مجله ماشین

پر سرعت ترین اتومبیل های جهان در گذر زمان

پر سرعت ترین اتومبیل های جهان در گذر زمان

هم چنان بسیاری از شرکت های خودرو سازی برای معرفی خودروهای شان به رقابت با شرکت های دیگر پرداخته اند. بیشترین سرعت یکی از اجزای جدا نشدنی از صنعت اتومبیل و مخصوصا در نمونه های اسپرت و سوپر اسپرت می باشد. در سال های اخیر تکنولوژی ها به خاطر بهبود این مشخصه از اتومبیل ها پیشرفت و وارد بازار شد.

اگر خودویی سرعتش زیاد باشد هم نمی تواند در شهر کاربردی داشته باشد و در هیچ جای دنیا با خیال راحت با سرعت 350تا 400کیلومتر بر ساعت رانندگی کند. ولی با این وجود در بین شرکت های خودرو سازی این مسئله بسیار مهم بوده است. در ادامه تعدادی از خودروهای سریع جهان را به شما معرفی می کنیم.

1-بوگاتی ویرون سوپر اسپورت

پر سرعت

پر سرعت

این خودرو حداکثر سرعتش431.3 کیلومتر بر ساعت می باشد. این شرکت با معرفی مدل سوپر اسپرتش به تمام تولیدکنندگان گفته است که دوست ندارد در رده دوم قرار بگیرد. پیشرانه این خودرو 16 سیلندر می باشد و قدرتش برابر است با 1200اسب بخار و در طول 2.4ثانیه سرعتش از صفر به صد می رسد.هنوز هیچ خودرویی نتوانسته است که جای بوگاتی ویرون سوپر اسپرت را در حداکثر سرعت بگیرد.

2-کوینیگزگ آگراR

پر سرعت

پر سرعت

حداکثر سرعت این خودرو 418.4 کیلومتر بر ساعت است. این شرکت هر خودرویی را که تولید می کند جایگزین خودروی قبلی می شود. این شرکت سوئدی قصد دارد که همیشه محصولات خود را بهینه سازی کند. پیشرانه ی این خودرو 8سیلندر و 4لیتری است که قدرت خروجی آن 110اسب بخار است که اصلا جای باور ندارد. آگراR با سرعت 440 کیلومتر برساعتش توانسته که رکورد بوگاتی ویرون را بزند ولی چون کسی این سرعت را ثبت نکرده است باعث شده که این خودرو در رده دوم قرار بگیرد.

3-بوگاتی ویرون16.4

پر سرعت

پر سرعت

حداکثر سرعت این خودرو 408.7کیلومتر بر ساعت است. این خودرو علاوه بر اینکه سرعت بالایی دارد کابینی سوپر لوکس را در اختیارتان قرار داده است. پیرانه این خودرو 16سیلندر و 8لیتری می باشد و قدرت آن به 1001اسب بخار می رسد و گشتاور 1250نیوتن متری دارد.

4-کوینیگزگ CCXR

پر سرعت

پر سرعت

این خودرو حداکثر سرعتش 400.8کیلومتر بر ساعت است. این خودرو پیشرانه ای هشت سیلندری 4.8لیتری دارد که دو سوپر شارژر را به همراه دارد. قدرت این خودرو برابر است با 1000اسب بخار که در گروه هزارتایی ها در کنار ویرون و چند مدل خاص دیگر قرار گرفته است.

5-مک لارن F1

پر سرعت

پر سرعت

حداکثر سرعت این خودرو 386.8کیلومتر بر ساعت دارد.این خودرو 12 سال سلطان جاده ها بوده است. این خودرو هیچ وقت برای شکستن رکورد بالاترین سرعت طراحی نشده است ولی به خاطر طراحی عالی آن توانست رکوردهای زیادی را جا به جا کند. مک لارنF1 از پیشرانه 12سیلندری بی ام و استفاده می کند و از روکش طلا برای انتقال بهتر حرارت در اطراف آن استفاده کرده است.

6-پاگانی هوایرا

پر سرعت

پر سرعت

حداکثر سرعت این خودرو 370کیلومتر بر ساعت است. مدل پاگانی هوایرا یکی از زیباترین خودروها در تاریخ می باشد. پیشرانه این خودرو 12سیلندر و 6 لیتری می باشد که قدرتش برابر است با 730اسب بخار. این خودرو جزو نخستین اتومبیل هایی بود سیستم کنترل آیرودینامیک فعال بر روی آن نصب شد.

logo