#


کارایی سس مایونز در خانه

6 می 2018 بدون نظر 1221 بازدید

کارایی سس مایونز در خانه

سس مایونز چه کاربردری در خانه دارد؟

شما می توانید به جای آن که سس مایونز را بخورید، از کابردهای گوناگونی که دارد در خانه داری به کار ببرید. بعضی از کاربردهایی که این سس دارد را در ادامه شرح داده ایم.

سس مایونز از جمله سس های خوش طعم و معروف در دنیا می باشد. سس مایونز برای طعم‌ دادن به انواع سالاد، ساندویچ و غذاهای حاوی گوشت مرغ استفاده می شود. ولی با وجود طعم دلنشینی که این سس دارد، نباید اندازه چربی و قابلیت چاق کنندگی آن را فراموش کرد. شما می توانید به جای این که این سس را میل کنید، از آن در خانه داری به کار ببرید.

تسکین آفتاب سوختگی با سس مایونز

سس مایونز سرد قادر است برای آفتاب سوختگی یک مسکن خوب باشد. رطوبت کافی و ویژگی بی حس کنندگی سرکه، کمک زیادی به بهبود سوزش و سریع تر خوب شدن جای آفتاب سوختگی می کند.

جلا دادن سطوح چوبی با سس مایونز

با استفاده از میزان اندکی مایونز و دستمال کاغذی سطوح کدر را می توان برق انداخت. زمان کمی به این سس اجازه دهید تا روی سطح مورد نظر استراحت کند، پس از آن با دستمال کاغذی آن را تمیز کنید. تعجب نکنید و همین حالا این کار را انجام دهید!

تغذیه مو با سس مایونز

روغنی که در سس مایونز وجود دارد یک ترکیب کامل برای رطوبت دهی مو می باشد. همچنین پروتئینی که در تخم مرغ وجود دارد برای موهای خشک نقش احیاکننده دارد. بعد از شستن مو، اندازه کمی مایونز را به ساقه‌ موهای تان بمالید و بعد از یک ساعت دوباره بشویید تا درخشنگی و زندگی مجدد به موهای تان بدهید.

درخشندگی گیاهان با سس مایونز

با استفاده از دستمال کاغذی، مقداری مایونز را روی برگ های گیاه خانگی تان بمالید تا درخشش آن ها را دو چندان کند.

تقویت ناخن ها با سس مایونز

سطح ضخیمی از مایونز را بر روی ناخن های خود بمالید و بگذارید پنج دقیقه بماند. ترکیباتی که در سس مایونز وجود دارد سلامتی و تقویت ناخن های شما را به همراه خواهد داشت.

کشتن شپش ها با سس مایونز

معمولی ترین راه برای از بین بردن شپش ها‌، به کار بردن داروهای شیمیایی گران قیمت می باشد. ولی راه پیشنهادی که ما داریم و بسیار ارزان قیمت نیست می باشد این است که شب تا صبح لایه ضخیمی از سس مایونز را بر روی پوست سر بمالید.

رفع جیر جیر درها با سس مایونز

چنانچه از صدای جیرجیر درهای منزل تان شاکی می باشید، کافی است میزان اندکی سس مایونز به لولای در بمالید.

احیای مبلمان چوبی با سس مایونز

همان گونه که گفتیم، با استفاده از مایونز، لکه های موجود در سطوح چوبی را می توان تمیز و سطح مورد نظر را برق انداخت. ولی سس مایونز تنها برای براق شدن سطوح چوبی استفاده نمی شود، بلکه می توان ترک های به وجود آمده در این سطوح را هم ترمیم کرد. بین درز ترک های موجود را با مایونز پر کنید و چند روز به آن اجازه دهید. روغن و پروتئینی که در این سس موجود است، منجر به متورم شدن چوب و درنتیجه پرشدن ترک های قدیمی می گردد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *