#


5 فاکتور کوچک که در رابطه ی جنسی شما تاثیرگذار است!

14 آگوست 2017 بدون نظر 385 بازدید

5 فاکتور کوچک که در رابطه ی جنسی شما تاثیرگذار است!

صمیمیت در رابطه یکی از مهمترین عوامل در موفقیت در ازدواج است. بنابراین، درک واقعی تنها زمانی ممکن است که شما با همسرتان هماهنگی عمیقی داشته باشید – هر دو احساسی و فیزیکی. حتی اگر شما در حال کار بر روی مشکلات خود هستید، ممکن است از بعضی از چیزهایی که می تواند بر ازدواج شما و سطح صمیمیت شما تأثیر بگذارد، شگفت زده شوید.

امروزه ما پنج عامل شناخته شده را مورد برسی قرار می دهیم که می توانند مسائل مربوط به روابط زناشویی شما را بیشتر تحت تاثیر قرار دهند.

 

1.سطح های علایق مختلف

شش ماه اول رابطه، اکثر مردم عینک هایرنگ رز را به چشم می زنند!. علاوه بر این، بسیاری از مردم مایل به انجام هر کاری هستند تا شریک زندگی خود را خوشحال و راضی کنند. ممکن است شما ناخودآگاه سعی کنید نیازهای خود را مطابق با همسرتان تنظیم کنید. این ممکن است در ابتدا کار آمد باشد، اما در یک نقطه خاص، وقت آن است که با حقیقت مواجه شویم. شاید هر روز با همسرتان ارتباط جنسی برقرار کنید، اما در حال حاضر علاقه خود را از دست داده اید یا بالعکس.

اگر با مشکلات جنسی در ازدواج مواجه شدید، این لزوما به این معنی نیست که یکی از شما مشکلی دارید. از خودتان بپرسید که اغلب شما با همکاران قبلی چقدر نزدیک بودید. اگر یک موضوع مشترک را ببینید، سطوح مختلف علاقه ممکن است موجب مشکلات ازدواج شما شود.

در حالی که این ممکن است به عنوان یک مسئله بزرگ نشود، سطوح علاقه چیزی نیست که شما به راحتی بتوانید آن را تغییر دهید. در بسیاری از موارد، مشاوره ازدواج تنها راه مقابله با این مشکل است.

2.استرس  بر شکل بدن شما تاثیر می گذارد

همه ما می دانیم استرس می تواند از چندین راه ما را تحت تاثیر قرار دهد. و در حالی که این ممکن است عامل مستقیم در مشکلات ازدواج شما باشد، گاهی اوقات این اثر کمتر شناخته شده است.با توجه به توانایی استرس برای ایجاد اختلال هورمونی در بدن شما، استرس می تواند بر بدن شما تاثیر بگذارد، باعث افسردگی و حتی افزایش وزن شود. اگر احساس ناراحتی می کنید لباس های خود را در مقابل شریک زندگی خود خارج کنید، سعی کنید تعیین کنید که چه چیزی سطح استرس شما را به وجود می آورد. حتی اگر ممکن است ازعلت استرس به طور کامل اجتناب کنید، بسیاری از چیزها وجود دارد که می توانید برای کاهش تنش ناشی از این شرایط انجام دهید . یوگا، ایجاد تمرکز و پیاده روی 30 دقیقه در روز، راه های ساده ای برای کاهش استرس است.

3.مشکلات مربوط به صمیمیت در رابطه جنسی به دلیل درک منفی

دوران کودکی شما تا حد زیادی تعیین می کند که چگونه بسیاری از چیزها را در زندگی می بینید. همین امر مربوط به ازدواج و محبت است. اگر شما والدینتان را مرتبا در حال دعوا می بینید،  این شانس وجود دارد که  شما در ازدواج خود نیز همین موارد را تجربه کنید.

در مورد صمیمیت در رابطه چطور؟ آیا تا به حال پدر و مادرتان آشکارا نسبت به یکدیگر عاطفه نشان داده اند؟ یا زمانی که آنها عشق می ورزیدند، شما آنها را دیده اید؟ تمام این لحظات به ظاهر ناچیز ممکن است به شما یک درک منفی از تماس فیزیکی بدهد. با این حال، به عنوان بزرگسال، همیشه آسان نیست که ادراک هایی را که ناخودآگاه نگه داریم شناسایی کنیم. با این حال، بدون تغییر این الگوهای فکر منفی، تقریبا غیرممکن است که مشکلات صمیمیت در رابه جنسی در ازدواج شما حل شود.

یک راه عالی برای فهمیدن اینکه آیا درک شما درباره نزدیکی در یک رابطه شما را عقب نگه می دارد، این است که به سادگی پنج کلمه اول را که هنگام فکر کردن در مورد عشق ساخته شده است بنویسید. نتایج را تجزیه و تحلیل کنید. آیا یک موضوع منفی را می بینید؟ اگر چنین است، شما باید به طور فعال درک خود را از رابطه جنسی تغییر دهید تا تفاوت در ازدواج شما ایجاد شود.

4.کمی توجه نشان دهید!

زنان تمایل دارند ظاهر خود را سرزنش کنند، زمانی که شریک آنها به نظر نمی رسد که علاقه خاصی به عشق بازی یا آنها داشته باشد (من می دانم که وجود دارد!). آیا شما تا به حال فکر کرده اید که او با کسی که زیباتر از شماست به شما خیانت می کند؟یا وقتی که او خلق و خوی خوبی ندارد، شما احساس جذابیت کم تری می کنید؟

این افکار ممکن است برای شما کاملا منطقی  باشد، اما در اکثر موارد، مشکلات رابطه جنسی به طور کامل با آنچه که به نظر می رسند، ارتباطی ندارند. به جای سوءاستفاده از خود، زمان بیشتری را با همسر خود صرف کنید.

به عنوان مثال، هنگامی که آخرین بار شما مکالمه خوبی با یکدیگر داشتید چه موقع بود (غیر از صحبت در مورد کار یا بچه ها)؟ توانایی برقراری ارتباط در روش های معنی دار، باعث ایجاد ارتباط عاطفی عمیق تر می شود و در نهایت در های روابط فیزیکی و عاطفی باز می شود.

5.تحریک نمی شوید؟ مشکلی نیست

بسیاری از زوج ها به اشتباه اعتقاد دارند که لازم است تا قبل از اینکه با همدیگر صمیمی شوند تحریک شوند. حقیقت این است که این تحریک فقط پاسخ به صمیمیت است، نه یک پیشرو. دفعه بعد شما مودبانه پیشنهاد را رد کنید، شاید شما باید با جریان بروید و ببینید که چگونه بدن شما پاسخ می دهد. شما ممکن است که در آخر از آن لذت ببرید به جای اینکه مدام به آن  فکر کنید.

مسائل مربوط به صمیمیت در رابطه جنسی لازم نیست که به پایان ازدواج منجر شود، اما باید  از آنها مراقبت انجام شود. اگر همه چیز شکست بخورد،روانشناسان زوجین می توانند به بهبود روابط شما کمک کنند تا صمیمیت خود را به سطح بعدی برسانید.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.