مجله ماشین

کورک چیست/ علت به وجود آمدن کورک در کودکان و کمک به درمان آن
No votes yet.
Please wait...

کورک چیست/ علت به وجود آمدن کورک در کودکان و کمک به درمان آن

وقتی یک فولیکول یا پیاز مو عفونی شود تورم چرکی قرمز رنگی به نام کورک به وجود می آورد. در صورت درمان صحیح به ندرت کورک مشکلی جدی به وجود می آورد اما به شدت دردناک است  به خصوص اگر جای نامناسبی مانند زیر بغل یا روی باسن ظاهر شده باشد، کورک ها به ندرت به خودی خود درمان می شوند و در صورتی که هیچ اقدامی برای درمان آنها نشود ممکن است تبدیل به کورک های خوشه ای شوند.

نشانه ها: ابتدا پوست قرمز رنگ و متورم می شود. با تجمع چرک زردرنگ در زیر پوست اين تورم افزایش پیدا می کند. کورک ها معمولا به تنهایی ظاهر می شوند اما از آنجایی که پیازهای مو بسیار نزدیک به هم هستند ممکن است عفونت به دیگر فولیکول ها نیز منتشر شده و در نتیجه کورک های خوشه ای بروز کنند .

به وجود آمدن کورک روی اعضای بدن کودک

به وجود آمدن کورک روی اعضای بدن کودک

درمان: اگر کودک مبتلا به چند کورک شده است، اگر نشانه هایی از انتشار عفونت مشاهده می شود، اگر کورک موجب درد شدید شده است یا اگر بعد از چند روز سرباز نکرده است باید با پزشک مشورت کنید. پزشک تصمیم خواهد گرفت که برای تخلیه چرک از درون کورک آن را با نیشتر باز کند. در این صورت فورا درد تسکین پیدا خواهد کرد. کورک های خوشه ای معمولا نیاز به آنتی بیوتیک دارند و باید علت بروز آنها بررسی شود.

سعی نکنید با چلاندن یا نیشتر زدن به کورک در خانه آن را تخلیه کنید. این کار به شدت دردناک است و می تواند موجب انتشار عفونت شود. در عوض منطقه مبتلا را به مایع ضد عفونی آغشته کنید و با یک گاز تمیز بپوشانید.

No votes yet.
Please wait...
logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *