#


15 راز شگفت انگیز برای داشتن یک ازدواج موفق

13 آگوست 2017 بدون نظر 397 بازدید

15 راز شگفت انگیز برای داشتن یک ازدواج موفق

هر ازدواج سهم خود را از سقوط و صعود دارد. در حالی که ممکن است کلیشه، سکوت و الگوهای ذات الهی به طبیعت و جریان زندگی ازدواج طبیعی باشد. دوره های استرس، خستگی و ارتباطات ضعیف بخشی از این دوره است.

“ازدواج موفق،کار می برد!.”

ازدواج کارمی برد، و مانند هر چیز دیگری در زندگی، شما باید کار را برای به دست آوردن پاداش انجام دهید. اما کار ازدواج مانند تمیز کردن توالت و گذاشتن زباله ها در خارج خانه نیست. تلاش برای رسیدن به یک ازدواج موفق (شاد، کارآمد و انجام پذیر) نوعی کار است که می تواند سرگرم کننده و درمانی باشد.

در یک نظرسنجی که انجام دادیم، از زوج های خوشحال خواستیم تا اسرار موفقیت خود را افشا کنند. 15 نکته ی  ازدواج موفق آنها را بخوانید.

1.مستقل باشید

عدم وابستگی در ازدواج بسیار مهم است. برای اینکه در یک رابطه خوشحال باشیم باید ابتدا خودمان خوشحال باشیم. این، در واقع، کلید ازدواج موفق است. با توجه به این نکته، همسران و شوهرها باید زمان خود را برای خودشان بگذرانند، از لذت های شخصی خود لذت ببرند و به طور کلی زمان را صرف خود کنند. نه تنها حضور نداشتن باعث می شود که قلب رشد کند، بلکه در آن زمان ما صرفا تنها هستیم، ما با روح روحانی خود روبرو می شویم، احساس خود را دوباره برقرار می کنیم و پیشرفت اهداف و دستاوردهای شخصی خود را دوباره بررسی می کنیم .

از سوی دیگر،وابستگی، عزم و توانایی شما را به عنوان یک متفکر آزاد به سمت حرکت به جلو تضعیف می کند. هنگامی که ما احساس مستقل خود را حفظ می کنیم، همیشه در مورد میز غذا صحبت خواهیم کرد و ما برای همیشه قوی تر، سالم تر و جذاب تر برای شریک خود هستیم.

2.یک شنونده خوب باشید

 

در حالی که همه زنان باید در هنرفعال گوش دادن، کار کنند، ما این را به عنوان یک منطقه ویژه توجه برای مردان تأکید می کنیم. اغلب، مردان متوجه نمی شوند که همه چیزی که شریک زندگی آنها از آنها نیاز دارند یک گوش برای گوش دادن به آنهاست. این به خاطر برنامه زندگی و نحوه ی آموزش آنها برای ارتباط با دیگران است.

به خاطر داشته باشید که شنیدن و گوش دادن چیزی مشابه نیستند. گوش دادن قلب و احساستمان را شامل می شود.دقت کنید، آنچه که او می گوید را بشنوید،  در حالی که او صحبت می کند به اونگاه کنید، حتی نقل قول ها، و قوت قلب ها.

3.موافق نباشید

 

با هم خوب بودن بدان معنی نیست که زوج ها در مورد هر چیزی با یکدیگر موافقند.با اکثر زوج هایی که مصاحبه می کردیم در واقع دارای نگرش، عقاید و سیستم های باور متفاوت بودند. و حتی  در برخی از موارد  برخی از دیدگاه های مخالف در مسائل عمده ی زندگی. همه زوج ها باید در برخی موارد اختلاف نظر داشته باشند. زوج های موفق و دوست داشتنی به دیدگاه یکدیگر احترام می گذارند، و حتی احساسات طنز نسبت به نقاط ضعف خود را دارند. یکی از دو دیدگاه مخالف را درک کنید، یکی از آنها حتما نباید «درست» باشد.

4.ارتباط برقرار کنید – “زبان عشق” شریک زندگی خود را بدانید

 

چندین کتاب بر روی زبانهای عشق وجود دارد. این مفهوم در روانشناسی ایجاد شده است که هر فرد شیوه ای منحصر به فرد خود را دارد که با آن عشق را ارتباط می دهد. با شناخت ترجیحات و سرگرمی های شریک زندگی، استعاره ها می توانند در ارتباطات مورد استفاده قرار گیرند که مربوط به چیزی است که فرد به خوبی می فهمد.

پیروی از راه های فیزیکی که عشق را به شریک زندگی شما نشان می دهد. این می تواند، شستشوی ماشین یا برداشتن بچه ها از مدرسه باشد. و همچنین شریک دیگر، می تواند لوازم آرایشی را نگه داشته و پیراهن های شما را بشورد. برای دیگران، کلمات، نامه ها و مهربانی ها. زبان عشق شریک زندگی خود را بیاموزید، بنابراین همیشه می دانید که چگونه با او صحبت کنید.

5.پذیرش

 

یکی از مهمترین قاتلان رابطه های زناشویی، فقدان پذیرش است و بیشتر به زنانی اطلاق می شود که به دلیل نق زدن های خود شناخته شده اند. به یاد داشته باشید، ما با همسرمان ازدواج کردیم کسی که او بوده است، و کسی که هم اکنون است. حتی اگر ما می خواستیم او را تغییر دهیم، نمی توانستیم.

هنگامی که او را تشویق یا متقاعد می کنید، فقط به ضعف و مشکلات خود تمرکز می کنید. چشم انداز خود را بلافاصله تغییر دهید و به جای آن  بر صفات مثبت تمرکزکنید.

6.مسئولیت به عهده بگیرید

 

گرفتن مسئولیت یک راه آسان و یکی از اسرار ازدواج موفق است. هنگامی که شما در یک پروژه شرکت می کنید، مسئولیت موفقیت و شکست خود را بر عهده می گیرید. هنگامی که شما و شریک زندگی خود اختلاف نظر یا استدلال دارید، به یاد داشته باشید مسئولیت اقدامات خود را، از جمله هر کاری که انجام داده اید یا گفته اید، به خصوص اگر ناراحتی ایجاد کرد، بپذیرید.

7.تصدیق نکنید

 

تصدیق کردن، ممکن است یکی از بیماری های سمی همه باشد. هنگامی که آنها راحت باشند، زوج ها به راحتی می توانند به حالت دلخواهشان برسند – و انتظارات شکل می گیرد. این در واقع فقط مربوط به طبیعت بشر است، همانطور که ما با آنچه که آشناست راحت هستیم، اما در ازدواج، شما هرگز نباید به جایی برسید که همه چیز را عهده شریک خود بگذارید.

تعهد به احترام به شریک زندگی به طور نامحدود بدون توجه به آنچه که هست،مهم است. اجتناب از مفروضات، و پیشنهاد به انجام کارهای خوبی برای شریک خود هر زمان که ممکن است.

8.قرار شبانه

 

مهم نیست چه زن و شوهری باشید و در قرار شبانه خودچه می کنید.  داشتن یک شب  ساده هنگامی که وقت خود را فقط با یکدیگر می گذرانید، پیوند را تقویت می کند و در طول زمان آن را حفظ می کند. وقتی شما قرار شبانه دارید، باید تلفنهایتان را خاموش کنید و آنها را دور کنید تا از حواس پرتی دور شوید. تماشای یک فیلم در خانه با پاپ کورن یا پیاده روی یا بازی ها کامپیوتری با هم. اغلب این کار ها را تغییر دهید و برای یکدیگر مفید و مثبت باشید.

 

9.اعمال عاشقانه اضافه کنید

 

سعی کنید به او  یک روز گل بدهید یا  یک یادداشت عاشقانه در کیف و یا کوله پشتی او قرار دهید. او را با غذای مورد علاقه اش شگفت زده کنید، یا همراه با او غروب آفتاب را تماشا کنید. کمبود ایده وجود ندارد؛ و شما شگفت زده خواهید شد که چقدر زمان در این لحظات عاشقانه به سرعت می گذرد.

10.صمیمیت خود را زنده نگه دارید

 

رابطه جنسی برای ازدواج سالم بسیار مهم است. رابطه جنسی باید به طور منظم باشد و درمانگران این کار را پیشنهاد می دهند حتی زمانی که شما در خلق و خوی خوبی نیستید! ما پیشنهاد می کنیم آن را با صحبت کردن در مورد آنچه که شما را خوشحال می کند هیجان انگیز نگه دارید .و اضافه کردن هر نقش فانتزی، موقعیت، و یا اتاق های خواب شما ممکن است  برای نگه داشتن هیجان مفید باشد.

11.تعارف

 

“یک روز تعطیل بدون تعارف، وکیل طلاق را دور نگه می دارد.” دانستن  خواص مثبت روزانه  شریک خود و تعارف ها، قدم بلندی در روابط  شما بر میدارد. مثبت بمانید و پیگیر آنچه همسرتان مرتبا خوب انجام می دهد باشید. وقتی رفتار خشن به نظر می رسد  و ویژگی های نه چندان عالی آن نمایان می شود، به جای تمرکز بر نقاط منفی، سعی کنید مسیر را عوض کنید و به جای آن به چیزهای مثبت رجوع کنید.

12.به دنبال احساسات ملایم باشید

 

پشت هر احساس “سخت” یک احساس ملایم است؛ این یک مفهوم است که توسط روانشناسان آموزش داده شده است. هنگامی که ما احساس خشم می کنیم، معمولا احساساتی دیگر در پشت آن، مانند غم و اندوه، ناامیدی و یا حسادت را پنهان می کنیم. ما اغلب از خشم به عنوان یک پوشش برای محافظت از آسیب پذیری هایمان استفاده می کنیم. به دنبال احساسات “ملایم” و یا آسیب پذیر در زیر پوشش سخت خشم هر فرد، به شما کمک می کند تا  شما به احساس هیجان واقعی فرد دیگر متصل شوید و با آن همدردی کنید.

13.اجازه دهید اتفاقات فانتزی بیفتد

 

متأسفانه، ما به پایان دادن به افسانه ها اعتقاد داریم و ممکن است دیدگاه های غلط درباره واقعیت با ما  به بزرگسالی منتقل شود. ما باید این را تشخیص دهیم، در حالی که ازدواج می تواند یک چیز زیبا باشد، این کار آسان نیست، و این هم کامل نخواهد بود. انتظارات واقع بینانه داشته باشید و قربانی افسانه نباشید – ممکن است خودتان را ناامید کنید.

14.کنترل نکنید

 

افراد متاهل اغلب به جایی می رسند که در آن شروع به از دست دادن خود می کنند، به حسادت یا احساس نارضایتی می اندیشند، یا فراموش می کنند که آنها جدا از شریک خود هستند و ممکن است آنها سعی کنند همسران خود را کنترل کنند. اغلب این موارد به صورت سه گانه انجام می شود، زیرا انتظارات در طول زمان می تواند رشد کند. ارتباطات، زمان مستقل و محرکهای سالم هر دو طرف را حفظ می کنند. اگر احساس می کنید که کنترل دارید یا کنترل کننده هستید، یک دسته را بر روی آن قرار دهید یا برای خود یک مشاور خانواده تعیین کنید.

15.از طلاق صحبت نکن

 

فرض کنید شما واقعا نمی خواهید طلاق بگیرید، تهدید نکنید. زوج هایی که ازطلاق صحبت می کنند و یا در مورد جدایی در بحث ها صحبت می کنند از این موضوع به عنوان یک مکانیزم کنترل استفاده می کنند.با استفاده زوج ها  از آن در راه تهدید بیشتر احتمال دارد که طلاق در آینده اتفاق بیافتد.ایجاد تهدید، استراتژی مفیدی برای حل هر گونه مشکل نیست، پس این کار را نکنید.

این نکات را دنبال کنید شما نه تنها قادر خواهید بود که ازدواج خود را نجات دهید بلکه قادر به لذت بردن از یکی از موفق ترین آنها خواهید بود.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.