مجله ماشین

نسل جدید لامبورگینی ؛ نسل هزاره سوم

نسل جدید لامبورگینی ؛ نسل هزاره سوم

شرکت لامبورگینی همراه با دانشگاه ام آی تی آینده به طراحی خودروهای سوپر اسپرت پرداختند. مدل هایی که قرار است لامبورگینی در آینده تولید کند به گونه ای است که می تواند الکتریسیته را در بدنه خودرو ذخیره کند و خودش را تعمیر کند. هفته ی قبل خودروساز ایتالیایی از مدل جدید خودرویی پرده برداری کرد که طبق گفته هایی که این کمپانی داشته است “این خودرو قواعد تولید اتومبیل های سوپر اسپرت را زیر و رو می کند”.

ترزو میلنیو (Terzo Millennio) که به زبان ایتالیایی به معنی هزاره سوم می باشد ، با همکاری سازمان فن آوری ماساچوست ، ام آی تی ، تولید کرده و همان گونه که از اسمش معلوم است ، فن آوری هایی را به نمایش می گذارد که چندین دهه از آن فاصله داریم.

لامبورگینی

لامبورگینی

ترزو میلنیو یک خودروی الکتریکی می باشد ، ولی بر عکس خودروهای الکتریکی دیگری که امروزه وجود دارد به جای باتری ، نیرویش را از ابر خازن هایی می گیرد که ذخیره الکتریسیته آن ها بیشتر می باشد. در حال حاضر مهندسان ام آی تی می خواهند موادی را تولید کنند که بتوانند بدنه ی فیبر کربنی لامبورگینی را تبدیل به یک منبع برای ذخیره نیرو کنند. به همین ترتیب تمام ماشین را به یک منبع انرژی تبدیل می کنند و نیازی نیست که از باتری های سنگین در خودرو استفاده شود.

هم اکنون مهندسان ام آی تی در حال بررسی بر روی سیستمی هستند که بدنه و ساختار فیبر کربنی خودرو را به طور دائم مورد بررسی قرار می دهد و زمانی که ترک ببیند و دچار آسیب شود ، به شکل خودرکار آن را تعمیر کند.

لامبورگینی

لامبورگینی

مدیر طراحی لامبورگینی آقای میتجا بورکرت گفته است که طراحی این خودرو را با توجه به طرح های مارچلو گاندینی که طراح معروف مدل های لامبورگینی می باشد مانند میورا ، دیابلو و کانتاچ طراحی کرده ایم. این اتومبیل دارای چهار موتور الکتریکی می باشد که بر روی چرخ های آن قرار گرفته است و چرخ ها دارای چراغ هایی هستند که زمان حرکت خودرو روشن می شوند.

logo