#


تحویل خودروهای کارمانیا به کجا رسید ؟

10 ژوئن 2019 بدون نظر 1971 بازدید

تحویل خودروهای کارمانیا به کجا رسید ؟

از جمله نمایندگی های رسمی برای خودروهای بی وای دی در چین شرکت کارمانیا است . بسیاری از افراد برای ثبت نام مدل BYD S7 از کارمانیا اقدام کرده اند و اما مشکلی که وجود دارد این است که این شرکت از تحویل خودروهای این افراد ناتوان است . به خاطر همین هم کارمانیا تنها همان خودروهای قبلی خود به نام های S6 و F3 را می فروشد.

دلیل این مشکلاتی که در صنعت خودروها به وجود آمده است تغییر یافتن و ثبات نداشتن قیمت ارز و هم چنین تحریم های آمریکا علیه ایران است که که باعث شده است تا واردات و صادرات خودروها دچار مشکل شود . هم چنین برای ترخیص این خودروها در گمرک نیز نسبت به قبل محدودیت های بسیار بیش تری وجود دارد و حتی خودروهای بسیاری از برندها در پارکینگ های گمرک مانده اند.

از جمله زیر مجموعه های شرکت کرمان موتور ، شرکت کارمانیا ، است . کرمان موتر به عنوان نماینده بی وای دی چین در ایران کار خود را ادامه می دهد. اولین خودرویی که از این شرکت وارد ایران شده است شاسی بلند S6 نام دارد و خودرویی که بعد از S6 وارد بازار شده است F3 نام دارد.

این شرکت را نمی توان با نمایندگی های مدیران خودرو و هم چنین بهمن خودرو ( ارائه کننده خودروهای فاو بسترن )  مقایسه کرد . البته پیش فروش خودروهای کارمانیا در سال اخیر نسبت به سایر رقیب هایش بیش تر بوده است . هنوز هم با وجود این که مشکل های زیادی در گمرک وجود دارد و بازار ارز ثباتی را ندارد پیش فروش خودروهای این شرکت ادامه دار شده است .

کارمانیا

عدم تحویل خودروهای پیش فروش شده شرکت کارمانیا

مشاهدات حاکی از آن است که مسئولان در ایران بر روی واردات خودروها نظارت چندانی ندارند. شرکت کارمانیا به این که خودروهای خود را پیش فروش کرده است و اما در این زمینه به تعهدات خود عمل نکرده است و حتی با این که چند ماه از موعدی که قرار بوده است تا خودروهای خود را تحویل دهد گذشته است باز هم این خودروها به خریداران آن ها داده نشده است.

نکته بسیار جالب تری که در این زمینه وجود دارد این است که ثبت نام خودروهای شرکت کارمانیا همچنان ادامه دار است و این شرکت هم چنان مبالغ بسیار زیادی را از خریداران دریافت می کند. چند هفته پیش با این که هنوز خودروهای خریداران قبلی به دست آن ها نرسیده است باز هم یک دوره دیگر برای ثبت نام خودروها انجام شده است .

قانونی که در زمینه ناتوانی این شرکت برای تحویل خودرو وجود دارد از این قرار است که اگر کارمانیا نتواند خودروها را به خریداران آن ها تحویل دهد کارمزدی که به خریداران تعلق می گیرد از بهره بانکی پول آن ها نیز کم تر است . با وجود همه این ها هنوز قیمت خودروی  بی وای دی S7 نیز مشخص نشده است و این شرکت در این زمینه به خریدار تعهدی نخواهد داشت. هم چنان خریداران خودروهای پیش فروش شده نارضایتی های بسیاری را از این شرکت ها دارند و نمایندگی های این شرکت نیز پاسخی را برای آن ها نداشته اند .

کارمانیا در اینستاگرام صفحه ای را دارد که در این صفحه همه انتقادات کاربران پاک شده است و حتی به مخاطبین این حق نیز داده نشده است تا نظرات خود را برای آن ها ارسال کنند . با این حال به مردم پیشنهاد می شود تا در پیش فروش خودروهای تازه کار شرکت نکنند زیرا پروسه شکایت کردن از این شرکت ها بسیار سخت بوده است و بعدها دردسرها بسیار زیادی را برای مردم ایجاد خواهد کرد .

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.