مجله ماشین

آشپزی در ظروف مسی چه فواید و مضراتی دارد؟

ظروف مسی

ظروفی که در آن غذا درست می کنیم در خوش طعم و خوش رنگ شدن آن تاثیر دارد و یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین نکاتی است که باید به آن توجه کنیم. ظروف مسی از قدیم برای پخت غذا کاربرد داشته است.

 فواید آشپزی در این ظروف

علت خوشمزه شدن و جا افتادن غذا در ظروف مسی این است که این فلز حرارت را بیشتر در خود نگه می دارد و باعث می شود حرارت به طور یکنواخت توزیع شود. پخت غذا در این ظروف باعث کاهش کم خونی شما می شود.

ظروف مسی

پخت غذا در ظروف مسی باعث طول عمر می شود و برای سلامتی خانم ها نیز در مدت عادت ماهیانه بسیار مفید است. در شمال ایران برای جلوگیری از سرطان و بیماری های خونی موقع پخت خورشت یک تکیه آهن یا نعل داخل خورشت می اندازند تا کاملا رنگ بگیرد و این کار باعث می شود یون های آهن آزاد شود.

نظر طب سنتی در ارتباط با این ظروف

از دید طب سنتی بهترین ظروف، ظروف سفالی، سنگی، لعابی و گلی هستند. دو نوع مس وجود دارد که قبرصی سرخ مایل به زرد است که از نوع دیگر بهتر است و برای درمان زخم مفید است.

ظروف مسی

دیگری مس سرخرنگ است که انواع روشن و سیاه و طالیقون (سوخته تند و نیرو گیرنده است) که مانند مس مایل به زرد برای درمان زخم مفید است.

عوارض پخت غذا در ظرف های مسی چیست؟

سرعت اکسید شدن ظروف مسی بالا است و همچنین ترکیب پذیری بالایی با مواد غذایی دارد بنابراین می تواند باعث مسمومیت شما شود. اگر غذاهای اسیدی یا قلیایی برای مدت طولانی در این ظروف نگه داری و یا پخته شوند باعث تخریب غذا می شود.

ظروف مسی

در هنگام شست و شو، خراشیدن یا ساییدن این ظروف، لایه پوششی محافظ را از بین می برد و دیگر نباید در ظروفی که لایه پوششی آنها از بین رفته پخت و پز کرد زیرا این فلز هنگامی که در مقادیر زیاد وارد غذا می شود باعث تهوع، استفراغ و اسهال می شود.

نحوه نگهداری ظرف های مسی

مواد غذایی که خیلی شیرین، شور، ترش، روغنی و گوشت هستند را نباید مدت طولانی داخل ظروف مسی قرار دهید.

ظروف مسی بهترین جایگزین ظرف های آلومینیومی برای پخت دیزی هستند زیرا آلومینیوم اثرات بد خونی، استخوانی، مغزی دارد. مس در صرفه جویی انرژی و پخت سریع مفید است زیرا بعد از طلا یکی از بهترین فلزات برای انتقال حرارت است.

روش های براق کردن ظروف مسی

ظروف مسی

شست و شویی این ظروف

برای شستن ظروف مسی آنها را داخل ماشین ظرف شویی قرار ندهید و بعد از شستن هم سریعا خشک کنید.
یک لیمو را نصف کرده و داخل نمک فرو ببرید و سپس برای پاک کردن قسمت های کثیف ظروف مسی و براق کردن آنها روی آن قمست بمالید.

پولیش ظروف مسی

برای اینکه ظروف مسی شما زنگ نزنند می توانید قلمو را در آب پیاز فرو ببرید و روی ظرف مسی بمالید. از اسکاچ های نایلونی و آب گرم برای شستشوی ظروف مسی استفاده کنید و از شوینده های با قدرت سایندگی بالا پرهیز کنید.

روش های شناسایی ظروف مسی اصل و تقلبی

با روی کار آمدن دوباره ظروف مسی خیلی از افراد سودجو سعی بر این دارند که ظروف تلقبی مسی را وارد بازار کنند. این ظروف از آلیاژهای فلز مس و برنج به نسبت یک به دو تشکیل شده اند.

ظروف مسی

ظرف های مسی اصل بیشتر در زنجان تولید می شود و سرخ رنگ و شفاف بوده اما رنگ ظروف تقلبی مسی به رنگ زرد متمایل به مات است و ناخالصی در آن بیشتر است.

مسگران متبحر و قدیمی می توانند ظروف مسی اصل را از تقلبی تشخیص دهند بنابراین برای خرید این نوع ظروف از مراکز معتبر آن را خریداری نمایید.

غذاهای مس دار:

زرد آلو، مغز گردو(با پنیر)، قند، تخمه ها، لوبیا، قارچ، جو، جوانه گندم

علائم کمبود مس در بدن چیست؟

نا کارآیی استخوان و کم خونی، سوخت و ساز غیر عادی کلسترول، لکه های سفید با رنگ ناخن و پوست، آسیب رگها، نقص در تنظیم قلب.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *