مجله ماشین

راه هایی برای تمیز کردن کامپیوتر

کامپیوتر خود را با این روش ها تمیز کنید

هر چقدر از کامپیوترتان به خوبی مراقبت کنید و آن را تمیز نگه دارید باز هم گرد و خاک بر روی آن می نشیند و باعث می شود که به کامپیوترتان آسیب وارد گردد. در ادامه این مطلب با روش هایی که در اختیارتان قرار می دهیم می توانید گرد و غباری که بر روی کامپیوترتان وجود دارد را به راحتی تمیز کنید.

صفحه کامپیوتر را دستمال بکشید

این را به یاد داشته باشید که برای تمیز کردن صفحه مانیتور نباید از دستمال های کاغذی ای که زبر هستند استفاده کنید زیرا باعث آسیب رسیدن به کامپیوتر می شود. شما می توانید با استفاده از دستمال های میکروفیبر صفحه کامپیوتر را تمیز کنید. اگر از این دستمال ها استفاده کنید علاوه بر این اینکه گرد و غبار را جذب خود می کند بلکه باعث می شود هیچ خطی بر روی صفحه به وجود نیاید.

نکته ای که باید بدانید این است از مواد شوینده ای که دارای الکل هستند نباید برای تمیز کردن کامپیوتر استفاده کرد زیرا موجب از بین رفتن روی صفحه کلید و آسیب دیدن مانیتور می شود. می توانید با استفاده از ترکیب آب و سرکه و دستمال مخصوص کامپیوتر آن را تمیز کنید.

تمیز کردن گردو خاک کیبورد و کیس

برای تمیز کردن گردو غباری که درون کیبورد و کیس وجود دارد می توانید از سشوار کمک بگیرید. برای این کار باید اول برق کامپیوتر را قطع کرده و سپس با استفاده از سشوار گرد و خاک موجود در کیس و کیبورد را از بین ببرید.

تمیز کردن دکمه های کیبورد و موس

یک دستمال نرم برداشته و آن را آغشته به محلول سرکه و آب نمایید و سپس آن را بر روی وسیله ی باریکی مانند چاقو و یا خط کش بپیچید. بعد از این کار آلودگی های کنار کلید ها را تمیز کنید.

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *