#


اسکراب بدن

12 فوریه 2019 بدون نظر 833 بازدید

اسکراب بدن

اسکراب ماده ای است که به وسیله ان پاکسازی صورت انجام می گیرد یعنی سلول های مرده را از سطح پوست می زداید و الودگی های سطح پوست را از بین می برد،هم چنین وظیفه اب رسانی به پوست را نیز برعهده دارد. با استفاده از ان پوستی شفاف و نرم خواهید داشت.

بعد از استفاده از اسکراب هر ماده دیگری چه کرم های نرم کننده و چه ضد چروک ها اثرات بهتری روی پوست شما خواهند داشت زیرا ان ها تمامی الودگی های سطح پوست را از بین برده و همین الودگی ها مانع رسیدن مواد دیگر به پوست می شود.

اسکراب درواقع از ترکیب روغن با موادی مثل شکر ،نمک،تفاله قهوه و.. ساخته می شود .حال اگر درترکیبات ان نمک داشته باشد به ان اسکراب نمکی گویند منظور از نمک در این جا همین نمک های خوراکی که روزانه استفاده می کنیم نیست بلکه نمک دریا و یا نمک شفاف هستند.

اسکراب

البته در استفاده از این مواد زیاده روی نکنید زیرا پوست حساس است و زدودن همه روزه سلول های مرده باعث اسیب به پوست می شود بهتر است هر هفته دوبار این کار را انجام دهید. این کار را باید به دقت و با حوصله صورت گیرد در غیر این صورت باعث اسیب های جدی به پوست خواهد شد.

اگر فکر می کنید اسکرابهایی که از بیرون خریداری می شوند مناسب نیستند و نمی خواهید ان ها را خریداری کنید باید بدانید خودتان می توانید یک اسکراب خانگی بسازید.

اسکراب ها انواع مختلفی دارند و شما باید مناسب ترین ان را برای پوست خود استفاده کنید.اگر مورد نامناسبی را انتخاب کرده باشید باعث کشیدگی بیش از حد پوست می شود و منافذ پوست را بیش از اندازه باز می کند.

معرفی روش هایی برای ساخت اسکراب بدن در خانه

۱-برای ساخت یک اسکراب ساده در منزل می توانید مقداری روغن زیتون را با شکر مخلوط کنید،این ترکیب سلول های مرده پوست را از بین می برد.اسکراب بدن معرفی شده از انواع رایج و قدیمی ان است که به سادگی می توان ان را درست کرد.

نکته ای که درساخت این اسکراب مهم است این است که ترکیب شکر و روغن زیتون باید به حالت خمیری شکل و یک دست دربیاید.

۲-  لیمو به تنهایی خاصیت روشن کنندگی برای پوست دارد ، برای این کار باید مقداری لیمو را با شکر ترکیب کنید سپس صورت خود را خیس کرده و از اسکراب استفاده کنید .این اسکراب مخصوص پوست های خشک است زیرا خاصیت مرطوب کنندگی به پوست می دهد.

۳-عسل در نرمی و لطافت پوست تاثیر زیادی دارد و در عنصر مهم در انواع ماسک های خانگی است. ترکیب عسل و شکر و مقداری اب لیمو را با هم ترکیب کرده و روی پوست ماساژ می دهیم.با استفاده از مورد یاد شده علاوه بر لایه برداری ،نرمی و رطوبت پوست نیز افزایش می یابد.

۴-سلولیت مشکل پوستی است که اکثرخانم ها دچار ان اند و از ان ناراضی اند با استفاده از این مورد می تواند به ان ها در حل این مشکل کمک کند.برای تهیه این اسکراب شکر،قهوه پودر شده و مقداری روغن زیتون را با هم ترکیب کنید ،مورد یاد شده  علاوه بر رفع سلولیت پوست هم خاصی لایه برداری و هم خاصیت سفت کنندگی دارد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *