مجله ماشین

راه هایی برای تمیز کردن لکه انواع چسب

چگونه لکه ی چسب های مختلف را از بین ببریم؟

پاک کردن انواع چسب ها مخصوصاً چسب هایی که قوی هستند کمی سخت می باشد و بسیاری از افراد برای تمیز کردن این نوع لکه ها با مشکل روبه رو می شوند. ما می خواهیم در این مطلب راهکار هایی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید لکه انواع چسب ها را از بین ببرید.

پاک کردن چسب آکواریوم

اگر می خواهید اثر به جا مانده از چسب آکواریوم را از بین ببرید می توانید از سرکه بهره بگیرید. فقط کافیست که پنبه ای را به مقداری سرکه آغشته نمایید و بر روی لکه قرار دهید تا به مرور زمان چسب ور بیاید. برای این نوع چسب باید این کار را چند مرتبه انجام دهید، چون چسب آکواریوم نسبت به سایر چسب ها قوی تر می باشد.

پاک کردن چسب قطره ای

یک روش ساده که می توانید با استفاده از آن لکه ای که از چسب قطره ای و چسب های قوی123 و آدامس بر روی لباس و یا سایر اشیا به وجود آمده است را از بین ببرید استفاده از پیف پاف می باشد.

پاک کردن چسب سلولزی

برای از بین بردن این نوع چسب باید زمانی که هنوز خشک نشده است این کار را انجام دهید. پس از برداشتن چسب از روی پارچه لکه ی باقی مانده از آن را با کمی آب گرم و پودر شوینده تمیز کنید.

ولی در صورتی که این چسب مدت زیادی بر روی پارچه باقی بماند از بین بردن آن سخت است، حتی برخی از افراد بر این عقیده هستند که لکه خشک شده این چسب به هیچ عنوان از بین نخواهد رفت.

ولی می توانید قسمت لکه شده توسط این چسب را درون کمی آب و سرکه سفید قرار دهید و به مدت 15دقیقه آن را بجوشانید. با این کار چسب از روی پارچه برداشته می شود.

پاک کردن چسب نواری

بهترین راهی که می توان با استفاده از آن لکه ی چسب های نواری را از روی لوازم خانه از بین برد روغن مایع است. برای این کار انگشت خود را به روغن مایع آغشته کرده و بر روی لکه بمالید تا پاک شود.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *