#


با هوشمندترین خودروی جهان آشنا شوید ؟

10 ژوئن 2019 بدون نظر 2613 بازدید

با هوشمندترین خودروی جهان آشنا شوید ؟

در این مطلب می خواهیم با هوشمندترین خودروی جهان که توسط شرکت McLaren عرضه شده است و 650S آشنا شویم . این خودرو از جمله هوشمندترین خودروهای موجود در بازار است که در ادامه با ویژگی های آن آشنا می شویم .

بررس ویژگی های هوشمندترین خودروی جهان

هوشمندترین خودروی جهان

این خودرو می تواند قدرتی برابر 641 اسب بخار را تولید کند و هم چنین موتور آن هشت سیلندر و هم چنین مجهز به سیستم توربو دوگانه است . این خودرو می تواند در زمان 3 ثانیه از سرعت صفر به صد کیلومتر برسد .

طراحی هوشمندترین خودروی جهان 650S به صورتی است که دو در از آن به صورت عمودی باز می شود و تکنولوژی های بسیار جدیدی در ساخت آن به کار رفته است . سیستم تهویه این خودرو دارای حسگرهای زیادی است که می تواند براساس این که خودرو چه سرعتی را از چه نوعی دارد به تصفیه هوای داخل اتومیبل بپردازد .

از جمله ویژگی های هوشمندترین خودروی جهان این است که می تواند با استفاده از صفحه نمایش های بزرگی که در اختیار سرنشینان قرار می دهد همه اطلاعات مربوط به آب و هوا در داخل و خارج اتومبیل را در اختیار آن ها قرار دهد .

650S هوشمندترین خودروی جهان است و در آن سیستم Airbrake نیز بروزرسانی شده است که باعث می شود تا در زمان ترمز کردن بتواند وضعیت جاده و آب و هوا را محاسبه کرده و با انعطاف پذیری بیش تری این کار را انجام دهد و همین باعث می شود تا زمان این که سرعت خودرو به صفر برسد تا حد زیادی کاهش پیدا کند .

در بدنه این خودرو از فیبر کربن استفاده شده است و حتی McLaren  بیان کرده است که سپر سه تیکه این خودرو قادر است تا در صورت ایجاد شده آسیبی به آن بتواند ترمیم شود .

از ویژگی های بسیار جذاب هوشمندترین خودروی جهان این است که دارای سیستم راننده خودکار است و در صورت این که به آن مقصدنهایی گفته شود می تواند بدون این که انسان در رانندگی آن دخالتی داشته باشد با استفاده از رادارها و گیرنده های ماهواره ای مسیر را پیدا کند و بعد از این که به مقصد نهایی رسید در بهترین مکان پارک می کند . فعال شدن این ویژگی به صورت است که باید راننده ده ثانیه دست خود را از روی فرمان این خودرو بردارد تا این ویژگی به حالت فعال درآید .

اطراف این خودرو دارای دوربین های هوشمند است که می تواند در زمان حرکت کردن و پارک کردن بسیار موثر باشد . از سایر ویژگی هایی که در هوشمندترین خودروی جهان وجود دارد می توان به سیستم فرمان بر کنترل صوتی ، سیستم ماهواره ای برای مسیریابی ، رادیو دیجیتالی و … اشاره کرد . همه آینه هایی که در این خودرو وجود دارد و هم چنین شیشه جلویی می تواند به یک صفحه نمایش هوشمند تبدیل شود .

این خودرو حالت های زیادی را برای رانندگی را در اختیار راننده قرار می دهد که با استفاده از صفحه نمایش مرکزی خودرو می توان آن ها را انتخاب کرد . سیستم های ایمنی به کار رفته در این خودرو نیز در بالاترین سطح ممکن از ایمنی قرار دارند. شرکت McLaren برای این خودرو قیمت پایه ای برابر 230 هزار دلار را درنظر گرفته است و اما به انتخاب خریدار می تواند ویژگی های دیگری را نیز به آن بیافزاید .

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.