#


دندان در آوردن؛ روش هایی برای از بین بردن درد

دندان در آوردن
6 دسامبر 2017 يك نظر 959 بازدید

دندان در آوردن؛ روش هایی برای از بین بردن درد

دندان در آوردن؛ روش هایی برای از بین بردن درد

ممکن است بسیاری از مردم از این موضوع آگاهی نداشته باشند که دندان بچه ها ماه ها قبل از تولد ، شروع به رشد می کند. در حقیقت ، جوانه های دندانی در هفته های ۵ تا ۹ حاملگی شروع به ظاهر شدن می کنند. زمانی که بچه به دنیا می آید، هر ۲۰ دندان شیری که طی ۲/۵ سال در دهان بچه ظاهر خواهند شد در فک نوزاد تشکیل شده است.

معمولاً اولین دندانهایی که شروع به روییدن می کنند در حدود ۴ تا ۸ ماهگی میباشد؛ لثه بچه متورم و حساس می شود و کودک بی قرار و حساس می شود.

دندان در آوردن

دندان در آوردن

شما هم مثل اکثر والدین، ممکن است نگران دندان در آوردن بچه ها و چگونگی عکس العمل به آن باشید. اگر دندان درآوردن مقداری شدیدتر شده است نکات زیر را برای گذر از این مرحله سنی رعایت کنید:

دندان های کودک را سرد کنید.

جویدن حلقه های دندانی ، مخصوصاً آن هایی را که می توان در یخچال سرد نگه داشت، بسیار مؤثر است و احساس خوبی را در لثه کودکان ایجاد می کند؛ برای یک نوزاد شش ماهه یا بیشتر، حتی جویدن یک دستمال سرد و تمیز نیز احساس خوشایندی ایجاد می کند.

با گاز لثه کودک را تمیز کنید.

احتمالا باید دهان کودک را قبل از در آوردن دندان تمیز کنید. یک تکه گاز و حتی دستمال بچه نرم را دور انگشت نشانه بپیچید و با مقداری مرطوب کننده لثه های بچه را ماساژ دهید . انجام این کار جلوی تشکیل باکتریها را می گیرد؛ به این ترتیب در هنگام در آمدن اولین دندان شما می توانید بدون وارد کردن آسیب دندان در آمده را مسواک بزنید. ماساژ روزانه باعث سالم تر شدن لثه ها می شود . چه زمانی باید شروع کنید ؟ دکتر بوگرت می گوید: ما توصیه می کنیم از زمانی که نوزاد را از بیمارستان به خانه بردید این کار را شروع کنید . اما اگر امروز هم شروع کردید، زمان دیری نیست. چند بار در روز، مخصوصاً در هنگام خواب ، کافی است.

دندان در آوردن

دندان در آوردن

تب نشانه بیماری است.

یکی از عقاید خرافی که وجود دارد این است که کودکان در هنگام دندان درآوردن تب می کنند. اگر کودک تب دارد، به خاطر دندان نیست بلکه مشکل دیگری در بدن کودک به وجود آمده است و شما باید به پزشک مراجعه کنید.

از دندانهای مزه دار استفاده کنید.

یک تکه سیب سرد بگیرید و یک دستمال بچه مرطوب را دور آن بپیچید؛ اکثر حلقه های دندانی استاندارد هیچ مزه ای ندارند. یک سیب میل بیشتری را برای گاز زدن در نوزاد ایجاد و مثل دندان داخلی لثه عمل می کند.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *