#


اسپیکرهای هوشمند

19 ژانویه 2019 بدون نظر 1009 بازدید

اسپیکرهای هوشمند

اسپیکر هوشمند برخلاف نامش از کاربردهای بسیار زیادی دارد .اسپیکر معمولی با اسپیکر هوشمند متفاوت است  از جمله تفاوت ان ها می توان به هوشمند بودن اسپیکرهای هوشمندیاد کرد. همین هوشمند بودن ان هاست. به واسطه همین هوشمند بودن می توانند به اینترنت وصل شده و اکثر کارهایی که یک گوشی هوشمند می تواند انجام دهد را انجام می دهند.اسپیکرهای معمولی به هیچ عنوان نمی توانند کارهایی که یک اسپیکر هوشمند انجام می دهد، را انجام دهند.

به صورت کلی درباره اسپیکرهای هوشمند و کارایی ان ها باید گفت که این گجت ها این قابلیت را به کاربران می دهد که درصورت این که سرشان شلوغ باشد می تواند تنها با دستوراتی به صورت صوت وسایل خانه را کنترل کرد. برای مثال می توانید از وضع اب و هوا و یا خبرهایی در این مورد اطلاع پیدا کنید، برای خود هشدارهایی را قرار دهد، تماس های صوتی را با افراد برقرار کند و حتی برای مخاطب پیام هایی را ارسال کند. تمام کارهای بیان شده بدون این که کاربر در ان دست ببردو تنها با فرستادن پیام و یا ارسال صوت دستورات انجام می شود.

اسپیکرهای هوشمند

از اولین کمپانی هایی که اسپیکرهای هوشمند را ساختند کمپانی های امازون ، گوگل و مایکروسافت بوده اند. البته شرکت های دیگری هم بوده اند در تلاش اند تا بتوانند این گجت ها را بسازند و بازار این محصول را در دست بگیرند.

در سال ۲۰۱۷ دستگاه های هوشمند زیادی ارائه شدند از جمله ان ها همین اسپیکرهای هوشمند بوده است که دو شرکت امازون و گوگل درباره این بحث رقابت های زیادی را با هم داشته اند.

از بهترین اسپیکرهای هوشمند که بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و محبوبیت زیادی را بین مردم بدست اورده اند می توان به اسپیکرهای هوشمند شرکت امازون (امازون اکو)، اسپیکر هوشمند شرکت گوگل (گوگل هوم مینی و ماکس) ، اسپیکر هوشمند شرکت اپل (هوم پاد) و اسپیکرهوشمند مایکروسافت( کورتانا )اشاره کرد.

موضوعی که در اسپیکرهای هوشمند جای بحث دارد موضوع امنیت این اسپیکرهای هوشمند است. زیرا محققان در این زمینه همیشه هشدارهایی را درباره سرقت الاعات خصوصی افراد توسط هکرها را می دهد . محققان بر این باورند که همه وسایلی که به اینترنت وصل می شوند امنیت ان ها کم است و مصرف کنندگان باید واظب باشند که در هنگام استفاده از این گجت ها اطلاعات ان ها سرقت نشود.

اسپیکر هوشمند جدید گوگل

اخیرا اسپیکرهوشمند جدیدی توسط گوگل رونمایی شده است که صفحه نمایش ان هوم هاب نام دارد . در این اسپیکر هوشمند علاوه بر داشتن هوم هاب پیکسل های نوینی نیز اورده شده است . این تکنولوژی جدید گوگل باعث شده است تا گوگل از بقیه شرکت ها در این زمینه پیشی بگیرد. در این اسپیکرهای هوشمندبرای این که امنیت اطلاعات کاربران حفظ شود دوربینی تعبیه نشده است. صفحه نمایش این اسپیکرهای هوشمند بسیار بزرگ است و همین باعث شده است تا کار کردن با ان اسان باشد.

هوم هاب این قدرت را دارد که بتواند خانه های هوشمند را کنترل کند به صورتی که گوگل بیان کرده است این دستگاه می تواند به پشتیبانی از پنج هزار محصول بپردازد.قیمت این محصول برابر ۱۴۹ دلار است.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *