#


رنگ موی مناسب با چهره ی شما

20 می 2017 بدون نظر 1517 بازدید

رنگ موی مناسب با چهره ی شما

رنگ موی مناسب با چهره ی شما

اگرقصد دارید رنگ مویی جدید برای موهای تان انتخاب کنید برای تشخیص رنگ مناسب موهایتان باید ببینید تناژ پوست شما سرد است یا گرم؟ اینکه صرفا از رنگ مویی خوش تان بیاید و تصمیم بگیرید آن را روی موهایتان امتحان کنید کافی نیست.رنگ مو باید شمارا زیباتر و شاداب تر کند.خیلی از رنگ های مو در کاتالوگ ها زیبا هستند اما این به معنای آن نیست که شما می توانید دقیقاً همان رنگ مو و همان قدر زیبایی را داشته باشید.انتخاب رنگ موی مناسب به رنگ پوست ، رنگ چشم و سن و سال شما وابسته است. رنگ موی نامناسب می تواند سن و سال شما را بیشتر نشان بدهد و اگر با پوست و رنگ چشم شما هماهنگ نباشد ظاهر نازیبا و نامناسبی به شما بدهد.

 

چه انتظاری از رنگ مو دارید؟

برای انتخاب رنگ موی مناسب ابتدا باید توقع تان از رنگ را مشخص کنید. آیا می خواهید جوان تر شوید؟ رنگ کردن مو برایتان صرفا یک سرگرمی و تنوع است؟آیا دائماً رنگ موها را عوض می کنید؟ چقدر هزینه برای این کار در نظر گرفته اید؟اگر می خواهید رنگ مو یی را برای مدت ها روی سر خود داشته باشید بهتر است از رنگ های دائمی استفاده کنید مخصوصاً در زمانی که می خواهید موهای خود را بیشتر از دو درجه روشن تر یا تیره تر کنید.

 

برای ایجاد تغییرات پایدار : از رنگ های دائمی استفاده کنید مخصوصا در زمانی که می خواهید موهای خود را بیشتر از دو درجه روشن تر یا تیره تر کنید . این فرمولها بهترین متد برای کسانی است که دارای موهای خاکستری با مقاومت بالا در برابر رنگ می باشند. رنگهای دائمی نیاز به کمی کار دارند. چون از بین نمی روند و فقط با رشد موها حرکت می کنند. به احتمال زیاد شما هر ماه باید ریشه های مو را رنگ کنید تا رشد ریشه محسوس نباشد.

برای ایجاد تغییر فوق العاده : به دنبال یک فرمول موقت باشید. این رنگها پس از هر بار شستشو با شامپو کمرنگ می شود تا اینکه بعد ازحدود 28 بار استفاده از شامپو کاملا از بین می رود. متخصصان معتقدند که این روش انتخاب فوق العاده ای برای کسانی است می خواهند میزان آسیب دیدگی مو را به حداقل برسانند و به سادگی رنگ موی طبیعی خود را تغییردهند.البته این فرمول مو برای کسانی که دوست دارند موها کمی تیره تر شوند کاربرد دارد برای اینکه این فرمول آمونیاک ندارد و موها را روشن تر نمی کند ولی برای حفظ رنگ مجبورید هر ماه آن را استفاده کنید.

برای ایجاد تغییرات چشم گیر همچنین می توانید موها را هایلایت کنید. تارهای لایت شده در لابلای موها پخش می شود و جلوه زیبایی دارد. هایلایت برای کسانی که معمولا سه ماه یک بار موهایشان را رنگ میکنند مناسب است. این کار باعث برجسته نشان دادن رنگ طبیعی مو می شود.

 

رنگ پوستان چه رنگیست؟

برای تعیین رنگ پوست تان بهتر است زیر نور خورشید یا نور هالوژن قرار بگیرید. زیر نور خورشید رنگ پوست تان واقعی تر دیده می شود. برای این کار زیر نور خورشید یا هالوژن به مچ دستتان نگاه کنید اگر رگ های دست تان آبی بود شما دارای پوستی با پس زمینه سرد هستید. اگر رگ های دست شما سبز رنگ بود، پوست شما پس زمینه گرم دارد.یک راه دیگر برای کشف رنگ پوست این است که یک لباس سفید بپوشید و آرایش تان را کاملاً پاک کنید با یک حوله سفید نیز تمام موهای سر را بپوشانید.

در مقابل یک آینه با نور کافی بایستید و با دقت نگاه کنید . اگر صورت تان به رنگ قرمز یا صورتی بود، شما چهره سردی دارید . اگر به رنگ هلویی، زیتونی یا طلایی بود شما چهره گرمی دارید . البته این نکته را در نظر بگیرید که ممکن است رنگ ها کاملاً در چهره تان خودنمایی نکنند رنگ پوست تان طیفی میان سرد و گرم باشد.

 

چشم هایتان چه رنگی دارند؟

حالا رنگ چشمهایتان را تشخیص دهید.اگر چشم هایتان تیره است رنگ موی مناسب شما طیفی از رنگ های قهوه ای متوسط یا قرمز متوسط است.اگر چشم های شما فندقی، آبی یا سبز است، هر کدام از رنگ های خرمایی روشن تا بلوند متوسط عالی است. اما اگر رنگ طبیعی موهایتان روشن است، از رنگ قهوه ای مایل به قرمز یا قرمز توت فرنگی استفاده کنید.اگر رنگ چشم ها ی شما قهوه ای تیره، سیاه یا فندقی است، بهتر است از رنگ مشکی، قهوه ای متوسط یا قهوه ای طلایی استفاده کنید.

همچنین رنگ شرابی یا قهوه ای مایل به قرمزنیز رنگ مناسب چهره شماست. اگر چشم های شما فندقی، آبی یا سبزاست رنگ موی مناسب را از میان طیف رنگ های قهوه ای روشن تا بلوند متوسط انتخاب کنید.البته می توانید هایلایت های روشن یا طلایی به رنگ اضافه کنید. رنگ خرمایی متوسط گرم نیز برای چهره شما ایده آل است.اگر چشم هایتان آبی یا سبز، و موهایتان به طور طبیعی بلوند است، از بلوند طلایی و سایه های خرمایی بسیار روشن استفاده کنید. رنگ های قرمز روشن و قرمز گرم نیز برای شما مناسبند.

 

هایلایت مناسب:

اگر رنگ پوست تان سفید با سایه های صورتی رنگ است، هایلایت مسی برایتان خوب است. اگر پوست تان سرد است، از هایلایتی استفاده کنید که در ساقه های مو روشن تر می شود. این روش هایلایت برای ایجاد سایه های گرم مناسب است چون هایلایت ها پایین تر از صورت تان هستند و با رنگ پوست تان تضاد ایجاد نمی کنند.اگر موهایتان قهوه ای مایل به قرمز است سایه های مسی گزینه مناسبی برای هایلایت است. اما اگر موهای تان قهوه ای تیره است، از طیف رنگ های کاراملی و قهوه ای فندقی استفاده کنید.برای موهای بور به طور کلی بهتر است از هایلات های کره ای و گرم استفاده کنید. طیف های رنگ بژ نیز بسیار متفاوت و خاص است.

اگر چشم های تیره و قوه ای دارید بهتر است از هایلات های گرم استفاده کنید. اما اگر چشم های آبی خیلی روشن یا خاکستری دارید هایلایت های سردتر برای چهره شما بهتر هماهنگ می شوند. برای چشم آبی ها یا کسانی که چشم هایی به رنگ سبز با رنگ پوست خنثی دارند هر نوع رنگ هایلایتی کاربرد دارد. از هر رنگ هایلایتی که استفاده کنید چهره شما فوق العاده به نظر خواهد رسید.

برای پوستهای خنثی (نه سرد نه گرم): بهتر است در انتخاب رنگها میانه روی کنیم. می توانید رنگی را بر اساس اولویت انتخاب نمایید. (برای مثال افراد مشهوری چون درو بریمور و لیتون میستر نمونه های خوبی هستند) سعی کنید با توجه به شخصیت خود چیزی را که واقعا برازنده شماست انتخاب نمایید. اگر رنگ چشم شما گرم باشد، رنگهای مشابه آن پیدا کنید مثل کرمی ، تافی شکلاتی و یا مسی تا چشمانتان را جذاب تر نشان دهد. رنگهای سبزه یا نقره ای به چشمان سرد جلوه زیبایی می دهد. برای رسیدن رنگ به نواحی خاص( نه برای تمام قسمتهای سر) از برس رنگ استفاده کنید تا موهایتان در برابر نور خورشید جلوه طبیعی تری داشته باشد.

 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *