#

27 ژانویه 2019 بدون نظر 2188 بازدید

بوی بد فاضلاب

بوی بد فاضلاب را به راحتی از بین ببرید

بوی بد فاضلاب از هر گوشه ای در منزل به مشام رسیده  به عنوان امری اذیت کننده به نظر می رسد. باکتری ها و قارچ هایی که در درون لوله ها و فاضلاب وجود دارد می تواند عامل ایجاد این بوی بد باشد. ما در این مقاله سعی داریم راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب را به شما آموزش دهیم.

بوی بد فاضلاب آشپزخانه ناشی از پسماند غذاهایی است که داخل لوله گیر می کنند. زمانی که ظرف ها شسته می شوند اضافی غذاها وارد لوله ها و راه آب شده و در طول زمان باکتری ها و قارچ ها باعث بوی خیلی وحشتناک می شوند.

بوی بد فاضلاب

دلیل بوجود آمدن بوی بد فاضلاب چیست؟

بوی بدی که از فاضلاب خانه بیرون می آید نشان از آن دارد که  گاز ســمــی سولفید هیدروژن یا گاز  فاضلاب وارد خانه شده و این امر بسیار خطرناک است. بوی ایجاد شده حالت غلیظی داشته و  یا حتی بوی آن رقیق باشد یا حتی می تواند به صورت دائمی و ماندگار باشد و یا فقط در زمان های مختلفی به مشام برسد.

بوی بدی که منتشر می شود شباهت بسیاری به لاشه و یا تخم مرغ فاسد شده و یا حتی بوی ماهی دارد که بسیار آزاردهنده است. بوی بد فاضلاب می تواند از حمام، آشپزخانه، توالت و یا از هرجای دیگری به مشام برسد. ساده ترین راه برای از بین بردن بوی بد فاضلاب می تواند محصولات تمیز کننده تجاری باشد.

مضرات استفاده از شوینده های تجاری:

محصولات فوق این امکان را دارند که لوله ها را تمیز کنند البته اگر از آن ها به صورت دائمی و مداوم استفاده شود، در طولانی مدت می توانند لوله ها را دچار فرسایش و پوسیدگی کنند که علاوه بر آن باعث رها شدن گازها و بوی بسیار وحشتناکی می شود. این بو برای افرادی که دارای آلرژی و یا آسم هستند تاثیرات بسیار منفی می گذارد.

روش های از بین بردن بوی بد فاضلاب:

محلول آب، سرکه، جوش شیرین

برای درست کردن این محلول به نیم لیتر آب گرم، و اندکی سرکه و جوش شیرین نیاز دارید.

مراحل ساخت این محلول:

ظرفی برداشته و آب موجود را به همراه ۲۰۰ میلی لیتر از سرکه مخلوط کنید. ۱۰۰ گرم جوش شیرین موجود را به آن افزوده و هنگامی که واکنش شیمیایی اتفاق افتاد باید محلول آماده شده را داخل لوله ها خالی کرد.بنیم ساعت بعد نیز ریختن یک لیتر آب جوش می تواند تمامی مانده های غذایی و میکروب ها و قارچ ها را از بین ببرد.

این روش، یکی از راه های کم هزینه و راحت برای رهایی از بوی بد فاضلاب آشپزخانه است. از این روش حتی برای فاضلاب توالت و حمام نیز می توان استفاده کرد.

استفاده از مرکبات برای رفع بوی بد فاضلاب

برای بوی بد فاضلاب و از بین بردن پسماند مواد غذایی داخل لوله های آشپزخانه می توانید از یخ و نمک هم استفاده کنید. در کناره ها از یخ استفاده کرده اما نمک را داخل لوله ها بگذارید و هر اندازه که نیاز است این کار را تکرار کنید و در نهایت مقداری پوست لیمو را اضافه کنید تا بوی مرکبات بدهد.

مخلوط جوش شیرین و سرکه سفید برای ازبین بردن بوی بد فاضلاب

از یک فنجان جوش شیرین استفاده کرده و آن را پیش از خیساندن درون لوله بریزید و اطمینان پیدا کنید که تازه بوده و کارایی لازم را دارد. پس از آن با یک ظرف کوچک از سرکه سفید کمک کرده و داخل لوله بریزید که به سرعت بعد از آن شروع به فوم می شود. بعد از گذشت ۱۵ دقیقه، کمی آب به سمت پایین سرازیر می شود. این روش به راحتی بوی بد فاضلاب را از بین می برد.

مخلوط آب و مخمر

این مخلوط تاثیر بیشتری خواهد داشت و استفاده از مخمر نان و آب کافی می باشد.
یک بسته مخمر را درون یک فنجان آب جوش ریخته و بگذارید به خوبی حل شود. این مخلوط را در داخل فاضلاب آشپزخانه بریزید و بگذارید تمام شب باقی بماند. این ترفند ساده و ارزان هم می تواند در فاضلاب حمام و رخشورخانه و توالت هم بکار رود.

برای جلوگیری از بوی بد فاضلاب چه کارهایی باید انجام دهیم؟

برای اینکه بتوانید مانع از بوی بد فاضلاب شوید کافی است که هنگام شستشو موادی که باقی مانده اند را درون لوله ها خالی نکنید.
علاوه براین صابون هایی که از آن برای شستن ظرف ها استفاده می شوند می توانند غذاها را به لوله ها چسبانده و  موجب بوی بد فاضلاب شوند. بهترین ماده برای جلوگیری از وقوع این اتفاق استفاده از جوش شیرین است.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *