#


تاثیرات تغذیه مادر در دوران بارداری بر روی کودک

بارداری
10 بهمن 1395 بدون نظر 289 بازدید

تاثیرات تغذیه مادر در دوران بارداری بر روی کودک

No votes yet.
Please wait...

تاثیرات تغذیه مادر در دوران بارداری بر روی کودک

طی تحقیقاتی نشان داده شد رژیم غذایی ضعیف در دوران بارداری خطرناک است . می تواند خطر ابتلا به مشکلات بهداشت روانی در کودکان را افزایش دهد.مطالعه نشان می دهد کودکانی که مادران آنها مواد غذایی ناسالم مانند غلات تصفیه شده . نوشیدنی های شیرین و تنقلات شور می خورند . مشکلات رفتاری از جمله کج خلقی و مواجه هستند.کودکانی که  به اندازه کافی از مواد غنی از مواد مغذی مانند سبزیجات مصرف نمی کنند . غذاهای ناسالم تر مصرف می کنند .در مراحل بعدی زندگی دچار مشکلات سلامت روحی می شوند.

دومین مشکل روحی در جهان یعنی افسردگی است .افسردگی به ما نشان می دهد که یک ارتباط بسیار واقعی بین سلامت روانی و تغذیه وجود دارد.مشکلات تغذیه در اوایل زندگی از جمله در رحم مادر است .این مشکلات با خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی و دیابت مرتبط است.

مصرف میوه در دوران بارداری

مصرف میوه در دوران بارداری بسیار مهم است. مصرف میوه ها و سبزی ها منبع ویتامین های B و C است . املاحی مانند آهن، منیزیم، پتاسیم، کلسیم و…. را که بدن به آن ها نیاز دارد. تامین می کند. اگر این گروه اصلی خوراکی از وعده غذایی حذف شود احتمال کمبود این ویتامین ها و املاح در جنین وجود دارد. همان طور که علم تغذیه علم تعادل است .در مورد میوه ها نمی توان گفت کدام میوه برتری خاصی نسبت به دیگری دارد. توصیه می شود یک خانم باردار به صورت متنوع از تمام میوه های فصل استفاده کند. در طول روز ۵ تا ۷ نوبت میوه ، سبزی تازه و صیفی به صورت متنوع استفاده شود. درفصل بهار و تابستان تنوع میوه ها زیاد است . این بهترین فرصت برای مادر باردار است.

بهترین مطالب آموزشی و اخبار حوزه بهداشت ، سلامت و پزشکی را با ما دنبال کنید.

No votes yet.
Please wait...
برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

پاسخی بگذارید

ارسال دیدگاه جدید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *