مجله ماشین

معرفی شاسی بلند لامبورگینی اوروس به طور رسمی

معرفی شاسی بلند لامبورگینی اوروس به طور رسمی

شاسی بلند لامبورگینی اوروس که دارای قدرت خروجی 650اسب بخار است و قیمت پایه آن 200هزار دلار می باشد به طور رسمی رونمایی کردند.

سرانجام بعد از مدت ها شاسی بلند لوکس و محبوب لامبورگینی اوروس به طور رسمی معرفی شد. مدل نهایی این خودرو شباهت زیادی به مدل مفهومی سال 2012دارد و حتی می توان گفت که طراحی آن خشن تر و تهاجمی تر می باشد. این خودرو را می توان به خاطر داشتن جلو پنجره بزرگ، تزئینات بدنه و چراغ های جلوی باریک یک شاسی بلند لوکس و منحصر به فرد به حساب آورد.

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس دارای پیشرانه ی هشت سیلندر V شکل توئین توربو با حجم چهار لیتر می باشد که قدرت خروجی اش 650اسب بخار و گشتاورش 850نیوتن متر است. همچنین یک جعبه دنده ی هشت سرعته ی خودکار ZF در کنار مبدل گشتاور دارد و مصرف سوخت آن در هر 100کیلومتر تقریبا 10.5لیتر می باشد.

به خاطر وجود سیستم تمام چرخ محرک و سیستم فرمان پذیری محور عقب که یکی از اعضای میراث نسخه اونتادور S می باشد، اوروس با کمک سیستم کنترل شروع حرکت و توانایی رسیدن به بالاترین سرعت یعنی 300کیلومتر بر ساعت، می تواند سرعت صد کیلومتر در ساعت را در مدت 3.59ثانیه طی کند. این شاسی بلند ایتالیایی مانند بنتلی بنتایگا، پورشه کاین و آئودی Q7 از پلتفرم MLB استفاده می کند.

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

 

یکی از سنگین ترین خودروها در بین خودروهای مدرن لامبورگینی اوروس است که وزنش 2154کیلوگرم می باشد. طبق ادعاهایی که مقامات لامبورگینی می کند این شاسی بلند دارای بزرگ ترین ترمزهای دنیا و روتورهای سرامیک کربنی بزرگ 17.3اینچی در قسمت اکسل جلو همراه با کالیپرهای ده پیستونی می باشد. رینگ های این خودرو به صورت استاندارد عرضه می شود که 21اینچ هستند، ولی کسانی که این ماشین را خریداری می کنند می توانند رینگ های 22و یا 23اینچی همراه با تایرهای سفارشی برند پیرلی را سفارش دهند.

داخل کابین این خودرو یک کنسول مرکزی و انواع گوناگون زاویه های زیبا و تماشایی طراحی شده است که بسیار جلب توجه می کند. طرح صاف شده ی قسمت پایینی فرمان و دکمه ی قرمز استارت مانند طراحی هایی است که در خودروهای اسپرت وجود دارد. دسته دنده در جلوی دکمه استارت قرار گرفته است و دکمه ی انتخاب حالت های رانندگی گوناگون در کنار آن وجود دارد. این خودروی شاسی بلند منحصر به فرد دارای پنل دیجیتال فرمان و انواع گوناگونی از حالت های رانندگی مانند اسپرت، سابیا یا شنی، نو یا برفی، استرادا، کورسا و ترا یا آف رود می باشد.

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

نخستین نسخه های تولیدی از این خودرو که در کارخانه ی لامبورگینی شاخته می شود در سال2018 وارد بازار خواهد شد. مسئولان این شرکت تصمیم دارند که 3500دستگاه از این خودرو را هر ساله وارد بازار جهانی کنند. فعلا لامبورگینی اوروس با پیشرانه ی توئین توربو وارد بازار خواهد شد و در سال2019 قرار است که نسخه هیبریدی آن هم عرضه شود.

No votes yet.
Please wait...
logo