#


دکوراسیون فرانسوی

دکوراسیون فرانسوی
4 مارس 2019 بدون نظر 1690 بازدید

دکوراسیون فرانسوی

دکوراسیون فرانسوی ، از آن دسته دکوراسیون هاست که در نگاه اول نمی توان آن را تشخیص داد. البته که اگر از افرادی هستید که با همه ی سبک ها آشنایی دارید پس به راحتی می توانید تشخیص دهید. در این مطلب به توضیح و بحث در مورد دکوراسیون فرانسوی می پردازیم.

ویژگی های دکوراسیون فرانسوی

با توجه به پیشرفتی که کشورهای اروپایی داشته اند، از دکوراسیون های داخلی سبک اروپایی بسیار استقبال می شود. کشورهای اروپایی همچون فرانسه، انگلیس و آلمان سبک و سیاق خاص خود را برای زندگی دارند و آن را وارد خانه هایشان هم کرده اند. از بین کشورهای پیشرفته امروزی می توان فرانسه را نام برد که هنوز پایبند به گذشته خود است و هنوز هم المان هایی از اشرافی گری و اصالت در دکوراسیون فرانسوی به چشم می خورد.

دکوراسیون فرانسوی

دنیای امروز باعث شده تا سبک دکوراسیون فرانسوی هم مقداری همراه با پیشرفت ها خود را هماهنگ کند و همراه با زیبایی و اصالت، راحتی را هم چاشنی خود کند. به طور کلی شیک بودن فضا در کنار استفاده از رنگ های ملایم و آرامش بخش، از ویژگی های این سبک است، تا بتواند محیط را گرم و مطبوع کند.

اگر به جزئیات این سبک بخواهیم بپردازیم، می توانیم از اتاق خواب ها شروع کنیم. در اتاق خواب ها شاهد استفاده از تخت خواب های چوبی و طرح قدیمی هستیم. در دکوراسیون فرانسوی فقط در چیدمان شاهد تفاوت نیستیم بلکه در طراحی لوازم خانه هم این تفاوت ها را می بینیم. اگر به جزئیات رومیزی ها و روتختی ها دقت کنید، شاهد استفاده از سوزن دوزی های بسیار ماهرانه و زیبا هستید که نشانگر این سبک است.

دکوراسیون فرانسوی

اگر به آشپزخانه ها در این سبک دقت کنیم شاهد آن هستیم که کابینت هایی با طرح قدیمی به کار رفته به گونه ای که انگار از ابتدا این کابینت ها برای این خانه طراحی شده است. علاوه بر کابینت های طرح قدیمی و با اصالت از سنگ مرمر برای رویه این کابینت ها استفاده می شود. اجرای جزئیات در کابینت آشپزخانه ها در این سبک بسیار اهمیت دارد. کابینت ها بسیار هنرمندانه نجاری می شوند و بیشتر از خطوط صاف برای طراحی ها استفاده می کنند.

دکوراسیون فرانسوی

عموما در دکوراسیون فرانسوی در همه ی وسایل یک جلوه ی کهنگی دیده می شود، نه به آن منظور که وسایل کهنه و از کار افتاده باشند بلکه طراحی، به این سبک دارند تا اصالت این سبک را یاد آوری کنند. لوازم منزل بیش از حد دارای جزئیات و آراستگی هستند که بیشتر در کارهای چوبی این تزئینات دیده می شود. استفاده از نور شمع در کنار شمعدانی های طرح قدیمی محیطی بسیار رومانتیک و با اصالت را القا می کند.

اگر سری به بخش های سرویس های بهداشتی دکوراسیون فرانسوی بزنیم، شاهد این خواهیم بود که از کاشی ها و سنگ های مرمر سفید رنگ برای همه ی قسمت ها استفاده شده است و ما در مقابل یک محیط کاملا سفید و برفی قرار داریم. عموما این محیط ها بسیار شیک و درباری هستند و حس وقار و شکوه را به همراه دارند.

دکوراسیون فرانسوی

در همه ی قسمت ها در خانه ای که به سبک دکوراسیون فرانسوی است وسایل بی ارزش و کم اهمیت دیده نمی شود به جای استفاده از پلاستیک از چوب و هر جایی که لازم باشد از پارچه ی ابریشمی استفاده می شود. عموما از رنگ های خنثی در این سبک استفاده می شود تا بتواند اصالت را نشان دهد. استفاده از وسایل عتیقه و آنتیک در این سبک بسیار معمول است و باعث زیبایی دو چندان دکوراسیون داخل خانه می شود. فرش های دست بافت، لوستر های زیبای نقره کاری شده و پارچه های ابریشم و مخمل از وسایلی است که بسیار استفاده می شوند.

دکوراسیون فرانسوی

جزیره های آشپزخانه ای ردی در دکوراسیون فرانسوی دارند. در گذشته در این سبک از این مدل کابینت ها برای آشپزخانه ها استفاده می شد تا سطحی برای کار کردن در آشپزخانه وجود داشته باشد و هم محیط آشپزخانه باز و روشن باشد. روشنایی در این فضا ها ملاک عمل است و حتی اگر از چوب هم استفاده شود سعی بر آن است که باعث تیره شدن محیط آشپزخانه و خانه نشود. استفاده از مبلمان ساده و راحت باعث شده که در دنیای امروز هم این سبک پر طرفدار باشد و باعث جلب نظر عموم شود.

دکوراسیون فرانسوی

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *