#


تاریخچه گوگل

گوگل
1 می 2019 بدون نظر 2017 بازدید

تاریخچه گوگل

شاید تصور کنید که شرکت گوگل از زمان بسیار زیادی است که در بین مردم و جود دارد اما باید بدانید که در سال ۱۳۷۷ برای اولین بار تاسیس شده است. امروزه بسیاری از کارهای روزمره ما با گوگل صورت می گیرد و در هرجایی که کار ما گیر پیدا می کند تنها با یک سرچ در گوگل راه حل را پیدا می کنیم.

حتما تا به حال این ضرب المثل را نشیده اید که یک شبه ره صدسااله راه رفتن این ضرب المثل درواقع مصداق درستی از گوگل است. و در مدت کوتاهی توانسته است بین مردم محبوبیت زیادی را پیدا کند. از شرکت گوگل می توان به عنوان دومین برند برتر در جهان یاد کرد.

اولین درامدی که برای شرکت گوگل درنظرگرفته شده بوده است مربوط به قبل از ثبت شدن ان بوده است و مبلغ آن نیز به اندازه ی ۱۰۰هزار دلار بوده است. حتی در سال ۱۹۹۹ به مدیرعامل اکسایت پیشنهاد شد تا این شرکت را به قیمت یک میلیون دلار بخرد اما او این پیشنهاد را رد کرد و قیمتی برابر ۷۵۰ هزار دلار را برای خرید آن پیشنهاد کرد.

شرکت گوگل

تبلیغات شرکت گوگل

برنامه های تبلیغاتی حدود ۹۹ درصد از درامدهای شرکت گوگل را تشکیل می دهد . در سال ۲۰۰۶ میزان درامد حاصل از درامدهای این شرکت به اندازه ۴۹۶/۱۰ بوده است. برای این تبلیغات اینترنتی تکنولوژی های بسیار زیادی را گوگل فراهم کرده است. به همین دلیل نیز در بازار تبلیغات گوگل بسیار سرامد بوده است .

گوگل برای تبلیغات خودش از ادسنس و دابل کلیک استفاده کرده است. گوگل در سال ۲۰۰۳ ادسنس را برای تبلیغات خود ایجاد کرده است به صورتی که اگر از یک سایت اینترنتی را در هر روز ۱۰ هزار نفر ببینند آن گاه می توان از آن به میزان ده دلار سود به دست آورد.

اگر بخواهیم به صورت کلی برای هر کلیک یکک قیمت درنظر بگیریم باید بدانید که هر کلیک بین ۰.۱ تا ۱۰ دلار قیمتی خواهد داشت. گوگل در سال ۲۰۰۷ بزرگ ترین خرید خود را که به میزان ۳.۱ میلیارد دلار بوده است خریداری کرده است. تبلیغی که درمورد یک محصول و یا هر چیزی دیگری صوت می گیرد درواقع در کنار محتواهای اینترنتی است که به آن اندکی ربط دارند.

موتور جست و جوی گوگل

در فهرستی که برای جست وجو در گوگل وجود دارد صفحات بسیار زیادی وجود دارد که باعث می شود تا کاربران بتوانند براساس کلمات کلیدی که از موضوعی دارند سرچ های خود را انجام دهند.  از بهترین سرویس های گوگل می توان به همین سرویس جستجوگر آن اشاره کرد.درامدی که گوگل برای جست و جوی هر نفر به دست می آورد برابر ۷ دلار است. از همین راه گوگل روزانه هزاران دلار درامد خواهد داشت.

البته با وجود این که می گوییم موتور جست و جوی گوگل بسیار پرطرفدار است اما انتقادهایی نیز به آن می شود که از جمله این انتقادات به سرویس گوگل باکس است. این سرویس یه این صورت است که کتاب های نویسندگان را اسکن و بعد از آن نیز آپلود می کند . بعد رد فرهست مربوط به جست و جوها این کتاب اضافه می شود اما نویسندگانی علیه این کار گوگل شکایت کردند . البته گوگل بیان کرده است این کار منافاتی را با قوانین کپی رایت ندارد .

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *