مجله ماشین

کفش های هوشمند برای سلامتی

کفش های هوشمند فواید گوناگون دارند از جمله ان ها این است که می توانند تغییرات وزن انسان را اگاه کنند و یا انسان را از زمان افتادن اگاه کند در این جا به بررسی این کفش های هوشمند برای سلامتی مفیدند می پردازیم.

شرکتی به نام Verily یکی از زیرمجموعه های کمپانی الفابت محسوب می شود،موفق به عرضه یک کفش هوشمند برای حفظ وزن مناسب شده است. این کفش قد و وزن ایده آل فرد را در اختیار داشته و با مقایسه میزان حرکت و وزن مناسب می‌تواند کاربر را از هر تغییری باخبر کند.

کفش های هوشمند این کمپانی پوشیدنی هایی برای سلامتی محسوب نمی شود زیرا نمی توانند اطلاعات بیومتریک فرد را محاسبه کند تنها قابلیت ان این است که می تواند تغییرات وزن سریع کاربر را تشخیص دهند. . علاوه بر این سیستمی برای شناسایی افتادن کاربر نیز در این کفش‌ها تعبیه شده که به سیستم اپل واچ 4 شباهت دارد.

این کفش می تواند به کمک افرادی بیاید که مشکلات حرکتی دارند و بدبن وسیله می تواند زمان افتادن ان ها را هشدار دهد و از اتفاقات ناگوار جلوگیری می کند.

کفش هوشمند

البته  شرکت Verily  اعلام کرده که برای توسعه‌ و تولید انبوه این کفش‌ها به دنبال شرکت دیگری است تا با آن ها همکاری کند. کمپانی یاد شده طی چند ماه اخیر جلسات خصوصی زیادی با تولیدکنندگان معروف داشته و بالاخره یکی از آنها انتخاب خواهد کرد.

کفش‌های هوشمند Verily در صورت توسعه می‌تواند محصول مناسبی برای این شرکت باشد چرا که با استفاده تکنولوژی می‌تواند دیتای پزشکی مناسبی از بسیاری از کاربران بدست آورده و آن را در اختیار کمپانی آلفابت بگذارد. هرچه باشد این روزها آلفابت و گوگل به جمع آوری دیتای زیادی از کاربران می پردازند و بدین ترتیب اطلاعات پزشکی آنان نظیر وزن مناسب آن ها و فاصله  با این وزن ایده آل می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

الفابت تنها تولید کننده کفش های هوشمند نیست بلکه تولیدکنندگان زیادی مانند نایک هم کفش هوشمند را برای بسکتبالیست ها ارائه کرده است.

کفی کفش های هوشمند که زمین خوردن را به کاربر اطلاع می دهد

کمپانی Zhor Tech از کفی کفش هوشمندی رونمایی کرده است که وقتی کاربر در کفش خود قرار می دهد قدم های اورا می تواند بشمارد ومیزان خستگی او را تشخیص دهد. ولی مهم تر از همه اینکه در صورتی که کاربر در حین کار زمین بخورد، می تواند به سایرین اعلان ارسال نمایند.

این کفی کفش مسلما برای افرادی مناسب است که در محیط کارگاه های ساختمانی و یا محیط های مشابه ان کار می کند. کفی های یاد شده به لطف حسگرهای به کار رفته همچنین لرزش های شدید اطراف را که می توانند نشانه خطرات احتمالی باشند را تشخیص می دهند.

از جمله قابلیت های مهم این کفی هوشمند اطلاع دادن از زمان زمین خوردن است. در این صورت به مدیر یا سرپرست کاربر اعلانی مبنی بر پیش آمدن حادثه ارسال می شود. تمام اطلاعات دریافت شده از حسگر ها نیز به اپ موبایل ویژه ارسال می شوند و کاربر می تواند آن ها را مشاهده کرده یا به اشتراک بگذارد.

کمپانی Zhor Tech قصد دارد این کفی کفش را از شهریور تا مهر ماه سال 97 برای فروش به شرکت ها با قیمت 149 دلار به بازار عرضه نماید.

موضوعات

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *