مجله ماشین

احساس گرمای مطبوع با انتخاب جلیقه یقه هفت مردانه مناسب

احساس گرمای مطبوع با انتخاب جلیقه یقه هفت مردانه مناسب

مسلما زمانی که فصل سرد آغاز می شود افراد به کمد لباس های زمستانی خود سری می زنند و تمام لباس هایی که برای در امان ماندن از سرمای هوا مورد نیاز است را بررسی می نمایند. اغلب به همراه کت و شلوار و شلوارهای جین و کت تک های خود از لباس های گرمتری همچون جلیقه یقه هفت و پلیور استفاده می کنند و شال گردن مناسبی را به دور گردن خود می آویزند. مردان نیز از این قاعده مستثنی نیستند و برای اینکه بتوانند در زمستان از خود بهتر محافظت کنند به دنبال لباس های گرم می روند. در این مقاله قصد داریم در مورد جلیقه های یقه هفت مردانه کمی صحبت کنیم و اصولی را برای انتخاب و هماهنگ کردن آن ها متذکر شویم.

جلیقه یقه هفت

جلیقه یقه هفت

توجه به جنسی که جلیقه یقه هفت دارد

جلیقه های پشمی

اگر می خواهید جلیقه ای با کیفیت داشته باشید باید در ابتدا در نظر بگیرید تا چه میزانی قصد هزینه کردن را دارید و بودجه ای که برای خرید آن کنار گذاشته اید تا چه اندازه است. با توجه به مدل ها و جنس های مختلفی که در بازار وجود دارد می توانید گزینه مناسبی را انتخاب کنید. اگر می خواهید جلیقه ای که می پوشید ارزان تر باشد بهتر است به سراغ جلیقه های پشمی بروید.

البته در مورد این جلیقه ها نیز توجه داشته باشید که هرچقدر بافت آن ها ریز تر باشد به همان اندازه هم قیمت بالایی برای آن ها باید پرداخت کرد. این جنس جلیقه ها علیرغم قیمت کمی که دارند از گرمایش مناسبی برخوردار می باشند و می توانند گزینه مناسبی برای افراد به شمار بروند.

این دسته از جلیقه ها از پشم طبیعی گوسفند تهیه می شوند که موجب می شود سطح پوست افرادی که از آن استفاده می کنند اذیت شده و دچار خارش بشوند. اگر می خواهید از آسیب رسیدن به پوست خود جلوگیری نمائید به یاد داشته باشید که حتما این دسته از جلیقه های مردانه را از روی یک پیراهن بپوشید تا به عنوان یک محافظ خوب در برابر سرمای هوا باشد.

جلیقه یقه هفت

جلیقه یقه هفت

جلیقه یقه هفت جنس کشمیر

جلیقه های مردانه ای که از جنس کشمیر تهیه شده اند در مقایسه با جلیقه های دیگری که وجود دارند معمولا گرم تر هستند و ضخامت کمی نیز دارند اما از لحاظ قیمتی کمی بالاتر از دیگر جلیقه ها می باشند. در مورد جنس کشمیر باید بگوئیم به بافت های نازکی گفته می شود که از موی بز درست شده اند و اگر در بازار به مدل هایی که با این جنس هستند ولی قیمت بالاتری دارند دقت داشته باشید متوجه خواهید شد که الیاف به کار رفته در تهیه آن ها بسیار نازک می باشد. کشورهای بسیاری در زمینه تولید کشمیر فعالیت دارند که از بین آن ها باید به چند کشور که شهرت بسیاری در مقایسه با دیگر کشورها دارند همچون کشمیر و چین و افغانستان و مغولستان و همچنین ایران اشاره کنیم که توانسته اند محصولات خوبی را از این جنس تهیه و تولید کنند.

جلیقه یقه هفت آلپاکا

یکی دیگر از جنس های مرغوبی که در تولید جلیقه به کار می رود آلپاکا است که کمی سخت می توان جلیقه ای را پیدا کرد که در تولید آن به طور کامل از این جنس استفاده شده باشد. این جنس از جلیقه های یقه هفت مردانه به لحاظ ظرافت و نازکی که دارند به بافت کشمیر بسیار شباهت دارند اما در مقایسه با این جنس از جلیقه ها می توانند تا هفت درصد بیشتر از کشمیر موحب گرمایش فرد بشوند.

جلیقه های مردانه که از آلپاکا تهیه می شوند مزیت های خاصی دارند که یکی از مهمترین آن ها ضد حساسیت بودن جلیقه های آلپاکا است و موجب می شوند فرد از پوشیدن آن ها احساس راحتی بسیاری را داشته باشد. این جنس از جلیقه به مردانی که نسبت به الیاف پشمی و کشمیر حساسیت دارند توصیه می شود و آن ها می توانند بدون هیچ دغدغه ای از این جلیقه ها استفاده نمایند و احساس مطبوعی را داشته باشند.

جلیقه یقه هفت

جلیقه یقه هفت

جلیقه های یقه هفت مردانه تهیه شده از الیاف مصنوعی

برخی از جلیقه ها در بازار وجود دارد که در تولید آن ها از الیاف مصنوعی همچون پلی استر و نایلون و بسیاری از مواد مصنوعی دیگر استفاده شده است. الیاف مصنوعی به دلیل ویژگی های خاصی که دارند و موجب می شوند افراد کمتر دچار حساسیت های پوستی شوند و قابلیت کش آمدن آن ها بسیار زیاد است در بین مردان بسیار محبوب هستند و طرفداران بسیاری را برای خود دارند. این الیاف با تمام مزایای خوبی که دارند اما نمی توانند مثل الیاف طبیعی در برابر سرما خوب عمل نمایند و این مساله می تواند انتخاب آن را کمی با مشکل روبه رو کند.

راه های محافظت از جلیقه های یقه هفت مردانه

برای اینکه جلیقه های یقه هفت شما کمتر دچار آسیب شود و مدت زمان طولانی تری برای شما کارایی داشته باشد باید اقداماتی اساسی را در مورد آن ها انجام دهید که عبارتند از:

ـ سعی کنید جلیقه های یقه هفت خود را تا کرده و در کمد قرار دهید. استفاده طولانی مدت از چوب رختی برای آویزان کردن این قبیل از جلیقه ها باعث می شود تا به بافت آن ها آسیب های جدی وارد شود و این مساله می تواند موجب خرابی زود هنگام جلیقه شما شود.

ـ برای اینکه جلیقه شما از حالت و فرم طبیعی خود خارج نشود بهتر است آن را کمتر بشوئید. شستشوی بیش از اندازه جلیقه های بافت موجب می شود تا الیاف آن ها شل شده و دیگر حالت اولیه خود را نداشته باشد.

ـ سعی کنید هنگام شستشوی جلیقه های خود از آب سرد استفاده کنید و بر اساس علائمی که برای شستن آن درج شده است به شستشوی آن بپردازید و مطابق چیزی که بر روی برچسب آن نوشته شده برای خشک کردن آن اقدام نمائید.

ـ در مورد جلیقه هایی که پس از استفاده کمی پرز بر روی آن ها ایجاد شده بهتر است از یک تیغ ریش تراشی کمک بگیرید و به صورت کاملا آهسته این پرزهای به وجود آمده را از بین ببرید

No votes yet.
Please wait...
logo

One Comment

  • ستاره اسدی گفت:

    خیلی طراحیش عالی

    No votes yet.
    Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *