#


فواید دعوای زن و شوهر

18 دسامبر 2018 بدون نظر 2770 بازدید

فواید دعوای زن و شوهر

فواید دعوای زن و شوهر

طبق تحقیقات انجام شده 44 درصد زوجین بر این امر اعتقاد دارند که اگر یک روز در هفته دعوا داشته باشند تأثیر مفیدی بر بهبود رابطه شان دارد اگر دعواها شامل بی احترامی و داد و بیداد نباشد و این بحث ها همراه با احترام و آرامش باشد تأثیر مثبتی بر رابطه همسران دارد اگر شما هم جزو افرادی هستید که گاهی با همسرتان بحث می کنید به فوایدی که دعواهای سازنده برایتان دارد نگاهی بیاندازید دعوا رابطی است برای آسان تر شدن ارتباط بین همسران .

در مقابل مشکلات ساکت نمانید تا اعتماد را در رابطه تان برقرار کنید در این مواقع باید با شریک زندگی تان صحبت کنید و همچنین حرف های او را نیز با دل و جان گوش دهید افراد در دعوا حرف هایشان را صادقانه تر و رک تر بیان می کنند برای همین سعی کنید که در دعوا حرف هایتان را با صداقت و احترام و آرامش به زبان بیاورید تا پس از اتمام آن صمیمیت بیشتری میان شما و همسرتان برقرار شود .

خشم تان را تخلیه کنید

عصبانی شدن راهی برای رهایی از خشم درونی است و باعث می شود تا ناراحتی تان ابراز شده و روی هم تلمبار نشود اما باید همیشه این خشم را کنترل کنید تا به ارتباط ناسالم و دعوایی سنگین تبدیل نشود داشتن یک رابطه سالم کار دشواری است اگر همسرتان به حریم شما احترام نگذارد ممکن است ناراحت شده و دعوا راه بیاندازید که این امر حق شما است تا برای چیزی که برایتان اهمیت دارد بجنگید اما یادتان باشد نباید اجازه بدهید خشم تان زیاد از حد بشود .

دعوا نشانه ای از بلوغ است

اگر زمان دعوا بتوانید بر اعصابتان مسلط باشید و از داد و فریاد  خودداری کنید در بهبود رابطه خود تأثیر مثبتی گذاشته اید و در نهایت به یک تفاهم می رسید با این کار بلوغ فکری تان را در دعوا به کار گرفته اید .

دعوا رابطه شما را قوی تر می سازد

درصورتی که با یکدیگر سعی در حل دعواها داشته باشید درواقع می توانید رابطه ای سالم را برای خود به وجود بیاورید. دعواهای کوچک نشان دهنده نوع تفکر و شخصیت افراد است. یادتان باشد زمانی که با همسرتان بحث می کنید مهم این نیست که چه کسی می بازد یا برنده می شود آنچه اهمیت دارد این است که در مورد خودتان و همسرتان چیزهای بیشتری را متوجه می شوید . در دعوا به علاقه تان اعتراف کنید .

دعوا یکی از راه های ابراز علاقه به همدیگر است شاید برایتان پیش آمده باشد که در زمان دعوا احساساتی را که در حالت عادی رویتان نمی شود و یا فرصت بیان را ندارید بطرف مقابل تان اعتراف کنید به عنوان مثال شما می فهمید که همسرتان نسبت به خانواده شما چه حسی دارد .

بگو مگو یکی از نشانه های رابطه سالم است محققان بر این عقیده هستند که یک رابطه سالم دارای 7 نشانه می باشد که یکی از آنها دعوا است دعوا نکردن میان زوجین نشانه این است که چیزی میان آن ها اشتباه است این زوج ها در واقع همدیگر را رها کرده اند و به هم اهمیت نمی دهند بخاطر داشته باشید که دعوا باعث می شود زوجین از چیزی که عصبانی شان می کند و یا برایشان اهمیت دارد بیشتر حرف بزنند برای گرفتن نتیجه ای مثبت حتماً باید دعوا همراه با احترام و آرامش باشد .

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.