر از این استایل پیروی می کنند.

یک استایل مینیمال همیشه دارای لباس هایی به رنگ های سفید و یا خاکستری نخواهد بود و بین سبک زندگی مینیمالیستی و زیبایی شناسی مینیمالیستی تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. اگر شما دوست دارید لباس هایی را با رنگ های روشن بپوشید باید این لباس ها را در کمد خود داشته باشید . برای این که استایل خصوصی خودتان را بشناسید در ابتدا باید لباس هایی که به شما حس راحتی می دهد را انتخاب کنید . در این زمان اصلا لازم نیست که به ویژگی های دیگر در این زمینه توجه کنید بلکه لازم است تا تنها راحتی این لباس ها را درنظربگیرید .

بعد از این که این لباس ها را شناسایی کردید دیگر خواهید توانست خودتان استایلتان را شناسایی کنید . در این زمان باید خریدهای بعدی خود را برهمین اساس انجام دهید تا همیشه استایلی مینیمال داشته باشید.

از جمله ویژگی های اساسی که در این استایل وجود دارد آینده نگری است که ارتباط بسیار نزدیکی با مدرنیسم دارد. در طراحی لباس های این استایل هندسه ، خط و معماری کاربرد بسیار زیادی دارد و به صورت کلی طرح های سه بعدی در آن ها جایی ندارند .

تاریخچه

استایل مینیمال در ابتدا بعد از جنگ جهانی دوم در بخش هنرهای تجسمی در آمریکا شروع شد . شکل گیری این استایل بیش تر در بین سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۷۰ بوده است . البته در سال ۱۹۹۰ استایل مینیمال با پیروی کردن از کوکو شانل مطرح شده است . در این میان طراحانی مانند دونا کارن و کلوین کلین را از جمله استادان در این حوزه می نامند زیرا مجموعه های بسیار زیادی را به وجود آورند که سادگی در آن ها حرف اول را می زده است . برای مثال دونا کارن به دنبال این بوده است تا برای زنان شاغل لباس هایی را طراحی کند که هم بتواند راحت باشد و هم بتواند برای آن ها کاربرد داشته باشد .

کلوین کلین نیز با استفاده از برش هایی با خلاقیت زیاد و هم چنین طیف رنگی و سیلوئت‌هایی که حجمی ندارند توانسته ایت تا شکل بسیار زیبایی را از سادگی به تصویر بکشد. هنرمندان ژاپنی بسیار زیادی هم چون ری‌کاواکوبو و یوجی یاماموتو نیز در این زمینه تاثیر بسیار زیادی گذاشته اند . به دنبال این طرح های بسیار ساده و آینده نگرانه بسیار زیادی را که طراحانی مانند پیر کاردین به وجود آوردند باعث شد تا کم کم این سبک هنری و فرهنگی وارد زندگی مردم هم بشود و مردم آن را به عنوان استایل خود را بپذیرند.

استایل مینیمال

کمد لباس در استایل مینیمال باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

برای این که یک استایل مینیمال داشته باشید سخت ترین گام این است که کمد لباستان را سازمان دهی کنید. این گام برای شما سخت تر خواهد بود اگر لباس هایتان را خیلی دوست داشته باشید. در این گام باید همه لباس هایی را که تصور می کنید برای شما مناسب نیستند و یا به درد بخور نیستند را جدا کرده و به صورت کلی آن ها را کنار بگذارید .

اگر لباس های داخل کمد شما با این کار به شدت کاهش پبدا کند نیاز دارید تا برای کمد لباس خود خریدهایی را انجام دهید . توصیه ای که در این جا تاکید بسیار زیادی روی آن می شود این است که حتما تنها همان لباس هایی را نگاه دارید که به شما حس بسیار خوبی می دهند و لباس هایی را که تصور می کنید هیچ وقت نمی پوشید را از کمد لباس خود به کلی دور بیندازید . در این میان ممکن است روی بعضی از این لباس ها شک داشته باشید این لباس ها را در گوشه ای قرار دهید و درنهایت دوباره آن ها را بررسی کنید و ببینید که می خواهید آن را بپوشید یا خیر.

برای این که یک استایل مینیمال داشته باشید نیازی نخواهد بود تا حتما لباس های بسیار زیادی را خریداری کنید تا بتوانید کمد لباس خودتان را تکمیل کنید بلکه با داشتن این سبک تنها باید خریدهای خود را عاقلانه انجام دهید. برای خرید کردن هم باید به کم خود نگاه کنید و ببینید که جای چه لباسی در کمد شما خالی است آن ها را باید خریداری کنید .

بیش تر کمدهای افرادی که دارای استایل مینیمال هستند ۲۰ تا ۴۰ دست لباس ، اکسسوری ، جواهرات و کفش را در خود جای می دهد. البته این قانون کلیت ندارد و برای همه صدق نمی کند کمد لباس شما می تواند لباس های کم تر و یا بیش تری را داشته باشد. هر لباسی را که فکر می کنید به آن نیاز دارید در کمد خود قرار دهید را در یک لیست بنویسید و در موقعیت درست آن را خریداری کنید .

برای مثال اگر بیش تر پوشش های شما از نوع کلاسیک است در کمد شما باید : یک جفت کفش ، دو شلوار ، دو دامن ، دو کاپشن ، سه تی شرت ، سه ژاکت دو کیف و …. وجود داشته باشد . البته این تعداد را می توانید خودتان کم و یا زیاد کنید . تعداد این لباس ها می تواند براساس محل زندگی شما تغییر کند. برای مثال اگر محل زندگی شما گرمسیری است بیش تر لباس هایی در کمد شما قرار می گیرند که خنک باشند و به جای این که لباس های گرم بیش تری خریداری کنید از لباس های خنک استفاده می کنید .

البته قبل از این که برای خرید آماده شوید به لیست خود نگاه کنید و بودجه خود را نیز برای خرید درنظر بگیرید . به جای این که در خرید لباس های زیادی را بخرید سعی کنید کم بخرید و اما همان قدر را لباس های شیکی انتخاب کنید . اگر بخواهید براساس مد خرید کنید این لباس ها بعد از مدتی از میان برداشته می شوند پس سعی کنید خرید هایی را انجام دهید که بتواند مدت ها باقی بماند و بشود از آن ها استفاده کرد.

برای داشتن یک استایل مینیمال باید به چه نکاتی توجه کرد ؟

برای این که بتوانید یک استایل مینیمال بسیار خوب را برای خود رقم بزنید باید موارد زیر را رعایت کنید .

همه لباس ها باید اندازه باشند

از اصول اولیه در شیک پوشی این است که همه لباس ها باید اندازه باشند . در استایل مینیمال نیز اندازه بودن لباس حتما مدنظرتان باشد . زیرا لباس هایی که در این استایل استفاده می شود ساده اند و اندازه بودن آن ها بسیار به چشم می آید .

پس اگر لبه های شلوارتان بلند است حتما آن را کوتاه کنید و یا اگر کمر شلواری برای شما اندازه نیست حتما نزد خیاطی بروید تا این لباس ها را برای شما اندازه کند. لباس های استایل مینیمال در عین سادگی باید بسیار گران قیمت به نظر برسند و شرط این موضوع نیز این است که لباس ها گشاد و یا تنگ نباشند .  پس لازم است تا قبل از این که هر لباسی را خریداری کنی در ابتدا توجه کنید که ابن لباس برای شما اندازه خواهد بود یا خیر. بعد از آن برای خرید آن اقدام کنید . اندازه بودن لباس باعث می شود تا اندام بدن شما بسیار بهتر بتواند خود را نشان دهد.

لباس های تک رنگ و بدون طرح بپوشید

در استایل مینیمال مهم ترین نکته این است که لباس هایی ساده بپوشید و در آن از طرح های بسیار شلوغ و بافت های خاص استفاده نکنید. البته این تصور را هم نداشته باشید که این استایل تنها به دنبال این است که از رنگ های خنثی مثل خاکستری و یا سفید استفاده کنید . درست است که رنگ های بسیار زیادی وجود دارند که هم خنثی اند و هم بسیار شیک اند و اما شما می توانید در لباس های خود از طرح های بسیار زیبا و شیک استفاده کنید . البته باید در انتخاب لباس ها به دنبال این باشید که لباس ها همگی یک دست باشند و طرح و بافت مخصوصی در آن ها وجود نداشته باشد .

البته در انتخاب رنگ ها نباید بیش از اندازه نیز زیاده روی کنید و می توانید تنها از یک رنگ بسیار جیغ و یا تند در استایل مینیمال استفاده کنید و بقیه لباس ها از همان رنگ های خنثی استفاده شده باشد .

شاید بتوان گفت فردی که این استایل را انتخاب می کند اولین رنگی که برای لباس های خود در نظر می گیرد سفید است . سفید رنگ بسیار لوکسی است که به هر کسی هم نمی آید . انتخاب دوم این دسته رنگ مشکی است که تقریبا به عموم مردم می آید و بسیار در استایل ها کاربردی است. البته اگر در زمینه مد جز حرفه ای ها باشید با پوشیدن لباس مشکی بیش تر شما را کلاسیک می دانند تا کسی که از استایل مینیمال پشتیبانی می کند.

اگر می خواهید لباس طرح دار داشته باشید لباس های راه راه بهترین گزینه اند

همان طور که قبلا به آن اشاره شده است لباس هایی که در این استایل به کار می رود بسیارساده اند و نمی توان از لباس های طرح دار استفاده کرد در این میان تنها لباس های راه راه استثنا اند . پس اگر می خواهید در استایل مینیمال لباس های طرح داری را استفاده کنید تنها می توانید از لباس های راه راه استفاده کنید.

این که راه راه بودن این لباس ها عمودی باشند و یا افقی اهمیت خاصی ندارد و اما رنگی که در آن ها به کار می رود باید منظم و ساده باشد و راه راه های آن باریک و ریز نباشد. از مزیت های بسیار خوبی که لباس های راه راه دارند این است که می تواند با هر لباس دیگری به راحتی هماهنگ شود و نگرانی هماهنگ کردن آن با سایر لباس ها نباشید .

بافت را با اکسسوری بسازید

بسیاری از افراد بر این باورند که استایل مینیمال بی دردسر است و اما این استایل دارای دقت و ظرافت بسیار بالایی است . برای این که این استایل کسل کننده و یکنواخت نشود می توانید برای ایجاد تنوع از بافت ها و اکسسوری هایی در این زمینه استفاده کنید . بافت ها در این استایل بسیار مهم اند زیرا این استایل به تک بعدی بودن محکوم می شود و بافت ها این مورد را از بین می برند و لباس را بسیار شیک تر می کنند .

البته برای بهره گیری از بافت ها محدودیت های زیادی وجود دارد و اما برای این که به استایل خود زیبایی ببخشید از اکسسوری هایی بافت دار استفاده کنید . البته در استایل مینیمال به صورت کلی نباید از آیتم های پر زرق و برق استفاده شود و اگر شما اکسسوری های بسیار پر از طرح و کیف های پر اغراق را دوست دارید عملا نمی توانید از این استایل استفاده کنید .

اکسسوری های به کار رفته باید به گونه ای بسیار کم و نامحسوس زرقو برقی داشته باشد وبه صورت کلی نباید حالت سادگی این استایل را زیر سوال ببرد. برای مثال می توانید از کت مشکی استفاده کنید که دارای دکمه های طلایی است .

در این استایل کلیشه جنسیت از میان رفته است

در استایل مینیمال فرقی نمی کند که این لباس مرزدانه است و یا زنانه و تنها کاربرد آن است که اهمیت بسیار زیادی دارد. در این استایل به جای این که جزئیات بسیار زیادی به آن اضافه کند با حداقل امکانات استایلی بسیار جذاب و کاربردی را خواهد ساخت. با داشتن این استایل باید به همه چیز به صورت متفاوت نگاه کنید و به سادگی آن ها پی ببرید.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *