#


چه آرایشی مناسب چشم های شماست؟

7 می 2018 بدون نظر 2055 بازدید

چه آرایشی مناسب چشم های شماست؟

انتخاب آرایش برازنده ی رنگ چشم ها

انتخاب آرایشی که برازنده ی رنگ چشم هایتان باشد، سبب می شود قیافه ی شما خاص، زیباتر به نظر بیاید . افرادی که رنگ چشمهایشان به رنگ قهوه ای است ( رنگ چشم اکثر ایرانی ها همین رنگ است) انتخاب سایه و رنگ پایه برای چهره شان چندان مشکل نیست. برای سایه ی چشم باید رنگی را انتخاب کنید که زیبایی چشم شما تماما جلوه گر شود؛ رنگ هایی مثل قهوه ای، صورتی، آبی و طلایی از جمله رنگ هایی هستند که به رنگ قهوه ای چشم های شما تقابل ایجاد می کنند. تهرنگ سرد باعث ایجاد کنتراست با گرمی تهرنگ چشم ها می شود و درخشش آن ها را دو چندان می کند. برای این که آرایش شما طبیعی تر جلوه کند، سایه ی چشم هایتان را یک درجه روشن تر از رنگ طبیعی چشم هایتان انتخاب کنید. البته اگر می خواهید نگاهی گرم و زنده داشته باشید، سایه ای با یک درجه تیره تر از رنگ چشم ها کارساز خواهد بود.

برای خط چشم، رنگی را انتخاب کنید که با سایه چشم‌ها بیشترین سازگاری را داشته باشد. انواع آبی یا گوجه‌ای، بهترین گزینه‌ها برای سایه‌های آبی و بنفش است. یک خط چشم مشکی (که به شکل سنت درآمده!) باعث می‌شود چشم‌ها حالتی دراماتیک به خود بگیرند و چشمان قهوه‌ای شما بیشتر بدرخشند.

در مواقعی که از ریمل سیاه استفاده شود، انجام این کار باعث باز‌ شدن و درخشش چشم‌هایتان خواهد شد. با توجه به اینکه ریمل برای بلند تر و ضخیم‌ تر شدن مژه‌ها ساخته شده است، به عنوان یکی از ملزومات آرایش هر رنگ چشمی، مورد استفاده قرار می‌گیرد اما برای چشم‌های قهوه‌ای، ریمل‌های مشکی باعث افزایش گرمی و شکوه سایه و رنگ چشم‌هایتان می‌شود. بهتر است باقی آرایش‌تان در حد جزئی باشد تا فقط چشم‌هایتان جلب توجه کنند. اگر برای لب و گونه‌هایتان از رنگ‌های خنثی استفاده کنید، چشم‌های شما کانون توجه خواهند بود و زیبایی و آراستگی چهره‌تان حفظ می‌شود.

نکته یک: بعضی از ست‌های آرایشی، ویژه ی چشم‌ های قهوه‌ ای ساخته شده‌ اند و رنگ‌ های پیشنهادی‌ در آنها موجود است که انتخاب را برای شما راحت‌تر می‌کند و سرعت انجام کار را هم بالا می‌برد.

نکته۲: سایه‌ ها و خط‌ چشم‌ های براق و اکلیلی، درخشندگی چشم‌ ها را بیشتر می‌کنند و چشم‌ ها را درشت‌ تر نشان می‌دهند؛ ضمن اینکه چهره‌ای شیک و زیبا برایتان فراهم می‌سازند.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *