مجله ماشین

خصوصیات ویژه ای که لباس مناسب یوگا باید داشته باشد

خصوصیات ویژه ای که لباس مناسب یوگا باید داشته باشد

اگر به عنوان فردی که قصد رفتن به باشگاه و کلاس های یوگا را دارید و به دنبال لباسی مناسب برای شرکت در این کلاس ها هستید باید بدانید چه لباسی به درد این کلاس می خورد و کدام لباس ها را باید انتخاب کید. در این مقاله در مورد لباس هایی که مناسب این کلاس های ورزشی است صحبت خواهیم کرد پس تا انتها با ما هراه باشید.

یوگا در گذر زمان

یوگا در معنی یعنی کنترل کردن و این نامگذاری نشان می دهد در این ورزش افراد قوای فکری و بدنی خود را به یک شکل واحد کنترل می کنند و این مساله موجب می شود که از اهمیت بالایی در سلامت افراد برخوردار باشد. حرکاتی که در یوگا انجام می شود موجب می شود جریان خونی بدن به شکلی مثبت تقویت شود و کیفیت زندگی افراد را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. از ورزش یوگا تنها برای سلامتی جسم استفاده نمی شود بلکه این ورزش کمک های بسیاری را برای سلامتی روح و روان افراد دارد. این ورزش فوق العاده تاثیرات مثبتی در بسیاری از بخش های زندگی افراد دارد که موجب می شود نحوه زندگی آن ها نیز تقویت شود. یوگا دارای هشت مرحله می باشد که دستورات کاربردی را به افراد می دهد تا به صورت شخصی بتوانند به آن ها عمل نموده و میان روح و جسم خود تناسب و هماهنگی را به وجود بیاورند.

لباس مناسب یوگا

لباس مناسب یوگا

ویژگی های لباس های یوگا

لباس یوگا ویژگی های بسیار زیادی دارد که مهمترین آن ها راحتی فرد استفاده کننده از این لباس ها می باشد. از آنجایی که به هنگام پرداختن به ورزش یوگا حرکات مختلفی برای افراد تعیین می شود و بدن آن ها به قسمت های مختلفی متمایل می شود لباسی که می پوشید باید به نحوی باشد که برای اجرای حرکات مختلفی مانعی برای شما نباشد و مشکلی را ایجاد نکند.

بهترین لباسی که برای ورزش یوگا مناسب است لباس هایی هستند که انعطاف بسیار زیادی دارند و در تولید آن ها از جنس خوبی استفاده شده است. هیچ دلیلی ندارد برای داشتن لباسی مناسب یوگا به دنبال لباس های گران قیمت و زیبا باشید بلکه پوشیدن لباسی که باعث راحتی شما باشد و در آن احساس راحتی داشته باشید می تواند برای پرداختن به ورزش یوگا مناسب باشد. بنابراین بهتر است در وهله اول به دنبال لباس هایی باشید که در آنها احساس خوبی داشته و مانعی برای انجام حرکات مختلف به شمار نمی آیند.

ـ انتخاب تاپ مناسب برای یوگا

اگر علاقه ای به پوشیدن لباس هایی که بیش از اندازه باز هستند ندارید می توانید تاپ های ورزشی را انتخاب کنید که قادر است قسمت بالا تنه اندام شما را پوشانده و احساس خوبی نیز به شما بدهد. انتخاب یک تاپ مناسب در این ورزش اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که اگر قرار باشد مدام لباس خود را درست کنید تمرکز شما از بین خواهد رفت و کنترل درستی بر روی انجام حرکات خود نخواهید داشت.

می توانید از تاپ های کشی که کاملا اندازه تن شما است استفاده کنید تا هم هیچ گونه ناراحتی را برای شما به وجود نیاورد و هم اینکه موجب شود به راحتی تمام حرکات را انجام دهید. مدل های مختلف تاپ و تیشرت که یقه آن ها بیش از اندازه باز است و یا بسیار شل می باشد برای پوشیدن به هنگام ورزش یوگا اصلا گزینه مناسبی نمی باشند. در مورد سوتینی هم که استفاده می کنید دقت کافی داشته باشید تا این مورد نیز مانعی برای انجام حرکات برای شما ایجاد نکند و کاملا راحت باشید.

ـ دقت در انتخاب شلوار مناسب یوگا

در مورد شلوار دست شما به هنگام انتخاب بسیار باز است و می توانید مدل های مختلفی را که موجب راحتی شما است انتخاب کنید. یکی از بهترین پیشنهاداتی که می توانیم برای شما داشته باشیم پوشیدن شلوارهای لگ برای رفتن به کلاس یوگا است. این مدل از شلوارهای زنانه هم انعطاف بسیار زیادی دارند و موجب می شود بدن شما به طور کامل در بر گرفته شود. البته این نکته را باید به خاطر داشته باشید که می توانید از مدل های دیگر شلوارهای ورزشی هم استفاده کنید ولی شلواری که می پوشید نباید بیش از اندازه گشاد باشد چرا که باعث دست و پا گیری شما به هنگام انجام حرکات یوگا خواهد شد.

شورت های ورزشی هم یکی دیگر از لباس هایی است که می توان در مورد ورزش یوگا از آن استفاده کرد اما این نکته را در نظر بگیری که باید انعطاف پذیری زیادی را داشته باشد تا موجب اذیت شما نشود.

ـ دقت در مورد کمر شلوار ورزشی مناسب

هنگام انتخاب شلوار مناسب برای یوگا باید به کمر آن نیز دقت کافی داشته باشید. شلوارهایی که دارای فاق های بلند بوده و کمر آن ها پهن تر از شلوار های دیگر است برای استفاده در یوگا گزینه مناسب تری به شمار می روند.

لباس مناسب یوگا

لباس مناسب یوگا

ـ انتخاب رنگ هایی که موجب شادابی فرد می شود

هنگام خرید لباس ورزشی مناسب حتما به رنگ آن نیز دقت نمائید و ترجیحا به سراغ لباس هایی بروید که رنگ آن ها بیشتر مورد علاقه شما است و زمانی که آن ها را به تن می کنید احساس بسیار خوبی به شما دست می دهد. افرادی که تمایل دارند در نوع پوشش خود متمایز از سایرین باشند می توانند از لباس هایی که دارای طرح های چاپی بوده و رنگی هستند  به هنگام پرداختن به ورزش یوگا استفاده کنند.

ـ توجه به اندازه بودن و تنگی و گشادی لباس های مخصوص یوگا

علیرغم اینکه گفته شده باید لباس یوگا اندازه تن باشد ولی باید این نکته را به خاطر داشته باشید منظور از اندازه بودن اصلا به این معنی نیست لباس شما در قسمت پشت زانو و مفاصل بدن گیر کرده و موجبات ناراحتی شما را فراهم کند. بسیاری از خانم ها برای اینکه بتوانند به هنگام پرداختن به ورزش راحت باشند از تاپ و شلوارکی که اندازه اندام آن ها است استفاده می کنند. این دسته از لباس ها برای ورزش یوگا نیز بسیار مناسب به نظر می رسند.

ـ استفاده از الیاف طبیعی در لباس یوگا

اگر با ورزش یوگا آگاهی داشته باشید می دانید لباسی که اغلب از سوی مربیان توصیه می شود آن هایی هستند که بتوانند عرق بدن را به خوبی جذب نمایند. پارچه ای که در دوخت لباس های یوگا به کار می رود باید قابلیت متعادل نگه داشتن دمای بدن را حین ورزش کردن داشته باشد و موجب شود تا بدن بتواند کمی خنک نیز بشود. لباس های پنبه ای و لای کرا بهترین گزینه برای انتخاب هستند و می توانند در ورزش یوگا بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند.

No votes yet.
Please wait...
logo

One Comment

  • فرهاد عشقی گفت:

    خیلی ممنونم ازتون

    No votes yet.
    Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *