مجله ماشین

کفش های کهنه به بازار عرضه می شوند

کفش های کهنه به بازار عرضه می شوند

کفش های کهنه توسط یک برند وارد بازار می شوند :یک برند ایتالیایی کفش به اسم«Golden Goose»  اسنیکری را در یکی از شبکه های اجتماعی به مبلغ 530 دلار به فروش گذاشت.

موردی که این کفش را از سایر کفش ها متمایز کرده است، طراحی آن می باشد. این کفش به صورتی طراحی شده است که گویی کهنه، پوسیده و پاره است ولی جالب اینجاست که برای این که آن را بخرید باید چند صد دلار پول پرداخت کنید.

کاربران در شبکه های اجتماعی نسبت به این کفش های کهنه واکنش های منفی را از خود نشان دادند. اغلب کاربران این کار را توهینی به قشر سطح پایین جامعه قلمداد کردند. به طور مثال یک نفر در توییتر خود گفت: «بسیاری از مردم به خاطر نداشتن پول، کیسه های پلاستیکی را به پای خود می کنند. حتی این افراد پول خرید یک جفت کفش را هم ندارند، چه برسد به کفش پاره و کهنه ای که برند و به مبلغ 530 دلار به حراج گذاشته شده!»

در این بین خود این برند عنوان کرد: «در حال حاضر حدود 43.1 میلیون شهروند آمریکایی در فقر به زندگی ادامه می دهند و ما از این که جرات پیدا کردیم ظاهر کهنه و کفش های کهنه بازار را در اولویت کار خود قرار دهیم، به خود افتخار می کنیم. این ایده به عنوان یکی از اصلی ترین ترندهای مد و فشن سال جاری خواهد بود.»

هر چند برند گلدن گوس اولین برند نیست که دست به این اقدام زده است، برند های معروف دیگری نظیر بالنسیاگا هم لباس هایی که به ظاهر کهنه یا زشت و دیگر قابل استفاده نیستند را با رقم های بالایی نظیر9000 دلار به حراج گذاشته بود.

اکنون ما با این خلاقیت مخالف باشیم یا خیر، این برند موفق شده توجه افراد زیادی را به طرف خود جلب نماید و کفش های کهنه را از دور خارج کرده و برخی افراد را وادار نماید به فقری که پیرامون شان گرفته، بیشتر فکر کنند.

مطالب مرتبط با "کفش های کهنه به بازار عرضه می شوند"

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *