#


هیوندای توسان

8 می 2019 بدون نظر 123 بازدید

هیوندای توسان

از بهترین شاسی بلندهایی که در ایران محبوبیت زیادی دارند می توان به هیوندای توسان اشاره کرد. نام درست تین خودرو توکسان است و برای اولین بار در سال 2004 از آن رونمایی شده است که به مرور زمان طراحی های مربوط به آن بسیار تغییر کرده است که در این مطلب به بررسی هیوندای توسان 2017 می پردازیم .

هیوندای توسان

بررسی مشخصات فنی و ظاهری هیوندای توسان 2017

نمونه ای از هیوندای توسان که وارد ایران شده است دارای پیشرانه دو لیتری است که قادر است تا به میزان 164 اسب بخار قدرت تولید کند و گشتاور حاصل از آن نیز برابر 205 نیوتون بر متر است. البته باید بدانید مدل قبلی ارائه شده از این خودرو پیشرانه 2.5 لیتری داشت که مسلما شتاب بیش تری را از مدل کنونی داشته است .

زمان رسیدن هیوندای توسان از سرعت صفر به صد کیلومتر برابر 11.5 ثانیه است . البته مدل جدید نسبت به مدل قبلی راندمان بهتری دارد و میزان سوختی که مصرف می کند نیز نسبت به نمونه قبیل بسیار کم تر شده است .

هیوندای توسان دارای پیشرانه های دیگری نیز است که در کشور آمریکا وجود دارد و البته شاید بعدها وارد ایران هم شدند. موتور جدید توربوشارژ برابر 1.6 لیتری است و می تواند قدرتی برابر 175 اسب بخار را تولید کند و گشتاوری برابر 264 نیوتون بر متر را حاصل خواهد کرد. بازدهی این خودرو نیز بسیار خوب است و مصرف سوخت آن در شهر برابر 9 و در جاده برابر 7لیتر در هر 100 کیلومتر است .

شاید در ابتدا که به این خودرو نگاه کنید تصور کنید که تغییرات زیادی را نسبت به نمونه قبلی نداشته است و تنها در جلوپنجره ، سپر و چراغ ها تغییراتی ایجاد شده است. البته ابعاد و اندازه های این خودرو نیز نسبت به نمونه های قبیل بیش تر شده است . کارشناسان بر این عقیده اند که این شاسی بلند به سمت طراحی شاسی بلندهای آمریکایی رفته است. همین زیاد شدن اندازه ها نیز باعث شده است تا فضای داخلی این خودرو بسیار بیش تر از قبل شده باشد.

در مدل جدید توسان خمیدگی شیشه جلو از نمونه های قبلی بسیار بیش تر است هم باعث شده است تا شیشه جلو بزرگ تر باشد و هم مسلما فاصله ای بین کاپوت جلو و سقف وجود داشته است . همین طراحی جدید باعث می شود تا راننده بتواند بسیار راحت تر قسمت جلویی اتومبیل را ببیند و هم جلوه ای زیبا تر را به خودرو داده است .

هیوندای توسان دارای امکانات رفاهی بسیار زیادی است و می توان آن را در آپشن های بسیار زیادی سفارش داد. مدل اصلی این خودرو که ارائه می شود دارای آینه های تاشو ،4 عدد مانیتور لمسی و دوربین دنده عقب است . نسخه ای که وارد ایران می شود ارزان ترین نوع آن است و دارای هشت مانیتور لمسی است .

در بازار تهران نسخه تک دیفرانسیله هیوندای توسان به قیمت 165 میلیون به فروش می رسد و اما نسخه دو دیفرانسیله که امکانات زیادی هم دارد بین قیمت های 185 تا 200 میلیون به فروش خواهد رسید.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید


دیدگاه کاربران

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.