مجله ماشین

هفته به هفته بارداری ؛ هفته ی اول بارداری
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

هفته به هفته بارداری ؛ هفته ی اول بارداری

معمولا بارداری حدود 280روز یا چهل هفته طول می کشد تا به پایان برسد. شاید بخواهید از هر یک از دوره های حاملگی که قرار دارید بیشتر اطلاعات کسب کنید و یا اینکه بخواهید بدانید که در هر هفته از بارداری چه اتفاقاتی برای جنین درون شکمتان می افتد، پس با ما همراه باشید:

هفته ی اول بارداری

تغییراتی که برای جنین در این هفته رخ می دهد

در این هفته جنین به جداره رحم چسبیده و مناسب ترین جا هم بالای رحم می باشد. رشد جفت و کیسه ی آب نیز آغاز می شود. هم اکنون کیسه ی آب مانند یک پوفتونک بوده که خیلی زود نخستین سلول های جنین ایجاد می شوند.

هفته ی اول بارداری

چه تغییراتی برای مادر در این هفته رخ می دهد؟

اکثر زنان در هفته ی اول بارداری از اینکه باردار هستند هیچ اطلاعی ندارند. همان طور که پیش از این نیز گفته بودیم برخی از زنان تنها حدس می زنند که باردار هستند و سپس اقدام به انجام تست و آزمایش برای تشخیص بارداری می کنند، برخی از زنان نیز در این هفته حس می کنند که دهانشان مزه آهن می دهد. ولی اکثر بانوان هیچ علامتی مبنی بر حاملگی احساس نمی کنند و فقط زمانی که عادت ماهیانه شان به تاخیر می افتد اقدام به انجام تست بارداری می کنند. تمامی این عوامل موجب می شود که اکثر زنان از هفته ی اول حاملگی خود با خبر نباشند.

چنانچه در هفته ی اول نیز آزمایش بارداری انجام دهید به احتمال خیلی زیاد جواب آن منفی است. چون هورمون های مربوط به حاملگی هنوز به حد کافی نرسیده است بسیار کم می باشد. زمانی که سلول تخمک به جدار رحم چسبید، مقدار بسیار کمی از رگ ها خونی از دیواره ی رحم جدا شده و ممکن است به صورت خون آبه مشاهده شود که این خون آبه خطری برای جنین و مادر ندارد.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
logo

One Comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *