مجله ماشین

نقد و بررسی نیسان لیف مدل2018

نقد و بررسی نیسان لیف مدل2018

دومین نسل از خودروی برقی نیسان لیف علاوه بر طراحی جدید و قوای فنی، از هر طرف توسعه داشته است تا هنوز هم بتواند رقیب جدی ای برای محصولات شورولت و تسلا باشد. دومین نسل از این خودرو در اولین ماه از سال2018 وارد بازار آمریکا می شود. نسل اول این خودرو در سال 2010 به عنوان پرفروش ترین خودروی تمام برقی دنیا محسوب شد که توسط کمپانی خودروسازی ژاپنی نیسان ارائه شد. از زمانی که این خودرو تولید شد خودروهای برقی و پلاگین هیبریدی بسیاری هم وارد بازار شد.

نیسان لیف

نیسان لیف

قدرت این خودرو به خاطر وجود مبدل جدیدش از 80به 110کیلووات رسیده است. به همین دلیل دارای 147اسب بخار قدرت و 320نیوتن متر گشتاور می باشد. اولین نسل از این خودرو دارای 107اسب بخار قدرت و 255نیوتن متر گشتاور بود.

طراحی ظاهر و بدنه

نیسان لیف

نیسان لیف

طراحی و ظاهر نسل اول این خودرو یک سلیقه ی اکتسابی بود. در اصل نسل اول با ظاهرش توانست ماموریتش را به خوبی انجام دهد. با صدای کمی که در کابین و آیرودینامیک داشت خودروی قابل قبول و راحتی بود. در اصل خودروی نیسان لیفت دیگر مثل یک خودروی برقی با نمایی رانده شده نمی باشد. گرچه نمای روبه روی این خودرو کمی شلوغ به نظر می رسد ولی جلو پنجره ملایم و V شکلش ظاهری بهتر به آن بخشیده است و خطوط سیالی در بین سقف و ستون این خودرو وجود دارد آن را نسبت به همیشه جذاب تر کرده است. احتمالا بدترین نمای نیسان لیف مربوط به عقب آن می باشد. ولی کافیست که طراحی این بخش را با نسل اول این خودرو مقایسه کنید تا گروه طراحی این خودرو را تحسین کنید. البته این را بدانید که بومرنگ چراغ های عقب همیشه جذابیتش را دارد.

طراحی کابین

نیسان لیف

نیسان لیف

در کابین و فضای داخلی نسخه های بالاتر این خودرو رویکرد استفاده از متریال ارزان قیمت و خلق حس یک کابین لوکس و گران قیمت را شاهد هستیم. تمام دکمه های مرکزی و دکمه هایی که برای کنترل هستند دقیقا سر جای شان قرار گرفته اند. صفحه نمایشی که بر روی داشبورد قرار دارد تمام اطلاعاتی که باید در اختیار راننده بگذارد به راحتی و وضوح این کار را انجام داده است. صندلی هایی که در جلو قرار دارند بسیار جادار و راحت می باشند و فردی با قد 175متر را می تواند به راحتی در خود جای دهد. متاسفانه فضای عقب مانند  جلو جادار نمی باشد ولی می توان آن را قبول کرد. فضای بار در قسمت عقب این خودرو در هر دو نسل 670لیتر می باشد.

logo