مجله ماشین

شکستگی آلت تناسلی: علائم، علل، و چه کاری باید انجام شود

شکستگی آلت تناسلی یک آسیب نادر و هشدار دهنده است که ممکن است در طول رابطه جنسی رخ دهد.

شکستگی آلت تناسلی همانند شکستگی استخوان نیست. در عوض، این شکاف در دو ناحیه آلت تناسلی مسئول بروز نعوظ است: corpora cavernosa و غلاف آلت تناسلی.

از آنجا که آسیب می تواند خسارت طولانی مدت را به عملکرد جنسی و ادراری انسان وارد کند، مهم است که به مراقبت های اورژانسی توجه کنید.

مطالب این مقاله:

علائم شکستگی آلت تناسلی چیست؟
علل
چه زمانی دیدن یک دکتر لازم است؟
تشخیص
درمان برای شکستگی آلت تناسلی
پس از درمان و بهبودی

علائم شکستگی آلت تناسلی چیست؟

شکستگی آلت تناسلی یک آسیب دردناک است که معمولا درکمتر از دو سوم از آلت تناسلی رخ می دهد.

علائم شکستگی آلت تناسلی عبارتند از:

خونریزی از آلت تناسلی
کبود شدن آلت تناسلی
مشکل ادرار
شنیدن صدای شکستن
از دست دادن نعوظ به صورت ناگهانی
درد که از کم تا شدید متغیر است

طبق تحقیقات، علائم شکستگی آلت تناسلی که شامل صدای پاپیون و یا از دست رفتن سریع نعوظ نیست، معمولا به علت نوع دیگری از آسیب است.

شکستگی آلت تناسلی اغلب باعث می شود که آلت تناسلی به آنچه پزشکان می گویند “تغییر شکل بادمجان” باشد، جایی که آلت تناسلی به نظر می رسد کبود است و تورم دارد. علائم تکراری شبیه آلت تناسلی شامل تورم در اسکروتوم و خون در ادرار است.

سایر شرایطی که تقلید علائم شکستگی آلت تناسلی را شامل می شوند عبارتند از: پارگی رگ ها و شریان ها در آلت تناسلی و یک رباط مسهل شکسته.

یک پزشک می تواند از تکنیک های تصویربرداری استفاده کند و یک معاینه فیزیکی برای تعیین تفاوت بین شرایط انجام دهد.

علل

غلتش بیش از حد روی آلت تناسلی راست در رختخواب ممکن است علت شکستگی آلت تناسلی باشد.

آلت تناسلی یک ناحیه از بافت اسفنجی به نام corupus cavernosa است. هنگامی که یک مرد نعوظ دارد، خون در آلت تناسلی در این منطقه متمرکز می شود. هنگامی که آلت تناسلی راست می شود، یک یا هر دو طرف کورنوئوس کپسول می توانند ضربه ای بکشند و منجر به شکستگی آلت تناسلی شود.

شکستگی آلت تناسلی معمولا زمانی اتفاق می افتد که آلت تناسلی مرد راست باشد. آلت تناسلی شل به طور معمول ترد نیست، زیرا تن کورنووس به اندازه بزرگ شدن نیست نسبت به هنگامی که آلت تناسلی راست است.

بر اساس یک بررسی، اغلب موارد شکستگی آلت در ایالات متحده در طول مقاربت رخ می دهد.

آسیب معمولا هنگامی اتفاق می افتد که یک مرد در برابر استخوان شکم یا پرانیوم نفوذ کند، که می تواند باعث ایجاد شکستگی آلت می شود.

وقتی شکسنگی اتفاق می افتد، مردان لزوما رابطه جنسی خشن ندارند، اما ممکن است در موقعیتی قرار بگیرند که احتمال دارد آلت تناسلی در برابر یک استخوان ضربه بزند.

با این حال، شکستگی آلت تناسلی نیز در موارد زیر رخ داده است:

در حال چرخیدن بر روی یک آلت تناسلی راست
ضربه زدن به یک آلت تناسلی راست بر روی چیزی، مانند قاب درب یا مبلمان
سقوط بر روی یک آلت تناسلی راست

چه زمانی دیدن یک دکتر لازم است؟

اگر یک مرد مشکوک به آلت تناسلی شکسته باشد، باید مراقبت فوری پزشکی خود را دنبال کند.

پزشکان یک شکستگی آلت تناسلی را یک اورژانس اورولوژی می دانند، زیرا این توانایی به طور دائمی بر عملکرد جنسی و ادراری انسان اثر می گذارد.

اکثر مردان به دنبال درمان در بخش اورژانس هستند. هر چه سریع تر یک مرد یک دکتر را ببیند و شکست را درمان کند، بیشتر احتمال دارد که او بهبود کامل داشته باشد.

تشخیص

یک پزشک معمولا می تواند با تشخیص یک شکستگی آلت تناسلی، با سوالات در مورد چگونگی شکستگی و بررسی آلت تناسلی، تشخیص دهد.

مطالعات تصویربرداری مانند اشعه ایکس نیز ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، پزشک ممکن است از سونوگرافی استفاده کند، که برای تشخیص ناهنجاری ها از امواج صوتی استفاده می کند و مکان دقیق یا مناطقی را که آلت تناسلی آسیب دیده است تعیین می کند.

اگر پزشک نمیتواند شکستگی را با استفاده از سونوگرافی تشخیص دهد، میتواند جای آن را از تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) استفاده کند.

درمان برای شکستگی آلت تناسلی

ایبوپروفن

درد و تورم شکستگی آلت تناسلی ممکن است با مصرف ایبوپروفن کاهش یابد.

درمان برای شکستگی آلت تناسلی می تواند شامل مراقبت در منزل و جراحی باشد.

درمان های خانگی شامل:

استفاده از یخ بسته ی پارچه ای برای 10 دقیقه در یک زمان برای کاهش تورم.
با استفاده از کاتتر Foley برای خالی کردن مثانه و کاهش آسیب به آلت تناسلی.
مصرف داروهای ضد التهابی، مانند ایبوپروفن، برای کاهش درد و تورم.

گاهی اوقات پزشک همچنین توصیه می کند که آلت تناسلی را بسته بندی کرده و یا با استفاده از “اسپلیت های” ویژه برای قرار دادن آلت تناسلی به طریقی که فشار را کاهش می دهد.

نشان داده شده است که استفاده از درمانهای خانگی فقط باعث ایجاد عوارض بالا پس از شکستگی آلت تناسلی می شود. نمونه هایی از این ها شامل درد هنگام گرفتن نعوظ، زاویه شدید به آلت تناسلی، و ناتوانی در دستیابی به نعوظ است.

به عنوان یک نتیجه، بسیاری از پزشکان توصیه تعمیرات جراحی و درمان می کنند. بر اساس برخی تحقیقات، عمل جراحی نتایج بهترمی دهد برای افراد مبتلا به شکستگی آلت تناسلی است.

درمان جراحی می تواند بر اساس میزان آسیب های یک فرد متفاوت باشد. نمونه هایی از تعمیرات که ممکن است پس از شکستگی آلت تناسلی ایجاد شود عبارتند از:

خلاص شدن از هماتوم یا ایجاد خون به علت شکستگی
توقف خونریزی از عروق خونی که دچار آسیب شده است
بسته شدن هر گونه برش یا لک زدن به آلت تناسلی مرد که ممکن است باعث خونریزی شود.

اگر مجرای ادراری نیز آسیب دیده باشد، پزشک ممکن است نیاز به تعمیر آن نیز داشته باشد.

برای اصلاح شکستگی آلت تناسلی، یک پزشک بر روی پوست آلت تناسلی وارد عمل می شود تا به یک یا چند منطقه پاره شده دسترسی پیدا کند. جراح این شکستگی را با بخیه تعمیر می کند.

اگر یک مرد به دنبال درمان شکستگی آلت تناسلی نباشد، ممکن است که او دچار تغییر شکل دائمی آلت تناسلی شود.

شکستگی آلت تناسلی بدون درمان ممکن است باعث بروز مشکل در حفظ نعوظ شود که به عنوان اختلال نعوظ شناخته شده است.

پس از درمان و بهبودی

سهولت بازیابی پس از شکستگی آلت تناسلی معمولا به شدت آسیب بستگی دارد. در حالی که اکثر مردان بعد از این روش قادر به رفتن به خانه می باشند، پزشک معمولا آنها را توصیه می کند تا حداقل یک ماه از فعالیت جنسی خودداری کنند تا محل جراحی درمان شود.

در موارد نادری که در آن انسان دچار مشکل اجتناب از نعوظ د برای مدت زمان بهبودی می شود، پزشک ممکن است داروهایی برای کاهش احتمال بروز نعوظ مانند آرام بخش یا هورمون ها تجویز کند.

درمان سریع برای شکستگی آلت تناسلی برای اطمینان از اینکه یک مرد می تواند به عملکرد کامل جنسی و ادراری خود بازگردد حیاتی است.

No votes yet.
Please wait...

موضوعات

logo