#


مک بوک اپل و مشخصات و زمان عرضه آن

11 فوریه 2018 7 نظر 1243 بازدید

مک بوک اپل و مشخصات و زمان عرضه آن

زمان معرفی مک بوک پرو اپل و مشخصات آن

به احتمال زیاد مک‌بوک پرو ۲۰۱۸ در WWDC 2018 رونمایی می گردد. در این مقاله قصد داریم به بررسی مشخصات، تاریخ عرضه،  قیمت، و شایعاتی که مرتبط با نسل بعدی مک‌بوک پرو می باشد می پردازیم. اپل به تازگی اقدام به بروزرسانی خط تولید مک بوک کرده است که این خبر در رویداد WWDC2017 به صورت رسمی معرفی شده است. به‌ صورت دقیق، اپل ۸ ماه بعد از ارائه ‌ی نسخه‌ ای که به تاچ بار مک‌بوک پرو مجهز بود در ماه اکتبر۲۰۱۶ درنمایشگاه WWDC2017 لپ‌تاپ جدید خود را به تراشه ی پرقدرت کبی لیک اینتل مجهز نموده است. برای اینکه از قیمت، ویژگی ها و تغییرات احتمالی جدید مک‌بوک پرو ۲۰۱۸، آگاهی داشته باشید بهتر است ما را همراهی کرده و با تمام مواردی که گفته شد آشنایی داشته باشید.

جانی آیو که به‌عنوان طراح ارشد در کمپانی اپل فعالیت دارد در نوامبر سال ۲۰۱۷، کلیه نقص ها و انتقادات واردشده بر مدل‌های مک‌بوک را قبول کرده و نسبت به آن ها اعلام کرد آگاهی داشته است. اظهار نظراتی که جانی آیو اعلام کرد در مراسمی به نام آینده‌ ی طراحی در شهر واشنگتن بود و مجله‌ ی اسمیت سونیَن موظف به چاپ آن بود. با توجه به اظهاراتی که جانی آیو داشته است، انتظار داریم که کمپانی اپل بر روی برطرف کردن  نقایص موجود بر روی مک‌بوک پرو ۲۰۱۸ توجه کافی داشته باشد. برای نمونه، احتمال آن وجود دارد که عرضه‌ ی مک‌بوک پرو در حالی باشد که دارای صفحه نمایش۱۵ اینچی بوده و مجهز به تراشه ی شش‌هسته‌ ای باشد و با این ویژگی ها وارد بازارهای جهانی خواهد شد.

احتمال بسیار زیادی وجود دارد که کمپانی اپل در مراسم WWDC2018 از جدیدترین مک بوک پرو خود رونمایی به عمل بیاورد. احتمال بسیاری وجود دارد که در این مک بوک پرو تغییرات زیادی را نبینیم اما باید به اظهاراتی که جانی آیو داشته است نیز توجه کافی داشته باشیم. با توجه به منابع خبری دیجی‌تایمز، کمپانی اپل هیچ برنامه‌ ی هیجان‌انگیزی در سال جاری میلادی در خصوص مک‌بوک‌هایی خود که تولید می کند در نظر نگرفته و مشخص نکرده است. علاوه براین بر اساس گفته‌هایی که این منابع خبری منتشر کرده است، کمپانی اپل هم  اکنون  بیش‌تر مک‌بوک‌هایی که تولید کرده است را در کارخانه ‌ی که متعلق به فاکسکان است تولید می نماید.

هدفی که اپل از انجام این کارعنوان کرده، تولید گسترده مدل‌هایی است که در حال حاضر به نام رایانه‌ ی مک‌بوک شناخته می شود و در فاکسکان تولید می شود. با توجه به منابع خبری دیجی‌تایمز، کمپانی اپل هیچ برنامه‌ ی هیجان‌انگیزی در سال جاری میلادی در خصوص مک‌بوک‌هایی خود که تولید می کند در نظر نگرفته و مشخص نکرده است. علاوه براین بر اساس گفته‌هایی که این منابع خبری منتشر کرده است، کمپانی اپل هم  اکنون  بیش‌تر مک‌بوک‌هایی که تولید کرده است را در کارخانه ‌ی که متعلق به فاکسکان است تولید می نماید. هدفی که اپل از انجام این کارعنوان کرده، تولید گسترده مدل‌هایی است که در حال حاضر به نام رایانه‌ ی مک‌بوک شناخته می شود و در فاکسکان تولید می شود.

براساس گزارش هایی که از سوی منابع مطلع منتشر شده است از آنجایی که اپل از زمانی که مک بوک پرو خود را در سال۲۰۱۶ عرضه کرده است تا به حال هیچ تغییری در ظاهر آن به وجود نیاورده و بخش سخت افزاری آن را نیز به همان حالت باقی گذاشته است و در سال جاری میلادی نیز هیچ برنامه ای را در مورد آن ها نداشته موجب شده تا فروشنده های عمده ای که در آمریکا حضور دارند برای اینکه در خصوص هزینه ها صرفه جویی داشته باشد و خطرهای احتمالی را کاهش دهد برنامه ریزی های جدیدی را ایجاد کرده تا بتواند به سراغ سفارش مدل هایی برود که در حال حاضر به صورت انبوه به وسیله فاکسفان تولید می شود. این در حالی است که اپل برای ایجاد هرگونه تغییرات مهم و کلی در مک‌بوک پرو۲۰۱۶ بدون تردید شگفتی آفرین خواهد بود؛ با این اوصاف احتمال دارد فقط به عرضه و ارائه ی مدل‌هایی برود که دارای گزینه‌های رنگی بسیاری می باشد و به آن ها اکتفا نماید.

مدل هایی که در حال حاضر وجود دارد دارای نمایشگر جذاب۲۸۸۰ در۱۸۰۰ پیکسل است که در مدل۱۵.۴ اینچی دیده می شود. کمپانی اپل همیشه کمال طلب بوده و همیشه سعی کرده آهسته تر از دیگر رقبای خود قدم بردارد اما در انجام کارهای خود دقت بسیار زیادی داشته و سعی می کند تا کیفیت محصولات خود را بسیار بالا ببرد.

پردازنده موجود در مک بوک پرو اپل

توقع آن می رفت که در مک‌بوک پرو۲۰۱۷، جدیدترین نسخه پردازنده اختصاصی طراحی‌ شده به وسیله‌ ی طراحان اپل به جای تراشه T1 قرار بگیرد تا بتواند عملکرد بهتری از نظر مصرف انرژی داشته باشد؛ اما پردازنده T1 همانطور در مک‌بوک پرو ۲۰۱۷ بدون اینکه تغییری داشته باشد به مانند سابق به کار گرفته شده است. این مسئله در زمانی به وقوع پیوست که بلومبرگ در ماه فوریه‌ ی سال ۲۰۱۷ گزارشی را منتشر کرد که در آن مجهز شدن مک‌بوک پرو جدید به پردازنده اختصاصی اپل را عنوان کرده است که مدیریت کارهای ساده‌ و راحتی همچون ارسال ایمیل و یا حتی به‌ روزکردن  لپ‌تاپ در زمان خواب را احتمال داده است. البته در خصوص این تراشه باید بگوئیم احتمالا اپل آن را در مراسم WWDC رونمایی خواهد شد که می تواند در زمینه مدیریت و بهبود عملکرد لپ تاپ ها برای مصرف بهینه انرژی کارایی زیادی داشته باشد.

حافظه رم موجود در مک بوک پرو اپل

همانطور پیش تر نیز عنوان کردیم انتظار داریم اپل در خصوص مک بوک پرو حافظه رم را ارتقا بدهد و در مورد مدل گران قیمت این لپ تاپ از رم۳۲ گیگابایتی استفاده نماید. هم اکنون کلیه مدل هایی که دارای صفحه نمایش۱۳ اینچی هستند دارای حافظه رم۸ گیگابایتی می باشند اما کاربران و علاقه مندان به این دسته از لپ تاپ های اپل می توانند مدل مخصوص به خود را که دارای حافظه رم۱۶ گیگابایتی است را سفارش دهند. در خصوص مدل۱۵ اینچی مک بوک پرو اپل از حافظه رم۱۶ گیگابایتی استفاده کرده است که علاقه مندان با این میزان حافظه می توانند آن را خریداری نمایند.

باتری موجود در مک بوک پرو اپل

با در نظر گرفتن اینکه اپل تمرکز خاصی بر روی باتری به کار رفته در مک‌بوک پرو دارد و با صرف نظر از اینکه ارتقای حافظه‌ ی رم برای ممانعت از پائین آمدن طول عمر شارژدهی باتری می باشد، باید توقع داشت مک‌بوک پرو جدید اپل در زمینه شارژدهی بهبود یافته باشد. ولی بالا رفتن احتمالی میزان حافظه‌ ی رم و ایجاد تغییرات در طراحی برد مدار که به صورت چاپی است، باعث به وجود آمدن نگرانی کمی در خصوص طول عمر شارژدهی باتری مک‌بوک پرو ۲۰۱۸ خواهد شد. دو راه حل برای پیشگیری از این نگرانی در مقابل اپل قرار دارد. اپل این امکان را دارد ظرفیت و سایز باتری استفاده شده در مک‌بوک پرو را بالا ببرد و یا در طراحی و مدیریت قسمت سخت‌افزاری این لپ تاپ جدید به گونه‌ای عمل کند تا موجب پائین آمدن مصرف مک بوک پرو شود. در راه حل دوم اپل باید دستگاهی را طراحی نماید که در سطح بسیار حرفه‌ای کار کند. پردازنده ‌ی جدید کَنون لیک (Cannon Lake) قابلیت آن را دارد به میزان بسیار زیادی به کاهش مصرف انرژی لپ تاپ های جدید اپل کمک نماید.

تاچ بار به کار رفته در مک بوک پرو۲۰۱۸ اپل

اپل در بخش بالایی کیبورد خود از تاچ بار لمسی استفاده کرده است که برای انجام برنامه های نرم افزاری همچون فتوشاپ و مسنجر اپل و سافاری کاربرد بسیار زیادی دارد. به جهت اینکه توسعه دهندگان نرم افزار از تاچ بار پشتیبانی نمی کنند موجب شده در مورد دیگر رایانه های مک از این فناوری استفاده نشود.

کیبورد مک بوک پرو جدید اپل

با توجه به گزارش هایی که منتشر شده است کیبورد به کار رفته در مک بوک پرو بسیار حساس و آسیب پذیر می باشد و قابلیت شکنندگی بسیار بالایی دارد. یکی دیگر از معایب این کیبورد عمل نکردن دکمه آن در صورت مواجهه با گرد و غبار می باشد و موجب می شود کاربر قسمت جلویی کیبورد خود را تعویض نماید.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *