مجله ماشین

ماست یونانی و طرز تهیه آن در منزل

ماست یونانی

ماست یونانی ماستی غلیظ است که درصد خامه و پروتئین آن نسبت به ماست معمولی بیشتر است. ما در این مقاله سعی داریم طرز تهیه ماست یونانی را به شما آموزش دهیم.

طرز تهیه ماست یونانی به روش خانگی

همه ما دوست داریم اندامی متناسب و تغذیه ای سالم داشته باشیم به همین علت است که می گویند: شما همان چیزی هستید که می خورید. ماست یونانی به کاهش مصرف کالری و کربوهیدراتی کمک می کند.

ماست نیز غذایی است که با هرچیزی می تواند سرو شود حتی در وعده های صبحانه، میان وعده و چاشنی.
ماست در تاریخ دنیای آشپزی همراه با دسرها سرو می شده است، اما استفاده از آن سلیقه ای است و از آن می توانید برای هر چیز دیگری هم استفاده کنید.

ماست یونانی

ماست یونانی از تخمیر شیر گاو یا بز درست می شود و باید حاوی 9% چربی شیر یا بالاتر از این باشد به همین دلیل این ماست حالت خامه ای و غلیظ دارد و از ماست سنتی خوش مزه تر است. حتی ماست یونانی سالم تر و غنی تر است. زیرا فرآیند تخمیر کم تر صورت گرفته و پروتیین و مواد معدنی بیشتری دارد.

طرز تهیه ماست یونانی به روش سنتی

فرایند تخمیر کردن شیر گاو در درست کردن ماست یونانی به روش سنتی بسیار اهمییت دارد و همچنین توجه داشته باشید که یک ماست ساز و یا ظرف شیشه ای درب دار داشته باشید تا بتوانید آن را در محیطی گرم و دمای ثابت نگه داری کنید.

مواد لازم برای تهیه ماست یونانی:

  • چهار و نصفی فنجان شیر بز یا شیر گاو 900 میلی لیتر
  • نصف فنجان خامه 100 میلی لیتر
  • یک چهارم فنجان ماست ساده 50 میلی لیتر

دستورالعمل استفاده از مواد

اگر ماست ساز داشته باشید درست کردن ماست یونانی برای شما ساده تر خواهد بود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که همه مواد را ترکیب کنید و بگذارید به مدت 8 ساعت تخمیر شود. پس از گذشت یه مدت محتویات ماست را درون یک ظرف جدا بریزید و بگذارید تخمیر شود.

طرز تهیه ماست یونانی به روش سنتی

پدرست کردن ماست یونانی خانگی و به روش سنتی، درست مثل روشی است که قرن ها درست می کنند و نیاز به صبر دارد زیرا تخمیر شدن زمان می برد اما از سالم ترین ماست ها می باشد.

ماست یونانی

برای شروع لازم است تمام مواد را در قابلمه و روی حرارت متوسط قرار دهید و آن را بجوشانید. اگر در خانه دماسنج دارید از آن استفاده کنید و قابلمه را در دمای حدود 185 درجه فارنهایت – 85 درجه سانتیگراد قرار دهید.

اجازه دهید شیر شما بعد از جوشیدن نیز به مدت 5 دقیقه بجوشد تا آب اضافی آن نیز تخمیر شده تا ماست بهتری داشته باشید. بعد از آن که بجوش آمد بگذارید به مدت 15 دقیقه در محیط بیرون بماند و مقداری خنک شود. دمای مناسب برای شیر 43 درجه سانی گراد است که بهتر است برای اندازه گیری دما از دماسنج استفاده کنید.

مایه ماست را که درست کردید داخل ظرف ریخته و به خوبی هم بزنید تا صاف و یک دست شود این کار در روند تخمیر به خوبی عمل می کند. سپس ماست هم خورده را با شیر مخلوط کنید و خیلی آرام بهم بزنید تا کاملا با شیر مخلوط شود.

سپس مخلوط را در داخل ظرفی ریخته که درپوش آن باعث نفوذ هوا به داخل آن می شود و آن را در جای گرمی قرار دهید و اجازه دهید به مدت 8 تا 10 ساعت تخمیر شود.

بعد از گذشت مدتی ماست را در ظرف جداگانه ای صاف کنید برای این کار می توانید آن را در یک کیسه پارچه نخی ریخته و در گوشه ای آویزان کنید و یا می توانید آن را در داخل آبکشی قرار داده که پایه دار است و جایی قرار دهید تا آب ماست خارج شود.

ماست یونانی

بعد از گذشت 2 ساعت می توانید آن را از داخل کیسه خارج کنید و در یک ظرف لعابی یا چینی قرار دهید و بگذارید داخل یخچال تا خنک شود و در آخر که درست کردن آن به اتمام رسید آن را در شیشه های کوچک تر به طور مجزا قرار دهید. باقی مانده مایع ماست سرم شیر است می توانید آن را بنوشید.

مقایسه ماست یونانی با ماست معمولی:

  • ماست یونانی نسبت به ماست معمولی کالری کمتری دارد.
  • ماست یونانی در برابر ماست معمولی غلیظ تر و خامه ای تر است و در برابر حرارت دلمه نمی بندد و به راحتی می توان از آن در آشپزی استفاده کرد.
  • ماست معمولی تقریبا در برابر ماست یونانی 30 برابر کلسیم دارد. به همین خاطر کسانی که نیاز به کلسیم دارند ماست معمولی بخورند.
  • ماست یونانی تقریبا 2 برابر ماست معمولی پروتئین دارد به همین خاطر کسانی که رژیم لاغری دارند علاقه ی زیادی به ماست یونانی دارند.
logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *