مجله ماشین

استفاده صحیح از عطر؛ عطرآگین کردن فضای اطراف

استفاده صحیح از عطر؛ عطرآگین کردن فضای اطراف

نقش مهمی که عطرها در زندگی افراد دارند بر هیچکس پوشیده نیست. به عنوان مثال عطری که برای خود استفاده می کنید می تواند تا سالیان درازی در خاطر اطرافیان تان باقی بماند. این مساله موجب می شود تا عطرها نیز جزوی از شخصیت ظاهری شما شناخته شوند. هیچ تفاوتی ندارد که به چه منظوری از عطر استفاده می کنید و آیا قصد دارید بر روی دیگران تاثیر گذار باشید و یا اینکه اعتماد به نفس خود را افزایش دهید.

بنابر هر دلیلی که از عطر برای خود استفاده می کنید باید اصول صحیح استفاده از آن را نیز بدانید تا بتوانید در کنار آن استایلی زیبا و معطر را از خود نشان دهید.استفاده از عطر نکات مخصوص به خود را دارد که باید به آن توجه کافی داشته باشید و بدانید که عطر زدن بر روی کدام یک از قسمت های بدن می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد و کدام قسمت ها هستند که موجب می شوند رایحه عطر شما رد فضایی که حضور دارید پراکنده شود.

مناسب ترین قسمت های بدن برای عطر زدن کدام است؟

زمانی که قصد استفاده از عطر را دارید باید بدانید آن را در کدام بخش از بدن خود باید به کار بگیرید. بهترین قسمتی که می توانید از عطر بر روی آن استفاده کنید نبض ها هستند؛ علت این مساله این است که نبض ها به عنوان گرم ترین نقاط بدن شناخته می شوند و موجب می شوند تا عطر استفاده شده به خوبی در فضا پخش شود.

بهتر است مچ دست و گردن و سینه و شانه های خود را برای استفاده از عطر انتخاب کنید و به خاطر داشته باشید که نیازی به عطر زدن بر روی تمام این نقاط هیچ الزامی ندارد و میتوانید دو نقطه را انتخاب کرده و از عطر بر روی آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از عطر بر روی مچ دست به همراه گردن می تواند ایده آل ترین نقاط برای شما محسوب شود.

نحوه صحیح عطر زدن

اگر می خواهید عطری که استفاده می کنید بهترین رایحه را داشته باشد می توانید پس از استحمام از آن استفاده کنید. زیرا در این زمان بدن شما تمیز است و می تواند رایحه عطر را بهتر نشان داده و در هوا منتشر کند.

سعی کنید در هنگام عطر زدن آن را در هوای اطراف خود اسپری نکنید. این کار یکی از اشتباهات رایجی است که اغلب افراد آن را مرتکب می شوند و باید بدانید با این کار تنها عطر خودرا به هدر می دهید و نمی توانید نتیجه خوبی را به دست بیاورید.

زمانی که قصد اسپری کردن عطری را بر روی خود دارید بهتر است شیشه آن را در فاصله7 تا15 سانتی متری دورتر از بدن خود نگه دارید و پس از آن اقدام به اسپری کردن نمائید. با این کار می توانید بیشترین استفاده را از عطر خود کنید.

یکی دیگر از اشتباهاتی که افراد معمولا در هنگام عطر زدن انجام می دهند این است که پس از عطر زدن پوست خود را می مالند. این کار اشتباه بسیار بزرگی است چرا که موجب می شوید عطر با بوی بدن شما ادغام شود و رایحه واقعی خود را نشان نخواهد داد. بهترین کار این است که پس از اسپری کردن عطر پوست خود را به همان حالت باقی بگذارید تا عطر زمان بیشتری برای خودنمایی داشته باشد.

انواع گوناگون عطرها

پیش از آنکه عطری را برای خود انتخاب کنید باید به خاطر داشته باشید که انواع گوناگونی برای عطرها وجود دارد که هر روزه به وسیله افراد مورد استفاده قرار می گیرد. زمانی که عطرهای مختلف را بشناسید بهترمی توانید عطر مورد نیاز خود را انتخاب کنید. مسلما تا کنون پیش آمده که بپرسید چرا برخی از عطرها قیمت ارزانی دارند اما برخی دیگر بسیار گران قیمت هستند. درصد اسانسی که در عطرها به کار رفته موجب قیمت گذاری بر روی آن ها می شود. عطرهایی که اسانس های به کار رفته در آن ها دوام بیشتری داشته باشد و مادگاری آن ها نیز طولانی تر باشد قیمت بالاتری را نیز خواهند داشت. در خصوص عطرها دسته بندی ای وجود دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت و می توانید با توجه به آن ها گزینه مناسبی را برای خود انتخاب کنید.

پرفیوم ها

برخی از عطرها هستند که دارای دوام بیشتر و ماندگاری بالاتری هستند و به عنوان بهترین ها شناخته می شوند که به آن ها پرفیوم گفته می شود. رایحه به کار رفته در این عطرها ماندگاری بسیار بالایی دارد و دارای22 تا30 درصد اسانس روغنی می باشند که این اسانس می تواند به مدت شش تا هشت ساعت دوام آورده و ماندگاری داشته باشد. اصولا افراد ترجیح می دهند از این نوع عطرها یکی را برای خود تهیه نمایند تا در مواقع خاص از آن استفاده نمایند.

ادوپرفیوم ها

این دسته از عطرها در جایگاه پس از پرفیوم ها قرار دارند و دارای پانزده تا بیست درصد اسانس روغنی هستند که موجب می شود تا چهار تا پنج ساعت پس از استفاده از آن ها ماندگاری داشته باشند و بتوانید با خیال راحت از ان ها استفاده نمائید. این نوع از عطرها هم طرفداران بسیاری دارند و هزینه آن ها نیز نسبت به پرفیوم ها بسیار مناسب می باشد.

ادوتویلت ها

یکی دیگر از انواع عطرها ادوتویلت ها هستند که در ترکیبات آن ها دو تا پانزده درصد اسانس روغنی استفاده شده است که می تواند پس از استفاده به مدت دو تا سه ساعت ماندگاری داشته باشد. این نوع از عطرها قیمت پائین تری دارند و گزینه ای مناسب برای افرادی هستند که تمایلی به هزینه کردن بیش از حد ندارند.

ادکلن ها

ادکلن ها از انواع متداول عطرها هستند که اغلب مردان از آن ها استفاده می کنند و در ترکیبات آن ها تنها دو تا چهار درصد از اسانس روغنی استفاده شده است. این نوع  قابلیت ماندگاری تا دو ساعت را دارا می باشد و پس از آن دیگر چیزی از آن احساس نمی شود.

نحوه صحیح انتخاب عطر

اگر تمایل دارید با عطر زدن تاثیری مثبت بر روی دیگران داشته باشید بهتر است نکاتی را که مربوط به انتخاب صحیح آن است را بدانید. برای این کار عطری را که انتخاب می کنید از فاصله ای دور بر روی سمپلی کاغذی اسپری کرده و پس از چند لحظه آن را بو کنید. به اینترتیب می توانید متوجه شوید کدام عطر با سلیقه شما هماهنگی بیشتری دارد. قبل از اینکه عطری را انتخاب کنید بهتر است این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که عطرهایی که دارای رایحه ای گرم و تند هستند برای استفاده در هوای سرد پائیز وزمستان مناسب می باشند اما عطرهایی که دارای رایحه ای خنک هستند گزینه ای ایده آل برای استفاده در هوای گرم به شمار می روند.

در صورتی که بخواهید از ماندگاری عطرتان اطمینان کسب کنید بهتر است آن را بر روی مچ دست خود امتحان کرده و اجازه دهید یک روز کامل باقی بماند. به دلیل تفاوتی که پوست افراد با یکدیگر دارد عطر با روغن های طبیعی پوست ترکیب خواهد شد و عکس العمل های متفاوتی از آن ها را شاهد خواهید بود. زمانی که از عطر بر روی مچ دست خوداستفاده کنید بهتر متوجه می شوید که رایحه آن بر روی پوست بدن شما چگونه است و تا چه مدتی ماندگاری خواهد داشت.

logo

4 Comments

 • کریم مجیدی گفت:

  خیلی خسته نباشید با این نکاتی که درباره عطراگین کردن اطراف خیلی بهم کمک کرد ممنونم

 • میثم مرادی گفت:

  واقعا عطر خوب میتونه خیلی تو استایل ادم تاثیر بزاره

 • رمضان کریمی گفت:

  زدن عطر میتونه خیلی اعتماد به نفس ادم بالا ببره

 • محمد رشوند گفت:

  عطر باعث میشود خیلی اعتماد به نفس بالا برود اما باید بدانیم چه برندی با چه راحه ای به استایل ما میخوره حتی فصل های مختلف مثلا در زمستان باید عطر گرم بزنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *