مجله ماشین

معرفی فورد موستانگ بولیت مدل 2019

معرفی فورد موستانگ بولیت مدل2019

تازه ترین نسخه فورد موستانگ که از محصولی کلاسیک برگرفته شده و تولید ۱۹۶۸می باشد که در فیلم بولیت به وسلیه استیو مک‌ کوئین استفاده می شد، در نمایشگاه خودروی دیترویت۲۰۱۸ رونمایی شد. فورد موستانگ النور، خودرویی که در فیلم سرقت در ۶۰ثانیه به وسیله نیکلاس کیج در سال۲۰۰۰ استفاده شده بود در حال حاضر با ترکیب کاملا مشابهی به محصول کلاسیک، ولی به همراه پیشرانه و امکانات رفاهی امروزی به قیمت ۱۸۹هزار دلار، مجددا ساخته می ‌شود.

با این که النور معروف ترین موستانگ استفاده‌ شده در دنیای سینما به حساب می آید ولی نباید از یاد ببریم که چندین سال ‌پیش از آن، فیلم بولیت با نقش آفرینی استیو مک‌ کوئین، قدرت های کوپه ‌ی محبوب فورد را به نمایش گذاشت. از موستانگ که در فیلم بولیت استفاده شده است، فقط دو مدل تولید شد. یکی از آن‌ ها بعد از به پایان رسیدن فیلم ‌برداری به یک کلکسیونر اختصاص پیدا کرد و نمونه ‌ی بعدی آن، با حضور در پرش‌ های نمایشی، در نهایت در سال۲۰۱۷ تعمیر شد. نمونه اصلی که کمترین خسارت و کیلومتر کارکرد را داشته است، بعد از این که از حراجی سال۱۹۷۴ خارج شد سرنوشت نامعلومی را به همراه داشت، در حال  حاضر با بدنه ‌ی اصلی و به طور کامل دست ‌نخورده در نمایشگاه خودروی دیترویت۲۰۱۸ در معرض دید مردم گذاشته اند.

این نمونه به ‌عنوان برگرفته از تازه ترین  نمونه موستانگ، ابهت تاریخی که داشته است را تکرار کرد. موستانگ بولیت۲۰۱۹، به خاطر پنجاه سالگی فیلم بولیت۱۹۶۸ در نمایشگاه دیترویت به نمایش در می آید. ممکن است که در ظاهر، تنها رنگ سبز بدنه‌ در نمونه جدید تا حدی شبیه به پدرخوانده ‌ی کلاسیک بولیت باشد؛ ولی در تجهیزات رفاهی و امکانات فنی، نتوانید شباهتی را بین آن ‌ها پیدا کنید. طبق مدل  GT350، دارای پیشرانه ‌ی هشت سیلندر V شکل با حجم پنج لیتر، توانایی ۴۷۵اسب بخار و گشتاور ۵۷۰نیوتن ‌متر می باشد که برای رساندن بولیت ۲۰۱۹به حداکثر سرعت ۲۶۰کیلومتر بر ساعت، کافی می باشد.

در کابین این خودرو، هیچ علامتی از لوگوی موستانگ که به شکل اسب است به چشم نمی خورد و حتی در بین فرمان نیز از نشان تجاری بولیت به کار برده شده است. صندلی ‌های آن از برند ریکارو، دارای طرح اسپرت و تمام چرم می باشند؛ در ضمن با رنگ خاکستری تیره عرضه می ‌شوند.از لحاظ ترکیب رنگ بدنه و فضای داخلی، حق انتخاب چندانی را برای مشتریان این خودرو قرار نداده اند. از لحاظ سطح آپشن‌ ها، یکی از سه لیست پیشنهادی فورد را می توانید انتخاب کنید و برای رنگ بدنه نیز تنها می ‌توان سبز متالیک و یا سیاه را انتخاب کرد. رینگ‌ های آلومینیوم ۱۹اینچ که طرح ۵ پر دارد و نمایی برگرفته از بولیت ۱۹۶۸می باشد و با کالیپرهای ترمز قرمزرنگ تولید برمبو عرضه می ‌شوند.

logo

آخرین مطالب مجله ماشین