#


سلامت دندان

10 فوریه 2019 بدون نظر 599 بازدید

سلامت دندان

دندان های سالم از مهم ترین مواردی است که در زیبایی صورت تاثیر زیادی دارد .برای سلامت دندان باید هم به تغذیه خود توجه کرده و هم دندان ها را تمیز نگه داریم .دندان های تمیز و سالم برای شما لبخند زیباتری را به همراه دارید و بهتر است به جای روش های مدرنی که امروزه مرسوم شده است به بهداشت دهان و دندان خود بیش تر اهمیت دهید.

بهتر است بدانید گاهی با افرادی مواجه می شویم که دندان های سفیدی ندارند و ما گمان می بریم فرد بهداشت را رعایت نکرده و رنگ دندان ها نیز از اثرات ان است .اما باید بدانیم سفید نبودن رنگ دندان ها  گاها نشان دهنده ی این نیست که فرد مسواک نزده بلکه رنگ دندان ها در افراد مختلف فرق می کند و شاید علت سفید نبودن دندان ها حتی بعد از مسواک زدن نیز همین رنگ دندان ها باشد.

سلامت دندان

نکاتی که باید برای سلامت دندان مد نظر داشت؟

۱-اولین و مهم ترین نکته برای سلامت دندان مسواک است بدانید اگر بخواهید دندان های سالمی داشته باشید باید حداقل دوبار در روز صبح و شب مسواک بزنید.

۲-حتما از دهان شویه ها استفاده کنید این کار سلامت دندان شما را تضمین می کند.

۳-اگر دندان هایی دارید که خودتان می دانید مستعد خراب شدن هستند بهتراست هر ۳ و۴ ماه یک بار به یک دندان پزشک مراجعه کنید اگر هم دندان های شما پوسیدگی کمتری دارند این کار را می توانید هر ۶ یا ۹ ماه انجام دهید .اما در هر صورت مراجعه به دندان پزشک حتما باید صورت بگیرد اما متاسفانه اکثر افراد تا زمانی که دچار دندان درد شدیدی نشوند یادی از دندان پزشک ها نمی کنند.

۴-بعد از این که مواد غذایی را مصرف کردید که قند داشتند بهتر است به مدت ۵ دقیقه تا ۳۰ دقیقه از ادامس  ها استفاده کنید.

۵-در انتخاب خمیر دندان نیزدقت کنید بهتر است از خمیردندانی استفاده شود که فلوراید مناسبی داشته باشندو مواد ساینده کمی را دارا باشند.

۶-اگر به صورت ارثی فرد مشکلاتی در فک و دندان های خود دارد بهتر است از همان سنین کودکی تحت نظر پزشک باشد تا سلامت دندان فرد حفظ شود.

۷-اگر قسمت های کمی از دندان شما دچار پوسیدگی شده است بهتر است در همان ابتدا چاره ای برای ان بیندیشید چون در صورت معطل کردن وقت ممکن است به طور کلی دندان خود را از دست بدهید.

۸-اگر قسمت های پوسیده دندان خود را ترمیم کردید بعدها متوجه بلندی ان از سایر دندان ها شدید فورا به پزشک مراجعه کنید.

۹-اگر ریشه دندان شما دچار مشکل شده و ان را ترمیم کردید حتما حواستان به ان باشد زیرا دندان هایی از ریشه مشکل داشته اند حساس ترندو ممکن است زودتر بشکنند.

۱۰-دندان هایی که در قسمت هایی از ان پوسیدگی ایجاد شده و ترمیم شده اند می توانند برای زیبایی روکش شوند تا ان قسمت از دندان دیده نشود.حال اگر چند دندان کنار یکدیگر باشند باید جدا جدا روکش شوند زیرا فضای بین دندان ها ازاد باشد تا امکان تمیز کردن ان ممکن باشد. زیرا اکر نتوان دندان ها را تمیز کرد خود باعث پوسیدگی بیش از پیش دندان ها می شود و سلامت دندان را به خطر می اندازد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *