مجله ماشین

بوی بد فاضلاب

بوی بد فاضلاب را به راحتی از بین ببرید

بوی بد فاضلاب می تواند از آشپزخانه، حمام، توالت و یا هرجای دیگری به مشام شما برسد و آزاردهنده باشد. باکتری ها و قارچ ها باعث ایجاد بوی بد فاضلاب می شوند. ما در این مقاله سعی داریم راه های از بین بردن بوی بد فاضلاب را به شما آموزش دهیم.

بوی بد فاضلاب آشپزخانه ناشی از پسماند غذاهایی است که داخل لوله گیر می کنند. زمانی که شما ظرف ها را می شویید باقی مانده غذاها در لوله گیر کرده و در طول زمان باکتری ها و قارچ ها باعث بوی خیلی وحشتناک می شوند.

دلیل بوجود آمدن بوی بد فاضلاب چیست؟

بوی بد فاضلاب نشان دهنده نشت گاز ســمــی سولفید هیدروژن یا گاز فاضلاب به داخل منزل است. این بو می تواند بسیارغلیظ باشد یا بوی رقیقی داشته باشد یا حتی می تواند این بو دائمی باشد و یا فقط در زمان های مختلفی به مشام برسد.

این بو می تواند شبیه بوی ماهی یا لاشه گندیده یا شبیه بوی تخم مرغ گندیده باشد که بسیار آزاردهنده است. بوی بد فاضلاب می تواند از حمام، آشپزخانه، توالت و یا از هرجای دیگری به مشام برسد. ساده ترین راه برای از بین بردن بوی بد فاضلاب می تواند محصولات تمیز کننده تجاری باشد.

مضرات استفاده از شوینده های تجاری:

بوی بد فاضلاب

این محصولات باعث تمیزی لوله ها می شوند ولی اگر به طور مرتب از آن ها استفاده شود، در دراز مدت باعث پوسیدگی لوله کشی های خانه می شود که علاوه بر آن باعث رها شدن گازها و بوی بسیار وحشتناکی می شود. این بو برای افرادی که دارای آلرژی و یا آسم هستند تاثیرات بسیار منفی می گذارد.

روش های از بین بردن بوی بد فاضلاب:

محلول آب، سرکه، جوش شیرین

برای درست کردن این محلول به تنها چیزهایی که نیاز دارید:نصف لیتر آب گرم، کمی سرکه و جوش شیرین است.

مراحل ساخت این محلول:

آب را در کاسه ای همراه با 200 میلی لیتر سرکه اضافه کنید. 100 گرم جوش شیرین را به محلولتان اضافه کنید و زمانی که دیدید واکنش شیمیایی رخ داد محلول را سریعا داخل لوله بریزید. پس از نیم ساعت یک لیتر آب جوش بریزید.

بوی بد فاضلاب

این روش، روشی مقرون به صرفه و ساده برای خلاص شدن از بوی بد فاضلاب آشپزخانه می باشد. از این روش حتی برای فاضلاب توالت و حمام هم می توانید استفاده کنید.

استفاده از مرکبات برای رفع بوی بد فاضلاب

برای بوی بد فاضلاب و از بین بردن پسماند مواد غذایی داخل لوله های آشپزخانه می توانید از یخ و نمک هم استفاده کنید. تکه های یخ را در اطراف بریزید و نمک را داخل فاضلاب بریزید. تا هرچقدر که نیاز است این کار را تکرار کنید و در نهایت مقداری پوست لیمو را اضافه کنید تا بوی مرکبات بدهد.

مخلوط جوش شیرین و سرکه سفید برای ازبین بردن بوی بد فاضلاب

یک فنجان جوش شیرین را زمانی که خشک است درون فاضلاب بریزید و مطمئن شوید تازه بسته جدید را خریده اید. سپس یک ظرف کوچک به آن سرکه سفید اضافه کنید که بلافاصه بعد از آن شروع به فوم می شود. بعد از گذشت 15 دقیقه، کمی آب به سمت پایین سرازیر می شود. این روش به راحتی بوی بد فاضلاب را از بین می برد.

مخلوط آب و مخمر

این مخلوط نتایج بهتری دارد و در این روش می توانید تنها از مخمر نان و آب استفاده کنید.
به اندازه یک فنجان آب جوش را با یک بسته مخمر اضافه کنید و بگذارید حل شود. این مخلوط را در داخل فاضلاب آشپزخانه بریزید و بگذارید تمام شب باقی بماند. این ترفند ساده و ارزان هم می تواند در فاضلاب حمام و رخشورخانه و توالت هم بکار رود.

برای جلوگیری از بوی بد فاضلاب چه کارهایی باید انجام دهیم؟

اساسی ترین و بنیادی ترین کاری که می توانید انجام دهید، اجتناب از شستن هرگونه مواد باقی ماند در فاضلاب است.
همچنین صابون های ویژه ای که برای شستن ظرف ها بکار می روند می توانند باعث چسبیدن غذاها به لوله ها شوند. بهترین ماده برای جلوگیری از وقوع این اتفاق استفاده از جوش شیرین است.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *