مجله ماشین

نقد و بررسی لکسوس LC 500h مدل 2018

نقد و بررسی لکسوس LC 500h مدل 2018

یکی از زیباترین خودروهای هیبریدی که در بازار وجود دارد خودروی لکسوس LC 500h می باشد. ولی ظاهری که این خودرو دارد مخصوصا برای کلاس هیبریدی ، برای فروشش کافی نمی باشد. لکسوس LC 500h مدل2018 مانند ساختمان کافمن یا فالینگ واتر می باشد که معمار معروف آمریکایی آن را طراحی کرده است و مردمان زیادی را به خود جذب کردن ، ولی این ساختمان دارای نقص هایی هم می باشد ، مثلا سقف آن نشتی دارد و مهندسان برای اینکه این ساختمان نریزد آن را مرمت می کنند. این خودرو هم با اینکه زیبایی شگفت انگیزی دارد ولی دارای برخی مشکلات نیز می باشد که نمی توان از آن ها به راحتی گذشت.

لکسوس

لکسوس

نکات منفی که در این خودروی ژاپنی وجود دارد عملکرد ضعیف جعبه دنده و سیستم شلوغ سر گرمی و اطلاعاتی آن می باشد. این خودرو در دنیای طراحی خودرو ، به عنوان یک اثر هنری مورد توجه قرار گرفته است. ولی برای اینکه یک رانندگی اسپرت و یا روزمره را داشته باشید گزینه ی مناسبی نمی باشد. در ادامه اطلاعات بیشتری را در مورد خودروی لکسوس LC 500h در اختیارتان قرار می دهیم.

طراحی زیبا ، چشم نواز و متفاوت

از هر طرفی که این خودرو را تماشا کنید با زیبایی بدنه و چراغ های تیزی که طرح سه بعدی دارند روبه رو می شوید. به طوری که می گویید این خودرو از یک بازی ویدئویی ریسینگ در آینده به دنیای واقعی امروزی آمده است. لکسوس LC 500h به گونه ای است که اگر در جایی آن را پارک کنید توجه تمام افراد را به خود جلب می کند.

لکسوس

لکسوس

طراحی داخلی لوکس

فضای داخلی خودروی لکسوس LC 500hرا فقط با یک کلمه می توان از آن تعریف کرد و آن هم دنج است. این فضا به خاطر وجود خطوط و جزئیات کابین ، دسته دنده ی کوچک و روکش های چرمی و مخملی فراوان جذاب شده است. البته این را بدانید که برای تمام سلیقه ها برای کابین این خودرو رنگ ها گوناگونی در نظر گرفته شده است ، یکی از بهترین رنگ هایی که می تواند گزینه ی خوبی باشد یک رنگ بودن کابین می باشد. این مدل از خودروی لکسوس هم مانند سایر محصولات آن اجازه نمی دهد تا صدایی وارد کابین خودرو شود و برای سرنشینان و راننده یک سفر و رانندگی آرامی را به وجود می آورد.

لکسوس

لکسوس

حس فرمان پذیری خوب

ارتباط خوبی که بین فرمان و چرخ های جلوی این خودرو و انتقال مناسب این حس به راننده ای که LC 500h دارد ، قسمت مهمی از حس رانندگی با آن را به وجود می آورد. در زمان رانندگی در خیابان کوچک ترین اتفاقی که بر روی آسفالت افتاده است را به راننده انتقال می دهد. به عنوان مثال اگر از روی یک دست انداز ، پیچیدن با سرعت زیاد و یا در سربالایی و سر پایینی ، باعث می شود که تمام حس سطوح هموار و ناهموار به راننده و فرمان خودرو وارد شود.

در عوض رقبای اسپرت این خودرو ، دارای فرمان برقی و حس فرمان پذیری تو خالی و سنگین می باشند. در کل شاید LC 500h را یک خودروی خوش دست و با فرمان پذیری بالا محسوب کرد. LC به خاطر داشتن ابعاد و وزن سنگین ، چابک و در اصل حساسیتی که فرمان آن دارد بالاتر از انتظاراتی است که از این خودرو می توان داشت. فرمان این خودرو در راه های صاف و یا مسیرهایی که پر پیچ و خم هستند هرگز راننده را ناامید نمی کند و همیشه آماده ی عکس العمل می باشد. ولی این کارکرد فوق العاده تحت تاثیر جعبه دنده ی ناامید کننده ی این خودرو قرار گرفته است.

عملکرد ضعیف جعبه دنده

تصور کنید که بدترین ویژگی هایی که در جعبه دنده ی CVT وجود دارد ، با یک جعبه دنده ی خودکار معمولی ترکیب شده باشد. در این خودرو جعبه دنده ی CVT د رکنار جعبه دنده ی چهار سرعته ی خودکار قرار گرفته است. هدفی که این کار دارد دسترسی به کارکرد برابر با جعبه دنده ی خودکار ده  سرعته نسخه بنزینی لکسوس LC 500 می باشد که نتیجه ی آن متاسفانه راضی کننده نمی باشد. تعویض دنده در این خودرو ثباتی ندارد و زمانی که پدال گاز را فشار می دهید ، حس کش پلاستیکی به راننده انتقال می یابد که باعث می شود تمام لذت هایی که به راننده منتقل می شود از بین برود.

لکسوس

لکسوس

فضای کمتر و وزن بیشتر

نخستین هدفی که خریداران این خودرو دارند ، مطمئنا کاربردی بودن آن نمی باشد. وی خوب است این را بدانید که این خودرو در مقایسه با نسخه ی بنزینی آن که پیشرانه ای هشت سیلندری Vشکل دارد و طبعا به خاطر بزرگ تر  بودن پیشرانه  ، کابین  و صندوق عقب از فضای کمتری برخوردار هستند که با این شرایط در اختیار مردم قرار می گیرد و خودروی لکسوس LC 500h 1.5سانتی متر در زیر پاس سرنشینان و 20لیتر در صندوق عقب جای کمتری دارد که وزنش نسبت به نسخه بنزینی هفتاد کیلوگرم بیشتر است.

logo