مجله ماشین

مانند افراد سر شناس لباس های خود را ست کنید !!!

چگونه لباس های خود را ست کنیم ؟

قانون 1 : بیشتر به مکمل بودن لباس ها اهمیت دهید تا شباهت آنها :

نکته اول این است که شما نیاز ندارید که لباس ها را دقیقا با هم مچ کنید . به خصوص برای شلوار و پیراهن .
رنکینگ ما برای لباس بصورت زیر است : مکمل بودن ، مچ کردن ، عدم هماهنگی ، بدون تفکر لباس پوشیدن . دلیل این که مکمل بودن مهم تر از مچ کردن است این است که مکمل بودن باعث می شود لباس ها هم را تکمیل کنند و زیبا جلوه کنند بدون اینکه همرنگ باشند یا …
مکمل بودن به این معنا نیست که شما نباید به مچ کردن بپردازید . بلکه زیاد هم نباید لباس های تان رنگارنگ شوند . منظور از عدم هماهنگی یا بد مچ کردن این است که شما در محدوده طیف رنگ ها ، چند رنگ نزدیک به هم انتخاب کنید یا اینکه بیشتر از دو رنگ روشن متفاوت استفاده کنید . اما باز هم بهتر از این است که به صورت رندوم و بدون تفکر لباس بپوشید .

قانون 2 : وسایل چرمی باید مچ باشند :

تاریخ نشان می دهد که چرم علامت ثروت و مقام بوده است . پس از این قابلیت استفاده کنید و سعی کنید وسایل چرمی شما بصورت یک ” گروه ” باشند و با رنگ یکسان . اما این قانون زیاد هم سخت گیرانه نیست . دو چیز مهم که باید روی آن تمرکز کنید کفش و کمربند هستند . بعد میتوانید به رنگ بند ساعت و کیف چرمی ( کیف پول یا کیف عادی ) خود هم فکر کنید . البته می توانید رنگ های نزدیک به هم انتخاب کند مثلا کفش مشکی و کمربند خاکستری اما هم رنگ بودن بهتر است .

قانون 3 : وسایل فلزی باید مچ باشند :

همان مسئله قبلی ؛ سعی کنید ساعت تان و سگک کمربند تان و … تا جای ممکن مچ باشند . در مورد مواردی که بیش تر دوست دارید بپوشید فکر کنید و زیبایی را فدای رنگ نکنید . بعد که ساعت خریدید یک کمربند با سگک با فلز مشابه بخرید.
نقره ای و نقره ای ، طلایی و طلایی ….
اما این بیشتر یک راهنمایی است . شاید مثلا حلقه ازدواج شما طلا باشد ولی به دیگر وسایل فلزی و نقره ای شما بیاید . پس به این فکر نکنید که برای مچ کردن وسایل فلزی پول های هنگفت بپردازید چون مسئله مچ کردن وسایل فلزی کم اهمیت تر است .

قانون 4 : سعی کنید میزان رسمی بودن لباس ها به هم بخورد :

ست لباس

آیا کت را با شلوارک بسکتبال میپوشید؟ قاعدتا خیر.پس این قانون بیانگر این مطلب است.
به هرحال هر لباس یک میزان ” رسمیت ” دارد پس سعی نکنید رسمی تری چیز ها را با چیزهای غیر رسمی بپوشید . که در این صورت تیپ کلی شما به هم می ریزد .
یک ترکیب رسمی و غیر رسمی مانند ترکیب آب و روغن است . این دو ماده مخلوط نمی شوند پس این تیپ هم معقول نیست . این کار باعث ایجاد یک علامت سوال در ذهن مردم خواهد شد به این صورت که : شاید او مشکلی در یافتن لباس مناسب داشته باشد … شاید با عجله لباس پوشیده باشد … شاید او سعی دارد استایل جدیدی را تست کند !!!

کفش های چرمی میتوانند هم رسمی باشند و هم غیر رسمی و این به میزان طرح دار بودن و طراحی آنها بستگی دارد .
بصورت کلی :
رنگ های تیره تر = میزان رسمیت بالا ( مخصوصا برای کت و کفش )
رنگ های روشن = میزان رسمیت پایین ( برای تیپ های غیر رسمی و تابستانه )

قانون 5 : از افراد مشهور بیاموزید  :

قاعدتا مچ کردن وقتی راحت تر است که شما یک مدل و الگو برای خود در نظر بگیرید . یک فرد که همیشه به خاطر تیپ و استایلش مورد تحسین قرار می گیرد .
برای مثال این الگو ها میتوانند بازیگران روی فرش قرمز یا افراد ورزشکار در تبلیغات تلویزیونی باشند .
در مورد قانون 5 به این نکته توجه کنید که نباید دقیقا از روی تیپ آن فرد کپی برداری کنید و جزئیات را رعایت کنید ، همیشه ” خود ” حقیقی تان را حفظ کنید و کپی نباشید !

logo

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *