مجله ماشین

معرفی چند خودروی کم ارتفاع در تاریخ

با کم ارتفاع ترین خودروهای تاریخ آشنا شوید

خودروهای کم ارتفاع دنیا به چند دسته تقسیم بندی می شوند. البته منظور از ارتفاع فصله ی بین سقف تا سطح در خودرو می باشد که نسبت به گذشته در این سال ها خودروها ارتفاع بیشتر را برمی گزینند. در ادامه قصد داریم که کم ارتفاع ترین خودروهای تاریخ را به شما معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

1-فلت موبیل

محصول 2008

ارتفاع سقف تا زمین:48سانتی متر

یکی از مهندسان بریتانیایی مدل سفارشی متفاوتی را در کارگاه خود ساخته است. این خودرو به عنوان عجیب ترین خودروی این لیست به حساب می آید که برمبنای هیلمن ایمپ مدل1963، تولید شده است. فلت موبیل دارای پیشرانه 4سیلندر 875سی سی بوده و همچنین مجوز تردد جاده ای نیز دارد. این خودرو با ارتفاع 48سانتی متری کم ارتفاع ترن خودروی جهان انتخاب شده است.

2-لانتچیا استراتوس زیرو

محصول سال1970

ارتفاع سقف تا زمین: 84سانتی متر

این خودرو اولین نسخه تولیدی و رالی استراتوس محسوب می شود. لانتچیا استراتوس زیرو دارای پیشرانه 4سیلندر V شکل 1.6لیتری می باشد. مدل تولیدی استراتوس از ارتفاع بیشتری برخوردار بود که همین موضوع استراتوس زیروی 84سانتی متری را منحصر به فرد می کند.

3-فراری512S مادولو

محصول سال۱۹۷۰

ارتفاع سقف تا زمین: ۹۳سانتی‌متر

این خودرو توسط پائولو مارتین طراحی و در نمایشگاه خودروی ژنو1970 رونمایی شد. فراری512S مادولو از پیشرانه 12سیلندر V کل با قدرت550 اسب بخار برخوردار است که در مدت 3.1ثانیه به سرعت 100کیلومتر می رسد. این خودرو با داشتن ارتفاع 93سانتی متری یکی از معدود خودروهای دنیا است که در آن شبیه به جت های جنگنده باز و بسته می شود.

4- پورشه 917K

محصول سال۱۹۷۰

ارتفاع سقف تا زمین: ۹۴سانتی ‌متر

پورشه K917 برمبنای مدل مسابقه ای سال1969 این خودرو تولید شده است تا آیرودینامیک بهبود پیدا کند. این خودرو دارای پیشرانه 12سیلندر Vشکل 4.9لیتری با قدرت 630اسب بخار می باشد که در این اواخر در تعدادی از کشورها مجوز تردد جاده ای را دریافت کرده است.

logo