#


کم هزینه ترین تعمیرات خودروهای موجود در بازار جهانی

15 آوریل 2018 بدون نظر 253 بازدید

کم هزینه ترین تعمیرات خودروهای موجود در بازار جهانی

آشنایی با خودروهایی که کمترین هزینه برای تعمیر را دارند

اگر می خواهید با کم هزینه ‌ترین خودروهای کنونی در بازار جهانی در کلاس‌های گوناگون آشنا شوید با ما همراه باشید. بعد از بررسی پر هزینه ‌ترین خودروهای کنونی در بازار جهانی، و مقایسه آن با کم هزینه ‌ترین خودروهای سال قبل، این ‌دفعه چند خودروی بازار جهانی که با کم ترین هزینه‌ ی تعمیر و نگه‌ داری همراه می باشند، معرفی می نماییم. ممکن است با خواندن این مطلب درک بهتری از محبوبیت جهانی تویوتا کورولا پیدا کنیم. از جمله بزرگ ‌ترین مزیت ‌های خرید خودروی صفر کیلومتر، گارانتی مخصوص شرکتی آن می باشد. ممکن است از گارانتی خودروهای داخلی تجربه ‌ی خوبی نداشته باشیم اما این سرویس در کشورهای پیشرفت کرده یا حتی بعضی از کشورهای در حال پیشرفت که نمایندگی رسمی برندهای بزرگ خودروسازی در آن جا فعال می باشند، تفاوت میان خرید خودروی دست دوم و صفر کیلومتر را معین می ‌کنند. مسلما منطقی می باشد که همه ی سرویس‌ های تعمیرات خودرو در مدت زمان مشخص شده گارانتی را شامل نمی ‌شوند. به‌ طور مثال خرج ‌های تعویض روغن یا تعویض قطعاتی که در طی زمان عمر آن‌ ها به پایان رسیده اند مانند لنت‌ های ترمز، تسمه‌ ها یا باتری و البته دست مزد تعمیرکار در این خدمات، جزء گارانتی شرکتی حساب نمی‌ شوند. اما هزینه ‌ی خدمات تعمیر و نگه ‌داری مهم و اساسی خودرو در چند سال نخست مالکیت آن (در هر برند فرق می کند) برعهده‌ ی شرکت خودروساز می باشد.

هزینه ‌ی تعمیر و نگه‎ داری یک خودرو در مدت زیاد،‌ چه در مدل ‌های صفر کیلومتر و چه دست دوم از مهم ‌ترین عوامل خرید به حساب می آید. این عامل به‌ ویژه در خودروهای دست دوم که بدون گارانتی شرکتی می باشند، دارای اهمیتی دو برابر می باشد.

طبق تحقیق ‌های وسیعی کارشناسان وب‌ سایت ریپیرپَل (RepairPal) که وب سایت معتبری می باشد کم هزینه ‌ترین خودروهای فعلی در بازار جهانی همچون سال قبل، مدل پرطرفدار تویوتا کورولا با هزینه ‌ی تعمیر و نگه ‌داری هر ساله میانگین ۳۴۱ دلار می باشد. همان گونه که در مطلب ‌های گذشته‌ ی منتشر شده در این سایت اشاره شد، پر هزینه ترین خودرو با هزینه ‌ی تعمیر هر ساله میانگین ۲ هزار و ۳۷۰ دلار، کوپه ‌ی اسپرت پورشه کیمن (Cayman) می باشد.

همچون سال قبل هزینه‌ های تعمیر و نگه ‌داری خودروهای کلاس مینی‌ ون در حدود ۴۰۰ تا ۴۵۰ دلار و بسیار نزدیک به یکدیگر قرار دارد. به گونه ای که کم‌  هزینه ‌ترین مدل این کلاس هوندا اودیسه (Odyssey) با هزینه ی هر ساله میانگین ۴۰۳ دلار در مقابل پر هزینه ‌ترین مدل، کیا سِدونا (Sedona) با هزینه هر ساله میانگین ۴۵۵ دلار قرار گرفته است. در این مقاله، طبق داده ‌های انتشار شده در وب‌ سایت ریپیرپل، چند خودروی پر هزینه با اشاره به هزینه ‌ی تعمیر و نگه‌ داری میانگین هر ساله، امتیاز کارشناسان ریپیرپل (عدد کمتر برابر با کارکرد بهتر) و قیمت اصلی آخرین مدل ارائه شده در کلاس ‌های گوناگون رتبه ‌بندی شده ‌اند. هزینه ‌های گفته شده برای هر مدل طبق قیمت ‌های قطعات و خدمات تعمیرگاه ‌ها حساب شده است.

کلاس وانت پیکاپ ‌های سنگین: نیسان تایتان XD

امتیاز وب‌ سایت ریپیرپل: ۲۷

هزینه ‌ی تعمیر و نگه‌ داری سالانه (میانگین): ۴۶۳ دلار

قیمت اصلی آخرین مدل: ۳۲ هزار و ۴۰ دلار

از سال ۲۰۰۳ میلادی تا به این زمان، دو نسل از وانت پیکاپ سنگین تایتان (Titan) به همراه پیشرانه ‌ی ۸ سیلندر V شکل ۵.۶ لیتری سری VK نیسان ارائه شده است. نیسان تایتان در سال ۲۰۱۶ میلادی و تولد دومین نسل خود پیشرانه ‌ی جدید V8 توربودیزل را نیز به ‌عنوان قلب تپنده ‌ی جدید قبول کرد. نسخه ‌ی XD تایتان با هزینه ‌ی تعمیر و نگه ‌داری هر ساله میانگین ۴۶۳ دلار، تقریبا ۸۰۰ دلار کم هزینه ‌تر از پر خرج ‌ترین مدل این کلاس، دم ۳۵۰۰ می باشد. با این‌ وجود آمار فروش این دو نسخه در کشوری که بیش ترین هواداران وانت پیکاپ‌ های سنگین در آن زندگی می ‌کنند تفاوت دارد و آمریکایی‌ ها رم ‌های سنگین را به نیسان‌ تایتان ترجیح می‌ دهند.

کلاس وانت پیکاپ ‌های فول سایز: فورد F-150

امتیاز وب‌ سایت ریپیرپل: ۲۹

هزینه ‌ی تعمیر و نگه‌ داری سالانه (میانگین): ۴۸۳ دلار

قیمت اصلی آخرین مدل: ۲۷ هزار و ۷۰۵ دلار

نسخه پرطرفدار فورد F-150 که در خانواده ‌ی پرافتخار وانت‌ های سری F فورد قرار دارد و در اصل پر فروش‌ ترین خودروی بازار آمریکا در طی چند دهه‎ ی گذشته به حساب می آید، بر عکس کلاس وانت‌ های سنگین و محصولات رم (Ram)، نماینده ‌ی شایسته ‌ی آمریکا به‌ عنوان کم هزینه ‌ترین وانت فول سایز می باشد. فورد F-150 در تیپ ‌های گوناگون با نیرو‌های گوناگون به فروش می رسد. این وانت پیکاپ دوست داشتنی از تیپ XL با قیمت اصلی ۲۷ هزار و ۷۰۵ دلار تا تیپ فول آپشن لیمیتد با قیمت ۶۰ هزار و ۸۵۰ دلار در اختیار آمریکایی ‌ها می باشد.

کلاس وانت پیکاپ ‌های سایز متوسط و کامپکت: تویوتا تاکوما

امتیاز وب‌ سایت ریپیرپل: ۲۳

هزینه ‌ی تعمیر و نگه ‌داری سالانه (میانگین): ۳۹۸ دلار

قیمت اصلی آخرین مدل: ۲۵ هزار و ۲۰۰ دلار

ژاپنی‌ ها از سال ۱۹۹۵ میلادی و ارائه ‌ی نخستین نسل وانت تویوتا تاکوما (Tacoma) تا سال ۲۰۱۵ و ساخت سومین نسل آن، پیشرفت قابل چشمگیری کرده ‌اند. محصولات تویوتا پیوسته با برچسب قابل اعتماد ترین خودروهای بازار جهان شناخته می ‌شود که تاکوما هم به غیر از در اختیار داشتن این خصوصیت، کم‌ هزینه ‌ترین مدل در این کلاس هم عنوان گرفته است. تویوتا تاکوما با هزینه ‌ی تعمیر و نگه ‌داری هر ساله میانگین کمتر از ۴۰۰ دلار، بهتر از محصولات برند آمریکایی جی‌ ام ‌سی کار کرده است.

کلاس مینی‌ ون: هوندا اودیسه

امتیاز وب‌ سایت ریپیرپل: ۲۴

هزینه‌ ی تعمیر و نگه‌ داری سالانه (میانگین): ۴۰۳ دلار

قیمت اصلی آخرین مدل: ۲۹ هزار و ۹۹۰ دلار

اولین نسل اودیسه به عنوان نخستین مینی ‌ون تولیدی برند ژاپنی هوندا بعد از ساخت و فروش در خانه در سال ۱۹۹۵ میلادی بر اساس پلتفرم آکورد در آمریکا ارائه شد. تا به این زمان پنج نسل از مینی ‌ون ایمن و پرفروش اودیسه ساخته شده است. در مجموع بیشتر مینی ‌ون ‌ها هزینه ‌های تعمیر و نگه‌ داری اندکی دارند؛ در اصل فاصله ‌ی اودیسه با کیا سونا، پر هزینه ‌ترین مدل در این کلاس، تنها تقریبا ۵۰ دلار می باشد.

کلاس شاسی‌ بلند/ کراس‌ اورهای بزرگ: نیسان پت ‌فایندر

امتیاز وب‌ سایت ریپیرپل: ۲۴

هزینه ‌ی تعمیر و نگه ‌داری سالانه (میانگین): ۴۰۶ دلار

قیمت اصلی آخرین مدل: ۳۱ هزار و ۴۰ دلار

نیسان پت‌ فایندر (یا پث ‌فایندر، Pathfinder) از جمله قدیمی ‌ترین محصولات نیسان به حساب می آید که در سال ۲۰۱۳ به چهارم سوم رسید. به غیر از تولید از سال ۱۹۸۵، نسخه پت‌ فایندر با وجود شاسی یکپارچه و مستقل، بین  دو دفعه بین کلاس‌ های شاسی‌ بلند و کراس‌ اور تعویض انجام داده است. چهارمین نسل نیسان پت‌ فایندر که در سال ۲۰۱۷ فیس‌ لیفت شد،‌ همچون دومین نسل در کلاس کراس ‌اور قرار می ‌گیرد. با این که هزینه‌ ی تعمیر و نگه ‌داری کراس‌ اور سایز بزرگ نیسان، نسبت به محصولات برندهای دیگر بهتر می باشد، ولی فروش پت ‌فایندر خیلی هم در سطح جهانی بالا نمی باشد.

کلاس شاسی‌ بلند/ کراس‌ اورهای سایز متوسط و کامپکت: هوندا CR-V

امتیاز وب‌ سایت ریپیرپل: ۲۲

هزینه ‌ی تعمیر و نگه ‌داری سالانه (میانگین): ۳۸۵ دلار

قیمت اصلی آخرین مدل: ۲۴ هزار و ۱۵۰ دلار

کراس‌ اور کامپکت هوندا CR-V از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۷ در پنج نسل ارائه شده است. CR-V از جمله قدیمی ‌ترین مدل‌ های ساخته شده برند ژاپنی هوندا می باشد که در بازار جهانی با فروش بسیار خوبی مواجه شده است. همچون کلاس کراس‌ اورهای بزرگ در این کلاس هم، محصولات ژاپنی در مقابل مدل ‌های آلمانی هزینه ‌ی تعمیر و نگه ‌داری هر ساله بسیار کمتری دارند.

کلاس اسپرت: فورد موستانگ

امتیاز وب ‌سایت ریپیرپل: ۲۷

هزینه ‌ی تعمیر و نگه ‌داری سالانه (میانگین): ۴۵۴ دلار

قیمت اصلی آخرین مدل: ۲۵ هزار و ۶۸۰ دلار

همچون سال قبل پونی ‌کار افسانه ‌ای آمریکا، فورد موستانگ (یا ماستنگ) که از سال ۱۹۶۵ میلادی در صنعت خودروسازی می باشد، کم هزینه ‌ترین خودروی اسپرت جهان نام می ‌گیرد. همان گونه که سال قبل اشاره شد، در صورتی که در مورد هزینه ‌های تعمیر و نگه ‌داری محصولات برندهای ایتالیایی نظیر فراری یا لامبورگینی کنجکاو می باشید، طبق یک ضرب ‌المثل به طور کامل خودرویی؛ به هیچ عنوان نباید به فکر خرید خودرو از این کمپانی ها بود.

کلاس سدان بزرگ: تویوتا آوالون

امتیاز وب‌ سایت ریپیرپل: ۲۳

هزینه ‌ی تعمیر و نگه ‌داری سالانه (میانگین): ۳۸۸ دلار

قیمت اصلی آخرین مدل: ۳۳ هزار و ۵۰۰ دلار

پنجمین نسل تویوتا آوالون (Avalon) برادر بزرگ‌ تر نسخه پرطرفدار کمری می باشد که جدیدا در نمایشگاه خودروی دیترویت ۲۰۱۸ معرفی شد. با این که کمری در کلاس خود کم‌ هزینه ‌ترین مدل نمی باشد، اما آوالون نماینده ‌ی ژاپنی ‌ها در خودروهای سدان بزرگ می باشد.

کلاس خودروهای سدان متوسط: هوندا آکورد

امتیاز وب ‌سایت ریپیرپل: ۲۱

هزینه‌ ی تعمیر و نگه‌ داری سالانه (میانگین): ۳۵۱ دلار

قیمت پایه‌ آخرین مدل: ۲۳ هزار و ۵۷۰ دلار

سدان پرفروش هوندا آکورد در سال ۲۰۱۸ وارد دهمین نسل شد تا با به ‌روزرسانی طراحی و کارکرد فنی، همواره یک سدان زیبا و محبوب باشد. آکورد با هزینه تعمیر و نگه ‌داری هر ساله ۳۵۱ دلار، کابین جادار، امکانات رفاهی به روز و کنار زدن رقیب دیرینه ‌ی خود تویوتا کمری، به غیر از کم هزینه ترین سدان بازار، جزء پرفروش‌ ترین مدل ‌های برند هوندا هم به حساب می آید.

کلاس خودروهای سدان کوچک: تویوتا کورولا

امتیاز وب‌ سایت ریپیرپل: ۲۱

هزینه ‌ی تعمیر و نگه‌ داری سالانه (میانگین): ۳۴۱ دلار

قیمت اصلی آخرین مدل: ۱۸ هزار و ۶۰۰ دلار

قانون نانوشته ‌ای در مطلب های خودرویی وجود دارد که پیوسته وجود تویوتا کورولا در آن تضمین شده است. محصول خوش ‌قیمت و بی نظیر تویوتا که چند هفته قبل ورودش را به نسل دوازدهم (هاچ ‌بک) خود را جشن گرفت، کم هزینه ‌ترین خودروی کلاس خود و مجموع همه ی کلاس‌ ها می باشد. کورولا با کارکرد فوق العاده و قابل اعتماد بودن کل سیستم انتقال نیرو، پیشرانه و دیگر قسمت ‌های فنی کم هزینه ‌ترین خودروی کنونی در بازار جهانی می باشد.

مشخصات کلی خودرو

 • نام خودرو
 • کشور سازنده
 • سال ساخت
 • موتور
 • حجم موتور
 • حداکثر قدرت
 • حداکثر گشتاور
 • جعبه دنده
 • شتاب 0 تا 100
 • حداکثر سرعت
 • وزن
 • اندازه
 • فاصله بین دو محور
 • مصرف سوخت داخل شهر
 • مصرف سوخت خارج شهر
 • مصرف سوخت ترکیبی
 • حجم باک
 • استاندارد آلایندگی
 • استاندارد امنیت
 • میزان تولید co2
 • ترمز و پایداری
 • کیسه هوا
 • سیستم صوتی
برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.