#


معماری ایرلندی

معماری
9 مارس 2017 بدون نظر 2593 بازدید

معماری ایرلندی

معماری ایرلندی و اب و هوای ایرلند

نظریه احتمالی این فصل ایناست که بسیاری از انگیزه های معماری در مورد نوری که می شناسند و ویژگی قابل رویت ساختمان توسط این نور مورد تجربه و تحلیل قرار می گیرد، که از تجربه ی سال های زندگی به دست می اید که همیشه به ان توجهی ندارند.

بعد از همه این ها ، هر معمار کار خود را بر شناسایی اب وهوای منطقه بررسی رقتار مردم در رابطه با خود ساختمان و محیط پیرامون ان و اگاهی یافتن از مجموعه های متغیری متمرکز می سازدکه بسته به زمان یا فصل فراهم می شوند.

ان ها از این سابقه ها هنگامی استفاده می کنند که موقعیت های بالقوه را برای ساکنین در قطر می گیرند که ساختمان جدید ممکن است در اختیار ان ها قرار داده شود، خصوصا در پروژه هایی که محیط های استانه ی میانی از اهمیت بیشتری برخوردارند، و جایی که تبادل انان بین محوطه داخلی و خارجی اصل اولیه به شمار می رود.
حتی با تاثیر پذیری بیشتر از اب های گرم اتلانتیک شمالی نسبت به بریتانیا، ایرلند اب و هوای معتدل و متغیری دارد . برف به ندرت در انجا باریده می شود، به همین علت روزها افتابی هستند. در نتیجه ،با زمستان های معتدل ، و تابستان های خنک ،روزهای افتابی بسیار مورد توجه واقع شده اند.

(تقریبا یک سوم از ساعات روز در ایرلند افتابی هستند) دو نکته در مورد روشنایی ایرلند را باید در اینجا مدنظر قرار داد. ابتدا ،تکرار نسبی شرایط نوری با اسمانی ابری یا کاملا ابری فراهم می شود. ثانیا ،اب و هوا به سرعت در حال تغییر است، که این خصوصیت اقلیم های ساحلی است.

برگرفته از کتاب معماری نور ، نوشته امیر نادری

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *