مجله ماشین

با خرید مناسب کودکان خود را جذاب تر نشان دهیم

با خرید مناسب کودکان خود را جذاب تر نشان دهیم

یکی از سرگرم کننده ترین کارها برای والدین خرید لباس برای کودکانشان است اما هرگز نباید به صرف سرگرمی دنبال خرید بود و هنگامی که قصد خرید برای کودک خود دارید باید سلامتی کودک را در کنار زیبایی و راحتی در نظر گرفت.
در سالهای اخیر خرید لباس یکی از دغدغه های اصلی والدین به شمار می رود. ما برای راحت تر بودن والدین نکاتی را گرد آورده ایم که با توجه به آن ها می توانند بدون کمترین دغدغه ای خریدی ایده آل داشته باشند.

زمانی که لباسی را برای کودک خود در نظر میگیرید باید توجه داشته باشید که در وهله اول لباس راحت و کمی گشادتر از اندازه کودک باشد. چرا که پوشیدن و درآوردن لباس تنگ بسیار سخت و ناراحت کننده خواهد بود.
همانگونه که می دانید کودکان خیلی زود رشد می کنند بنابراین شما مجبور نیستید لباس هایی تهیه کنید که هم گران قیمت بوده و هم اینکه پس از مدت کمی کوچک و بلا استفاده شوند.

به جای این کار شما می توانید لباس هایی را تهیه کنید که به سادگی قابلیت کوچک و بزرگ شدن داشته باشند. با انجام این کار کودک شما می تواند به مدت طولانی تری از یک لباس استفاده کرده و همچنان راحت باشد.

خرید مناسب برای کودک

خرید مناسب برای کودک

هنگام خرید به زیبایی تنها اکتفا نکنید و سن کودک خود را نیز در نظر داشته باشید چرا که هر سنی لباس مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال اگرکودک شما تازه شروع به حرکت کرده و چهار دست و پا می رود باید لباس هایی را برایش انتخاب کنید که حتما قسمت زانوی کودک را پوشش دهد.

اما در مورد کودکانی که بزرگ تر هستند باید به سراغ لباس هایی بروید که کودک شما به تنهایی قادر به پوشیدن و درآوردن لباس باشد. زمانی که کودک به تنهایی و به راحتی بتواند لباسی را پوشیده و یا حتی دربیاورد اعتماد به نفس بالاتری پیدا خواهد کرد و همین مسئله کوچک تاثیر به سزایی در آینده کودک خواهد داشت.
رنگ و طرح نیز برای لباس کودک اهمیت بسیاری دارد به همین دلیل است که باید برای لباس یک کودک از رنگ هایی که شاد است کمک بگیرید.زمانی هم که طرحی را انتخاب می کنید حتما از کودک خود بخواهید که نظر خود را بگویند.این مطلب را در نظر داشته باشید که کودکان طرح ها و شخصیت های کارتونی را بیشترمی پسندند و ترجیح می دهند لباس هایشان با این طرح ها آمیخته شده باشد.

سعی کنید به راحت شست و شو شدن لباس ها هم دقت کنید چراکه کودکان خیلی زود لباس خود را کثیف می کنند واین امر برای مادران یک مشکل به نظر می آید. اگر هنگام خرید لباسی را انتخاب کنید که راحت شسته می شود دیگر با این مشکل مواجه نمی شوید.

هنگام خرید حتما جنس پارچه لباس کودک را در نظر داشته باشید و بدانید که الیاف طبیعی مثل کتان بهترین جنس به شمار می روند اما این بدان منزله نیست که تمم لباس های یک کودک باید از جنس کتان باشد ، شما باید به یاد داشته باشید که لباس زیر کودک خود را از جنس نخی تهیه کنید.
یکی دیگر از مواردی که در مورد لباس کودکان باید مورد توجه قرار بگیرد یقه لباس آنها است.اغلب کودکان به هیچ عنوان از یقه های تنگ خوششان نمی آید بنابراین بهتر است لباس هایی را انتخاب کنید که یقه آنها به راحتی از سر کودک رد شده و باعث ناراحتی فرزند شما نشود.

خرید مناسب برای کودک

خرید مناسب برای کودک

علاوه بریقه های راحت می توانید از لابس هایی که در قسمت شانه خود دارای دکمه فشاری هستند کمک بگیرید تا به وسیله آن بتوانید تنگی و گشادی یقه را تنظیم کنید. علاوه براین مدل لباس ها شما می توانید از لباس هایی که درای زیپ جلو هستند و به راحتی قابل پوشیدن و درآوردن هستند استفاده کنید. کودکان ازپوشیدن این لباس ها احساس بسیار خوبی پیدا می کنند و با رغبت بیشتری به سراغ پوشیدن لباس ها می روند.

هرگز به سراغ لباس هایی که دارای تور ویا مهره های رنگی هستند نروید چرا که این لباس ها به هیچ عنوان برای کودکان کوچک مناسب نیستند.

همانطور که می دانید کودکان در شرایط آب وهوایی مختلف زود دچار گرما و سرما می شوند بنابراین با توجه به سردی و گرمی هوا و شرایط محل لباس تن کودک خود کنید تا کودک احساس آرامش و راحتی داشته باشد. شما می توانید از پالتوهایی که ضخامت کمتری دارند در هوای پائیز استفاده کنید و با این کار اجازه دهید کودک تان آزادانه حرکت کند.

در مورد لباس های پائیزه کودکان باید به سراغ لباس هایی که جنس نرم تری دارند مثل ابریشم و مخمل بروید که بیش از هر جنس دیگری مورد توجه کودکان قرار دارد.
در فصل پائیز اکثر لباس های کودکان دارای رنگ های شاد است واین لباس های گرم که رنگی شاد دارد می تواند گزینه خوبی برای کودکان به شمار بیاید.
رنگ های صورتی و قرمز و سبز و نارنجی و زردو آبی رنگ هایی هستند که کودکان نسبت به آنها توجه بسیاری دارند و ترجیح می دهند لباس هایشان با این رنگ ها باشد.

خرید مناسب برای کودک

خرید مناسب برای کودک

معمولاً هوای پائیز به گونه ای است که سرمایش سلامتی کودک شمارا به مخاطره می اندازد بنابراین بهتر است از یک کلاهی که خیلی ضخیم نیست برای پوشاندن سر کودک استفاده کنید.ترجیحاً از کلاه هایی که خاصیت ضد آبی دارند استفاده کنید چرا که این سبک کلاه ها اجازه نمی دهند آب وارد شده و همچنین جلوی تبخیر سطح پوست را می گیرند و از خشکی بیش از حد پوست سر جلوگیری خواهند کرد.
اما این کلاه ها باعث می شود که سر کودک خیلی زود عرق کرده و کودک به دلیل احساس گرما کلاه را از سر خود خواهد برداشت بنابراین از کلاه هایی استفاده کنید که کمترین اذیت را برای کودک شما داشته باشد و کودک تحت هر شرایطی اجازه دهد کلاه بر روی سرش باقی بماند.
اگر کلاهی که برای کودک در نظر می گیرید نتواند گوش ها و گردن کودک را بپوشاند باید حتماً از شالگردنی که مناسب است استفاده کنید تا حفاظ مناسبی در برابر برف و سرما باشد. شما می توانید برای دست یابی به این هدف از کلاه ها و شال گردن های بافتنی که ضخامت زیادی نیز ندارند استفاده کنید.

همیشه سعی کنید لباسی که برای فرزند خود انتخاب می کنید با لباس دیگر همسن و سالانشان در یک سطح باشد چرا که کودک به هیچ عنوان دوست ندارد از دیگر همبازی های خود متمایز باشد.

از آنجایی که هر کودکی دوست دارد یک لباس جدید را چندبار پشت سر هم بپوشد به او اجازه دهید برای انجام این کار راحت باشد و هرگز اورا واردار به پوشیدن لباس های دیگر نکنید.زیرا دراین شرایط کودک احساس سرخوردگی خواهد کرد.بنابراین اجازه دهید هرچند باری که تمایل دارد لباس تازه خودرا بپوشد.

نکته دیگری که باید در مورد خرید لباس کودک در نظر بگیرید این است که ترجیحا به قیمت لباس توجهی نداشته باشید چرا که کودک شما ازارزان وگران بودن قیمت لباس هیچ اطلاعی نداشته و تمایل دارد هر لباسی را که می پسندد خریداری شود.بنابراین هیچ اصراری نداشته باشید که حتما لباسی گران قیمت برای او بخرید. شما می توانید این هزینه را برای مسائل دیگر کودک صرف کرده و به او آموزش صحیح را بدهید واجازه دهید کودک لباسی را که خود پسندیده به تن کند.

No votes yet.
Please wait...
logo

One Comment

  • علی سعیدی گفت:

    در مورد کودکان بیشتر مطلب بذارید.

    No votes yet.
    Please wait...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *