#


20 اشتباه رایج زیبایی که بانوان باید از آن اطلاع داشته باشند

18 دسامبر 2018 بدون نظر 1480 بازدید

20 اشتباه رایج زیبایی که بانوان باید از آن اطلاع داشته باشند

20 اشتباه رایج زیبایی که بانوان باید از آن اطلاع داشته باشند

معمولاً با وجود صرف وقت زیادی که در مقابل آئینه برای آرایش کردن می گذارید بازهم اغلب اوقات به نتیجه دلخواه نمی رسید. گاها بجای اینکه چهره ی خود را زیباتر کنید باعث می شوید عیب های آن بیشتر به چشم بیاید و یا اینکه بخشی از صورتتان که می تواند زیبایی تان را دو چندان بکند را با آرایش اشتباه خراب می کنید .حتما برایتان بارها پیش آمده است که در جمع دوستانتان اینگونه بشنوید که امروز زیباتر شده یی یا چرا امروز یه جوری شدی! و یا از نحوه ی آرایش فردی با آب و تاب بگویند و اظهار کنند که با آرایش خیلی تغییر می کند و زیباتر میشود ،این عوامل همه در گرو تشخیص آرایش درست از نادرست می باشد در این مطلب زیبایی 20 روش رایج اشتباه در زیبایی را که باید از آنها اجتناب کنید را برایتان یادآوری خواهیم کرد .

شستشوی بیش از حد پوست قبل از آرایش ممنوع

بابد توجه داشته باشید که هر خانمی نوع پوست متفاوتی را دارد و با بالا رفتن سن این تغییرات پوستی بیشتر نمود پیدا می کند همیشه بخاطر داشته باشید که تمیز کردن پوستتان قبل از آرایش حائز اهمیت می باشد. گاهاً هنگام زدن کرم پودر ممکن است پوست شما خشک و پوسته پوسته شود بهتر است همیشه برچسب و توضیحات پاک کننده ارایشی خود را به دقت مطالعه کنید چون ممکن است این پاک کننده برای پوست شما اصلاً مناسب نباشد و همیشه به یاد داشته باشید برای داشتن پوستی سالم صورت خود را روزاننه دو تا سه بار با پاک کننده های ملایم بشویید و از شستن بیش از حد خودداری نمایید .

پاک کردن آرایش قبل از خواب

از آنجا که پوست ما هر چیزی را که بروی آن قرار می دهیم جذب می کند این خود سبب بسته شدن منافذ پوست و ایجاد آکنه و جوش خواهد شد پاک نکردن آرایش قبل از خواب سبب می شود منافذ پوست صورت همچنان بسته بماند وپوست صورت ما مواد شیمیایی موجود در محصولات آرایشی را جذب کند و عارضه  ی آکنه و جوش بیشتر شود .همواره برای داشتن پوستی سالم و شاداب هر شب قبل از خواب صورتتان را با پاک کننده ای مناسب بشویید.

چگونه روی صورتی که پوست خشک دارد آرایش کنیم ؟

بخاطر داشته باشید برای آرایش پوست خشک قبل از آرایش حتماً از کرم های مرطوب کننده مناسب استفاده نمایید آرایش کردن پوست خشک بدون مرطوب کردن پوست یک اشتباه رایج آرایشی است که خانم ها مرتکب می شوند و این کار علاوه بر اینکه باعث زیبایی نمی شود صورتتان را خسته و پیر نشان می دهدپس هرگز مرطوب کننده هارا دست کم نگیرید.

 

یک اشتباه رایج زیبایی استفاده از رژ لب تیره است

دقت کنید زمانی که رژ لب تیره استفاده می کنید باید از برنزه و رژگونه مناسب هم کمک بگیرید، رژلب های تیره اغلب صورت شما را رنگ پریده به نظر می رسانند برای ممانعت از این مشکل نباید تفاوت رنگ رژلب با بقیه صورت خیلی واضح باشد. بخاطر داشته باشید هنگامی که تمایل دارید از رژلب های تیره در آرایش خود استفاده کنید برای اینکه آرایش لب های شما از چشمان تان بیشتر جلوه کند باید حتماً آرایش چشم هایتان ساده باشد .

در مکانی که نور مناسب ندارد آرایش کردن ممنوع !

یک نکته مهم در آرایش کردن نور مکان می باشد ،آرایش کردن در مکانی که نور کم دارد و طبیعی نیست ممکن است شما را به اشتباه بیاندازد و نتوانید آرایش مطلوبی را انجام بدهید علاوه بر این زمان خرید لوازم آرایش، نور طبیعی به شما کمک می کند تا هنگامی که لوازم آرایش را تست می کنید بتوانید رنگ آنها را مناسب تناژ پوست خود انتخاب نمایید .

هرگز با ابزار و روش های نادرست آرایش صورت تان را محو نکنید

استفاده از برس های آرایشی و بیوتی بلندرهای، با کیفیت برای محو آرایش بسیار دارای اهمیت هستند. هر چقدر هم از رنگ های طبیعی لوازم آرایش، برای آرایش خود استفاده کرده باشید اما اگر کانسیلر یا کرم پودر را بخوبی روی پوستتان پخش نکرده باشید آرایش شما یقیناً بی نقص و خوب نخواهد شد .

کرم پودر را به مقدار زیاد به صورتتان نزنید

اگر می خواهید آرایش شما بدون جلوه و غیر طبیعی به نظر برسد استفاده زیاد از کرم پودر بهترین گزینه برای کمک به این آرایش خواهد بود! بخاطر داشته باشید نباید کرم پودرتان با رنگ طبیعی پوست تان تفاوت زیادی داشته باشد وبه همین دلیل همیشه رنگ کرم پودر خودتان را با وسواس و دقت انتخاب کنید. این را نیز بدانید برای پوشاندن قرمزی پوست و جای جوش صورت تان بجای کرم پودر باید حتما از کانسیلر استفاده کرد .

استفاده نادرست از کانسیلر

بخاطر داشته باشید که تفاوت زیادی در استفاده از کانسیلرها و کرم پودرها وجود دارد، برای رفع مشکلات پوست و پوشاندن تیرگی های پوست باید از کانسیلر استفاده کرد و منطقی ترین راه این است که بعد از استفاده از کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید کانسیلرها در رنگ های متفاوتی تولید می شوند که هرکدام کاربردهای مخصوص خود را در آرایش دارند کانسیلرهایی که تناژ زرد دارند را برای اکثر نقاط صورت می توانید استفاده کنید . برای خنثی کردن رنگ قرمز و جای جوش کانسیلرهای سبز رنگ کاربرد دارندو می توانند بطور کامل اآنها را پوشش بدهند و اگر می خواهید رگ های آبی زیر پوست تان را پوشش دهید کانسیلرهایی که رنگ هلویی دارند مناسب هستند و کمک زیادی برای از بین بردن آنها می کنند. با این اوصاف متوجه می شویم که استفاده از یک کانسیلر برای انجام تمام کارهای آرایشی مناسب نیست! اگر می خواهید که سیاهی دور چشم را پوشش بدهید هرگز از حجم زیادی از کانسیلر و کرم پودر استفاده نکنید بلکه بهترین را این است که چند قطره کانسیلر مایع را بالای استخوان گونه و زیر چشم بزنید و با اسفنج آرایشی محو کنید و همچنین برای ماندگاری کانسیلر زیر چشم می توانید با زدن یک پودر فیکس کننده و بی رنگ آن را ماندگارتر کنید.

اهمیت ابروها در آرایش

یک اشتباه رایج زیبایی ابروهای نامرتب، ضخیم یا خیلی نازک است. برای افزودن به زیبایی چشم ها، ابروهای خوش فرم بسیار تأثیرگذار هستند، برای فرم دادن به ابرو بهتر است از یک برس زاویه دار مخصوص این کار و یک سایه ابرو استفاده نمایید و به یاد داشته باشید استفاده از مداد ابرو به دلیل غیر طبیعی نشان دادن ابرو زیاد توصیه نمی شود و سبب می شود چهره تان بسیار غیر طبیعی بنظر برسد.

داشتن آرایش اکلیلی همیشه زیبا نسیت!

برای داشتن سایه چشم اکلیلی و درخشان جذاب، نباید کل پلک چشم را با سایه بپوشانید.همیشه از یک سایه چشم مات برای سایر قسمت های چشم و از سایه های اکلیلی و درخشان برای قسمت های داخلی پلک استفاده کنید تا چشم هایتان زیباتر جلوه کند.

خط چشم و استفاده نادرست از آن

کشیدن خط چشم با آنکه در ظاهر کاری ساده و راحت به نظر می رسد اما اغلب بانوان برای کشیدن خط چشم مشکل دارند. به خاطر داشته باشید با استفاده از خط چشمی با رنگ مناسب می توانید چشمانی باز و درشت داشته باشید، برای این کار همیشه از یک خط چشم چند درجه روشن تر برای کشیدن خط روی پلک پایین استفاده کنید. یادتان باشد که بر روی خط اشک از خط چشم استفاده نکید اما اگر می خواهید چشم تان درشت تر به نظر برسد از یک خط چشم با رنگ طبیعی و روشن برای خط اشک استفاده کنید. استفاده از خط چشم های مدادی برای طبیعی جلوه دادن آرایش بسیار مناسب هستند و حالتی محو به خط چشم میدهند.

استفاده نادرست از ریمل

از ریمل های ضدآب فقط برای آرایش های خاص استفاده کنید و برای آرایش روزمره از ریمل معمولی استفاده نمایید. همیشه از ریملی استفاده کنید که دو درجه از رنگ ابروهای شما تیره تر باشید و به یاد داشته باشید که باید مرحله آخر آرایش را به ریمل زدن اختصاص دهید و قبل از پنکک، کانسیلر و ریمل و…ریمل را استفاده نکنید.

اشتباه استفاده زیاد از برنزه

بهترین نقاطی که می توان برنزه را استفاده کرد نقاطی از صورت می باشد که با نور خورشید تماس بیشتری دارد،  پس نباید از برنزه برای تمام نقاط صورت استفاده کرد. روی گونه ها خط فک و بالای پیشانی نقاطی هستند که باید تیره تر سایر نقاط صورت باشد و محل های اصلی استفاده از برنزره هستند.

خط لب و اشتباه رایج از استفاده آن

باید بدانید که کشیدن خط لب از کم رنگ شدن و پخش شدن رژلب جلوگیری می کند. برای متمایز کردن لب هایتان از یک مداد لب با رنگ روشن استفاده کنید، تا حالت لب هایتان را زیباتر کند. خط لب را از قسمت قوس لب بالای تان با زدن مداد روشن شروع کنید و هرگز از مداد لب تیره تر از رنگ رژتان استفاده نکنید چون که باعث می شود آرایش تان غیر طبیعی به نظر برسد .

پنکک و استفاده نادرست از آن

ایا می دانستید پنکک باعث می شود خط خنده و چین وچروک های پوست بیشتر به نظر برسد! برای جلوگیری از این امر بهتر است مواد آرایشی پودری را به روی پیشانی و تیغه بینی بزنید( قسمت T صورت)  استفاده بیش از حد از پودر و پنکک پوست را پیر و خسته جلوه می دهد اما با استفاده صحیح از آن می توانید قدم آخر یک آرایش بی نقص را بردارید .

استفاده از هایلایت در صورت

از تکنیک های مهم در آرایش صورت کانتور و هایلایت می باشد که با توجه به فرم صورت و استخوان بندی آن در هر فرد با تکنیک های متفاوتی بکار می رود هایلایتر را باید روی تیغه بینی، روی چانه، بالای گونه ها و بالای لب بزنید همیشه برای هایلایت کردن صورت از هایلایترهای براق که چند درجه از صورت شما روشن تر باشد استفاده کنید.

رژگونه مان باید چه رنگی باشد

برای آنکه با آرایش تان بسیار زیباتر و جوان تر به نظر برسید رژگونه را از اجزای مهم آرایش خود قرار بدهید اگر می خواهید رژگونه تان خوب روی صورت پخش بشود و طبیعی جلوه دهد حتماً از کرم پودر در موقع استفاده از رژگونه بهره بگیرید.

چه نوع فرم و مدلی را برای ناخن انتخاب کنیم

برای زیباتر شدن انگشتان تان ناخن های بلند و مرتب بسیار تأثیرگذار هستند اما آیا هر ناخنی مناسب دست های شما است؟ برای اینکه دست هایتان جذاب تر بشود بهتر است زمانی که مانیکور می کنید بهترین مدل ناخن مناسب فرم دستتان را انتخاب کنید و همیشه در انتخاب مدل ناخن دقت نمایید.

شامپوی خشک را چه زمانی استفاده کنید

شامپوهای خشک مانند شامپوهای معمولی نمی توانند آلودگی ها را از بین ببرند و حتی استفاده بیش از حد از این شامپوها می تواند باعث اگزما و حتی ریزش مو بشود این شامپوها دارای موادی هستند که جاذب چربی ها می باشند و کاربرد شامپوی خشک زمانی است که عجله دارید و یا به آب و حمام دسترسی ندارید پس فقط در زمان ضرورت از شامپوی خشک استفاده کنید.

نحوه استفاده از عطر

یکی از عوارض استفاده بیش از حد از عطرها باعث سردرد و آلرژی می شود و هر قدر با کیفیت و گران قیمت هم باشد ممکن است در برخی شرایط سبب واکنشی پوستی در افراد بشود با استفاده ی بیش از حد از خوشبو کننده ها و عطرها یکی از اشتباهات آرایشیی رایج را انجام ندهید.

چگونه از ریختن خط شم و ریمل جلوگیری کنیم؟

هرگز از ریمل و خط چشم بی کیفیت در آرایش خود استفاده نکنید . با استفاده از یک کانسیلر قبل از کشیدن خط چشم و ریمل میتوانی هم باعث یکدست پوست زیر چشم و پرشدن خطوط این ناحیه بشوید و هم از پخش شدن خط چشم و سیاهی آن جلوگیری کنید. برای گرفتن نتیجه یی بهتر همیشه کانسیلر راب بطور ضربه یی به صورت بزنید.

استفاده نکردن از پرایمر آرایشی

اگر می خواهید مرتکب یکی از رایج ترین اشتباهات آرایشی بشوید از پرایمر استفاده نکید.

اما اگر می خواهید آرایش صورت تان ماندگارتر و طبیعی تر جلوه کند حتما از یک پرایمر با کیفیت استفاده کنید. لازم است بدانید پرایمر ها پوست را برای آرایش آماده کند و دارای انواع مختلفی از جمله پرایمر کرم پودر و پرایمر سایه چشم می باشد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *