#


انگشت مصنوعی

4 فوریه 2019 بدون نظر 2383 بازدید

انگشت مصنوعی

پژوهشگران در تلاش بوده اند که انگشت مصنوعی را بسازند که به دنیای واقعی شباهت زیادی دارد و برای بهتر شدن حسگرهای اثر انگشت از ان بهره می بردند. الان بیش تر گوشی های هوشمند ساخته شده از حسگرهای اثر انگشت برخوردارند و این حسگرها را نیز به راحتی می توان گول زد.

تابه حال انگشت های مصنوعی زیادی ساخته شده است و پژوهشگران می خواهند تا انگشت مصنوعی را بسازند که از مدل های قبیل پیشرفته تر باشد و باعث می شود تا بتوان حسگراثر انگشت قدرتمندتری را ساخت .نوعی از حسگرها که به راحتی نشود ان ها را هک کرد.

می توان انگشت های مصنوعی را برای گول زدن حسگرها ساخت برای این نیاز به تنها یک عکس و پرینتر سه بعدی دارید تا بتوانید انگشت مصنوعی را بسازید که حسگرها ان را به عنوان انگشت واقعی فرد بشناسند. در سال ۲۰۱۴ پژوهشگران انگشت مصنوعی را ساختند که باعث شد تا حسگرهای اثر انگشت فریب بخورند.

حسگرهای اثرانگشت انواع مختلفی دارند . بعضی از این حسگرها عکسی را از اثر انگشت شما دریافت می کند و با نمونه قبلی که قبلا از شما دریافت کرده است ان را تطبیق می دهد.در بعضی جاهای دیگر از جریان برق و رسانایی پوست استفاده می شود و عکسی ار از اثر انگشت شما درست می کند این اسکنرها قادرند تا تصاویر با وضح بالا از اثر انگشت بسازند.

از روش های دیگر بهره برداری از صدا است .این نوع از حسگرها برای انگشت شما پالس فراصوت می فرستند و از این راه بنا بر پستی و بلندی های روی انگشت شما می تواند نور ارسالی را جذب کند و به قسمتی دیگر برگردانده می شود. سپس این سنسورها با استفاده از فشار مکانیکی می توانند مسائل جزئی انگشت شما را به ثبت برسانند . این نوع سنسورها بسیار دقیق اند و می توانند تا عمق زیادی مشاهده کنند. درست است است سنسورها دقیق اند اما قیمت بالایی دارند و به همین دلیل زیاد استفاده نمی شوند.

انگشت مصنوعی که ساخته می شود کاملا ویژگی های تصویری ، مکانیکی و الکتریکی شبیه به انگشتی واقعی دارد و با بهره گرفتن از این انگشت می توان میزان دقت سنسورها را به دست اورد.

انگشت مصنوعی

ساخت انگشت مصنوعی با استفاده از پرینترهای سه بعدی

محققان موفق شده اند تا انگشت مصنوعی را بسازند که قادر است مثل انشگت های واقعی عمل کند. قسمت های تشکیل دهنده این انگشت از دو فعال که دارای الیاژهای حافظه دارند ساخته شده است این انگشت ها قادرند تا یاد اورند و حتی وقتی خم شدند و یا شکل ان ها تغییر کرد می توانند دوباره به همان حالت نخست خود برگردند.

این انگشت مصنوعی دارای یک فعال کننده برای عضله انگشت است که زمانی که گرم می شود صاف خواهد شد و دیگری نیز ان را جمع خواهد کرد. این فناوری هنوز مشکلاتی دارد که از جمله ان ها خنک شدن فعال کننده ها و برگشتن ان ها به حالت نخست ان است که همین زمان زیادی زا می برد.

برای ان که مشکلات حاصل از این انگشت مصنوعی حل شود در ابتدا تصمیم گرفته شده است که در بستر دریا از ان استفاده کنند زیرا در محیط دریا به راحتی می تواند عمل خنک شدن انجام شود . به دلیل وجود همین مشکلات نمی توان ای انگشت را به دست انسان پیوند زد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *