مجله ماشین

4810نفر سال گذشته بر اثر آلودگی هوا در تهران جان شان را از داده اند

4810نفر سال گذشته بر اثر آلودگی هوا در تهران جان شان را از داده اند

به گزارش ازمن بپرس، شاهسونی، نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یک نشست خصوصی روش اعمال کردن قانون هوای پاک که امروز برقرار شد در پنل گزارش کارکرد وزارت خانه ها در مورد کاهش آلودگی هوا بیان کرد: طبق گزارشی که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است 87درصد از مردم در سراسر جهان در جاهایی ساکن هستند که ذرات معلقی که در هوا وجود دارند بیش از حد استاندارد می باشد.

شاهسونی با اشاره به این که یکی از مهم ترین مشکلاتی که در کشور ما وجود دارد آلودگی هوا می باشد اظهار کرد: بر اساس تخمین های سال2017 ذرات معلقی که در هوا وجود دارد پنجمین دلیلی است که در سراسر دنیا برای مرگ شناخته شده است.

نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: هوای آلوده در سراسر دنیا باعث شده است تا تعداد 4.2میلیون نفر جان شان را از دست بدهند. طبق گزارشی که بانک جهانی داده نشان می دهد که از هر ده نفری که دچار مرگ می شوند یک نفر به خاطر ذرات معلق در هوا جانش را از دست می دهد.

وی در ادامه با توجه به این که هر ساله 360هزار مرگ  در کشور وجود دارد اظهار کرد: از بین این تعداد تقریبا 36هزار نفر جان شان را به خاطر آلودگی هوا از دست می دهند. هوای آلوده بار اقتصادی بسیاری را بر دولت نهاده است.

شاهسونی با توجه به برنامه ای مطالعاتی که از طرف وزارت بهداشت اعمال شده است گفت: در بررسی هایی که در کرج داشته ایم مبلغی که مردم برای بیماری هایی مانند سکته قلبی و سکته مغزی که بر اثر آلودگی هوا به وجود می آید به طور مستقیم پرداخت می کنند حدود 1.1میلیارد تومان می باشد و مبلغ مرگ مرتبط به هوای آلوده حدود 150میلیارد تومان می باشد. این هزینه هایی که مردم پرداخت می کنند بسیار زیاد می باشد که به دولت داده می شود.

وی گفته است: طبق تخمین هایی که وزارت بهداشت در سال 94در 25شهر و جمعیت سی میلیون نفر زده است، 12800نفر به خاطر آلوده بودن هوا جان شان را از دست داده اند. علاوه بر این در سال جاری در شهر تهران 4300نفر بر اثر هوای آلوده فوت کرده اند. همچنین در سال95 در پایتخت با بالا رفتن غلظت آلاینده ها، 4810نفر بر اثر آلودگی هوا جان شان را از دست داده اند.

موضوعات

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *